bErgNaUk
bErgNaUo
bErgNaUs
programy
kategorie
bErgNaUl

Przemysław Czarnek naciska na powrót do szkół? "Nie tylko on"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek niedawno oświadczył, że jeśli malejąca tendencja zakażeń się utrzyma, to część uczniów wróci do szkół jeszcze w kwietniu. Na powrót dzieci do stacjonarnej nauki naciska jednak nie tylko Czarnek. - Nie tylko minister. Dostajemy dziesiątki pism nauczycieli oburzonych, że w innych krajach jest inaczej. To u nas jest 700 zgonów i o tych ludzi trzeba dbać w jakiś sposób. Trudno, taką mamy sytuację. Jest epidemia - nie ma idealnych rozwiązań, są kiepskie, albo bardzo kiepskie, czasem złe, a czasem lepsze. Ograniczamy gdzie się da szerzenie zakażenia - powiedział w programie WP "Newsroom" prof. Krzysztof Simon, ekspert Rady Medycznej przy premierze.

Tranksrypcja:Panie profesorze, ja bym powiedział, że to minister edukacji...
rozwiń
Bo to minister wychodzi na kolejne konferencji i mówi: on chciałby już w kwietniu, on chciałby już w maju. Dzieci pójdą do szkoły. No takie komunikaty wysyła przecież minister edukacji narodowej.
Ale nie tylko minister edukacji narodowej, panie redaktorze. My dostajemy po dziesiątki pism nauczycieli oburzonych, że w innych krajach jest
tak. Oni biorą tylko te kraje, gdzie jest, powiedzmy, akurat szkoły działały i się skończyło katastrofą, w innych krajach
inaczej. Ale to u nas jest 700 zgonów dziennie czy 500 i o tych ludzi trzeba dbać w jakiś sposób. Trudno, taką
mamy sytuację. Jest epidemia, nie ma idealnych rozwiązań, są kiepskie albo bardzo kiepskie, czasem złe, a czasem
lepsze. Wszyscy robią raczej, żeby było jak najlepiej. No więc ograniczamy, gdzie się da, to szerzenie się zakażenia.
4 reakcje
0
3
1
Podziel się
Komentarze (1)
18-04-2021
BeaMoże należałoby poobserwować czy po powrocie przedszkolaków do placówek liczba zakażeń znów nie poszybuje w górę? A dopiero potem posyłać klasy 1-3?
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bErgNaUx
KOMENTARZE
(1)
Bea
3 miesiące temu
Może należałoby poobserwować czy po powrocie przedszkolaków do placówek liczba zakażeń znów nie poszybuje w górę? A dopiero potem posyłać klasy 1-3?
Najnowsze komentarze (1)
Bea
3 miesiące temu
Może należałoby poobserwować czy po powrocie przedszkolaków do placówek liczba zakażeń znów nie poszybuje w górę? A dopiero potem posyłać klasy 1-3?
bErgNaVj
bErgNaUq
bErgNaVq
bErgNaVr