programy
kategorie

PSL nagłośnił kolejną wpadkę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. PO zastanawia się nad "dalszymi krokami" wobec nielojalnych kolegów

- To kolejny przykład fake newsa - powiedział Borys Budka. Przewodniczący PO bronił w programie "Tłit" Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Kandydatka partii na prezydenta miała stwierdzić, że konstytucja jest ważniejsza niż życie ludzkie. Potem zapewniała, że jej słowa wyjęto z kontekstu. Grafikę z kontrowersyjnym cytatem upubliczniło Polskie Stronnictwo Ludowe. - Ubolewam nad tym, że PSL idzie taką bardzo złą drogą - stwierdził Budka. Przewodniczący PO zadzwonił do Władysława Kosiniaka-Kamysza i poprosił go, by "nie grał w grę, którą programuje Jarosław Kaczyński". Po pytaniu prowadzącego Michała Wróblewskiego dotyczącego ewentualnego pozwu wobec PSL Budka przyznał, że "sztabowcy zastanawiają się nad dalszymi krokami". - Dla nas współpraca opozycji jest ważniejsza, niż ambicje poszczególnych liderów - zaznaczył jednocześnie.
Tranksrypcja:Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała podobno na prezydium S...
rozwiń
Kolejny przykład fake newsa, kolejny przykład tego jak można posługiwać się nieprawdziwymi informacjami. Ale zdaje się, że pani marszałek tego jednoznacznie w kilku programach nie zdementowała.
Nie powiedziała wprost, że ona nie powiedziała takich słów, tylko: te słowa były wyjęte z kontekstu.
Że ona miała sprzeczkę z panią wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości, panią Gosiewską, a nie zostało to jednoznacznie zdementowane.
I to nie tylko, jeśli chodzi o zarzuty ze strony Prawa i Sprawiedliwości.
Ale to Polskie Stronnictwo Ludowe pokazało grafikę z tym cytatem z twarzą pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z podpisem milczenie jest złotem.
Znaczy ubolewam nad tym, że PSL idzie taką bardzo złą drogą. Ja zadzwoniłem wczoraj do Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Prosiłem go, mówiłem mu, żeby nie grał w grę, którą programuje Jarosław Kaczyński. Prosiłem o to kolegów, koleżanki z Lewicy.
Bo dzisiaj bardzo ważne jest byśmy potrafili współpracować. Czy pan zadzwonił do lidera PSL-u po tym kiedy ludzie, którzy zajmują Twitterem PSL-u.
Opublikowali te grafikę wieczorem? Zadzwoniłem w sprawie poprawek do regulaminu Sejmu. Mówiąc o tym, jakie będziemy zgłaszać.
Prosząc o poparcie w normalnych konsultacjach. Czyli mimo to mimo tej rozmowy pana z liderem PSL-u - znacie się panowie dobrze, jesteście "na ty".
Mimo to ludzie z PSL-u opublikowali grafikę z - jak pan mówi - sfałszowanym cytatem z pani Kidawy-Błońskiej.
Raz jeszcze podkreślam. Ja rozmawiałem z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o dzisiejszym posiedzeniu Sejmu.
Przedstawiłem mu, jakie będziemy zgłaszać propozycje. Ja nie zajmuje się młodymi ludźmi z PSL-u, którzy to prowadzą. Ale to jest bardzo poważna sprawa.
Ja dzisiaj rano zerknąłem w media społecznościowe i to był gorący polityczny temat, który, no - wywołał taką polityczną wojenkę między Platformą, a PSL-em.
Nie ukrywajmy, kto się z tego cieszy - Prawo i Sprawiedliwość. O. Ja oczywiście mogę tylko ubolewać nad tym, że PSL idzie taką drogą.
Dzisiaj na tym sporze, na tej produkcji fake newsów - z tego korzysta tylko Jarosław Kaczyński. Ale skoro to jest fake news, skoro to jest zmyślony - pana zdaniem - cytat.
To czy pozwiecie - w trybie wyborczym być może - Polskie Stronnictwo Ludowe? Za to, że kolportuje zmyślony cytat z pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?
Powtórzę go: "Konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie". To miała powiedzieć pani wicemarszałek z Platformy.
Zastanawiają się sztabowcy nad dalszymi krokami. Natomiast ja raz jeszcze podkreślam.
Dla nas współpraca w ramach opozycji jest ważniejsza, aniżeli ambicje poszczególnych liderów.
Ja ubolewam nad tym, że w tak trudnym momencie ktoś zajmuje się kampanią wyborczą i szkalowaniem innych kandydatów.
My nie mamy wrogów z PSL-u, w Lewicy. My staramy się współpracować przy wszystkich dobrych projektach.
5 reakcji
1
3
1
Podziel się
Komentarze (1)
26-03-2020
olobudka to wasz koniec ostateczny!
zobacz więcej komentarzy (1)
Napisz komentarz
26-03-2020

olobudka to wasz koniec ostateczny!

Rozwiń komentarze (1)