bDoSBkBg
bDoSBkBk
bDoSBkBo
programy
kategorie
bDoSBkBh

Przemysław Czarnek ministrem. Mocny komentarz Radosława Sikorskiego

Andrzej Duda powołał Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki. Jego pierwszą decyzją, jeszcze tego samego dnia, było odwołanie Aliny Sarneckiej, odpowiedzialnej m.in. za podstawy programowe i treści zawarte w podręcznikach. Co na to Radosław Sikorski? W jego ocenie decyzja ta "sugeruje, że pan minister zrobi to, do czego temperament i zacietrzewienie ideologiczne go skłaniają". - Spróbuje przekształcić polskie szkoły w nacjonalistyczno-klerykalne mariasy, które będą kształtowały Polaków na modłę PiS-u, Rydzyka i Ordo Iuris - przekonywał europoseł w programie "Tłit".

Tranksrypcja:Wczoraj prezydent Duda powołał na stanowisko ministra Przemy...
rozwiń
Mam wrażenie, że się nie podoba panu pierwsza jego decyzja, czyli odwołanie Aliny Sarneckiej, odpowiedzialnej między innymi za podstawy programowe i treści zawarte w podręcznikach.
No tak, bo ona sugeruje, że pan minister zrobi to, do czego temperament i zacietrzewienie ideologiczne go skłania.
To znaczy spróbuje przekształcić polskie szkoły w takie nacjonalistyczno-klerykalne madrasy, które będą kształtowały Polaków na modłę PiS-u, Rydzyka i Ordo Iuris.
Myśli pan, że to faktycznie jest taki minister do walki z ideologią? Czy to jest minister do tego, żeby w tej chwili, w trudnym czasie koronawirusowym porządek, żeby szkoła przeszła przez ten czas epidemii bezpiecznie?
Proszę zwrócić uwagę, że o tym aspekcie, który zgadzam się, jest bardzo ważny, pan prezydent Duda nie wspomniał ani słowem, powołując pana Czarnka na ministra, czyli nie to będzie jego priorytetem.
18 reakcji
8
9
1
Podziel się
Komentarze (1)
21-10-2020
olosikorski to przypadek beznadziejny!!!
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDoSBkBt
KOMENTARZE
(1)
olo
miesiąc temu
sikorski to przypadek beznadziejny!!!
Najnowsze komentarze (1)
olo
miesiąc temu
sikorski to przypadek beznadziejny!!!
bDoSBkCf
bDoSBkBm
bDoSBkCm
bDoSBkCn