bDoWmNFM
bDoWmNFQ
bDoWmNFU
programy
kategorie
bDoWmNFN

Psy w kościele. Niezwykła inicjatywa na Mazurach

Wieś Łęguty leży w województwie warmińsko-mazurskim. Mieści się tam zabytkowy kościół ewangelicki, w którym pracuje na co dzień niezwykły ksiądz — Wojciech Płoszek. Kaznodzieja postanowił wesprzeć pewną szczególną akcję charytatywną, organizowaną przez Monikę Dąbrowską - organizatorkę akcji "Bieg na sześć łap". Ksiądz Płoszek chce zachęcić swoich wiernych, by nie tylko dbali o swój rozwój duchowy, ale również pomagali potrzebującym dookoła. Dotyczy to wszystkich stworzeń na Ziemi. Dlatego ksiądz postanowił zaprosić do kościoła bezdomne psy, licząc na to, że może znajdą nowy dom wśród wiernych. W ten nietypowy sposób Wojciech Płoszek zachęcał swoich parafian do adopcji psów i kotów, które przebywają w okolicznych schroniskach. Niektóre z nich są już starsze i mają bardzo małe szanse na adopcję.

1230 reakcji
944
123
163
Podziel się
Komentarze (163)
14-09-2020
ateistaszacunek i podziw dla tego pana, brawo
zobacz więcej komentarzy (163)
bDoWmNFZ
KOMENTARZE
(163)
ateista
3 miesiące temu
szacunek i podziw dla tego pana, brawo
kościelny
3 miesiące temu
To nie ksiądz, tylko pastor
GOŚC
3 miesiące temu
a co to ma do rzeczy czy on ksiądz czy pastor,czy sprzątaczka ,liczy sie to kim on jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ajest wspaniałym człowiekiem za to co robi.
bDoWmNGr
no tak
3 miesiące temu
Chrześcijanie to kościół ewangelicki. Kościół katolicki, szczególnie ten w Polsce z chrześcijaństwem niewiele ma wspólnego. Całkowicie odszedł od nauk Jezusa Chrystusa.
Sway
3 miesiące temu
B rawo , brawo Pastorze , czapki z glow.Zaden katolicki ksiadz by na to niewpadl , by braciom mniejszym pomoc ,a przeciez stworzyl ich BOG , Takiego Ksiedza bym sobie zyczyl i chodzilbym do kosciola ,z radoscia , BRAWO
Najnowsze komentarze (163)
mag
2 miesiące temu
i to jest prawdziwy człowiek. Żadna tam podróbka.Chylę czoło i trzymam kciuki za powodzenie akcji.
Mariola
3 miesiące temu
Kosciol ewangelicki jest bardziej otwarty...
Vox
3 miesiące temu
Jeżeli zwierzęciu wolno stać przed ołtarzem, to ten kościół jest chyba zwyczajnie bardziej normalny.
Obserwator
3 miesiące temu
Nienawidzę gdy dzieją się takie cyrki w Kościele przed ołtarzem, nie tylko chodzi o psy, o Mikołaja i inne show. Przed Kościołem, na plebani ale nie przed ołtarzem! Tylko Bóg!
ANIOŁ ŚWIATŁA
3 miesiące temu
UMÓWMY SIĘ-KAPŁAN KATOLICKI. I TAK WYJĄTKOWY
Andrzej
3 miesiące temu
No wreszcie i kosciol,Choc oczywiscie nie katolicki zaczyna uwazac zwierzeta za istoty majace uczucia i potrzebujace pomocy do takiego bym na pewno poszedl na nabozenstwo,mimo iz jestem niewierzacy
karamorda
3 miesiące temu
Odczep się od księży.
Anna
3 miesiące temu
Chyle czola przed dobrym czlowiekiem. Serdecznie pozdrawiam Pastora i dziekuje. Szkoda ze u mnie ksieza nie maja takich pomyslow. Moze czesc zwierzaczkow znalazlaby nowe domy.
bDoWmNGj
Anka
3 miesiące temu
Czy ksiądz czy ..ale człowiek z ogromnym sercem
ada
3 miesiące temu
protestantom odbija do końca.
catholico
3 miesiące temu
jest takie dość znane powiedzenie wśród protestantów,przynajmniej w Ameryce ,,Weak Catholics become protestants,strong protestants become catholic" Mysle ze nic tu wiecej dodać nic ująć.
Niki
3 miesiące temu
Autor tego tekstu niech koniecznie się poduczy jak wygląda ksiądz a jak pastor !!!
zwierzolub
3 miesiące temu
brawo za inicjatywę, nie tylko głosić miłosierdzie ale też działać, nasi bracia mniejsi też czują, uszanujmy to i pomóżmy
Marta
3 miesiące temu
Nie ważne, czy to ksiądz czy pastor, ważne że pokazał na czym polega chrzrścijaństwo
...
Następna strona
bDoWmNGL
bDoWmNFS
bDoWmNGS
bDoWmNGT