programy
kategorie

Rada Dialogu Społecznego w kryzysie? "Nie rozumiemy tego"

- Inne aspekty nie powinny przesłaniać tego, że należy rozmawiać - tak o napiętej atmosferze w Radzie Dialogu Społecznego mówi dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP. Niektóre organizacje, jak na przykład "Solidarność" czy Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nie uczestniczy w obradach RDS ze względu na osobę przewodniczącego - Andrzeja Malinowskiego. Zarzucają mu bowiem agenturalną przeszłość i domagają się dymisji. Dr Sławomir Dudek podkreśla, że takie zachowanie jest dla niego "zaskakujące", bo dialog powinien być prowadzony niezależnie od takich spraw.

Tranksrypcja:Rada Dialogu Społecznego jeszcze ma sens? Zawsze miała. W os...
rozwiń
To jest zaskakujące, ponieważ w tym tygodniu w Radzie Dialogu Społecznego dyskutowaliśmy konkretnie. Nie straszyliśmy kryzysem - bo tego niektórzy się boją.
Nie ma kryzysu w Polsce. Nie było przez 25 lat.
Związkowcy, przedsiębiorcy naprawdę przyszli przygotowani. Rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw przygotował się do tego - przyniósł 10 różnych rozwiązań, o których chcemy dyskutować.
OPZZ przyniósł wiele rozwiązań dla pracowników w okresie spowolnienia. Warto zaznaczyć, że tak naprawdę tą debatą wyprzedziliśmy trochę czas. Te rozwiązania są adaptowalne na czasy z koronawirusem.
Część nie chce przychodzić. A nie chce przychodzić przez przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego, Andrzeja Malinowskiego.
Wolałbym rozmawiać o ekonomii, o gospodarce. Wydaje mi się, że inne aspekty nie powinny przysłaniać tego, że należy rozmawiać. Przykładem jest Senat i Sejm.
Mamy ogromny konflikt polityczny, a senatorowie, posłowie nie zajmują się innymi sprawami pobocznymi. Tylko wspólnie, niemalże jednogłośnie przyjęli te projekty.
Dziwi mnie, że w Radzie Dialogu Społecznego nie chcemy o tym rozmawiać wspólnie. Zostawmy inne sprawy, które nie są związane z meritum Rady Dialogu Społecznego. Nas to naprawdę bardzo dziwi.
11 reakcji
3
8
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)