bDUapjSc
bDUapjSg
bDUapjSk
programy
kategorie
bDUapjSd

Przemysław Czarnek ministrem. Mocny komentarz Radosława Sikorskiego

Andrzej Duda powołał Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki. Jego pierwszą decyzją, jeszcze tego samego dnia, było odwołanie Aliny Sarneckiej, odpowiedzialnej m.in. za podstawy programowe i treści zawarte w podręcznikach. Co na to Radosław Sikorski? W jego ocenie decyzja ta "sugeruje, że pan minister zrobi to, do czego temperament i zacietrzewienie ideologiczne go skłaniają". - Spróbuje przekształcić polskie szkoły w nacjonalistyczno-klerykalne mariasy, które będą kształtowały Polaków na modłę PiS-u, Rydzyka i Ordo Iuris - przekonywał europoseł w programie "Tłit".

Tranksrypcja:Wczoraj prezydent Duda powołał na stanowisko ministra Przemy...
rozwiń
Mam wrażenie, że się nie podoba panu pierwsza jego decyzja, czyli odwołanie Aliny Sarneckiej, odpowiedzialnej między innymi za podstawy programowe i treści zawarte w podręcznikach.
No tak, bo ona sugeruje, że pan minister zrobi to, do czego temperament i zacietrzewienie ideologiczne go skłania.
To znaczy spróbuje przekształcić polskie szkoły w takie nacjonalistyczno-klerykalne madrasy, które będą kształtowały Polaków na modłę PiS-u, Rydzyka i Ordo Iuris.
Myśli pan, że to faktycznie jest taki minister do walki z ideologią? Czy to jest minister do tego, żeby w tej chwili, w trudnym czasie koronawirusowym porządek, żeby szkoła przeszła przez ten czas epidemii bezpiecznie?
Proszę zwrócić uwagę, że o tym aspekcie, który zgadzam się, jest bardzo ważny, pan prezydent Duda nie wspomniał ani słowem, powołując pana Czarnka na ministra, czyli nie to będzie jego priorytetem.
18 reakcji
8
9
1
Podziel się
Komentarze (1)
21-10-2020
olosikorski to przypadek beznadziejny!!!
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDUapjSp
KOMENTARZE
(1)
olo
6 miesięcy temu
sikorski to przypadek beznadziejny!!!
Najnowsze komentarze (1)
olo
6 miesięcy temu
sikorski to przypadek beznadziejny!!!
bDUapjTb
bDUapjSi
bDUapjTi
bDUapjTj