programy
kategorie

"Radosny sms". Jacek Sasin nie jest zakażony koronawirusem

- Dostałem radosnego smsa od premiera Jacka Sasina wczoraj wieczorem, że jest zdrowy. Wynik testu jest negatywny - powiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Minister aktywów państwowych miał mieć kontakt z zakażonym podczas rozmów z górnikami w resorcie w zeszły czwartek. Sasin o kwarantannie poinformował osobiście na Twitterze. "Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - napisał wicepremier.

Tranksrypcja:Pan na kwarantannie nie jest? Nie, nie jestem. Nie ma żadneg...
rozwiń
Bo szef, czyli pan minister i pan premier Jacek Sasin na kwarantannie rozumiem, że przebywa nadal?
To jest tak, że kwarantanna musi być uzasadniona tym, że spotkaliśmy się, mieliśmy bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Tak też było w przypadku pana ministra, wicepremiera Jacka Sasina.
Stąd też on i te osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną, zostały objęte kwarantanną. Natomiast dalej ten łańcuch nie działa. Dużo takich osób jest w ministerstwie? Kilka.
Natomiast chcę dzisiaj powiedzieć, ponieważ dostałem radosnego SMS-a od pana premiera Jacka Sasina wczoraj wieczorem, że jest zdrowy, wynik testu jest negatywny.
I to jest ciekawa informacja. Zdrowie to, można powiedzieć, kluczowa informacja. Pytanie brzmi, czy nadal będzie szefem?
Bo dzisiaj głosowanie w Sejmie w sprawie jego odwołania. Jakieś prognozy pan ma przed tym głosowaniem?
Mieliśmy komisję we wtorek, mogliśmy się przysłuchać tym argumentom. Poza tym, że przeczytaliśmy oczywiście uzasadnienie do odwołania, które przygotowali posłowie Koalicji Obywatelskiej.
I ono jest naprawdę miałkie. To znaczy, zarzuty pochodzą wyłącznie z tego typu spotkań, jak my dzisiaj z panem redaktorem, czyli po prostu z wypowiedzi medialnych pana wicepremiera Jacka Sasina.
Myślę, że dobrze poradziliśmy sobie na tej komisji, nie ma żadnej wątpliwości, że odpowiedzieliśmy, wyjaśniliśmy wszystkie kwestie, pytania. I komisja negatywnie zarekomendowała dzisiaj głosowanie nad tym wotum.
0
0
1
Podziel się
Komentarze (1)
28-05-2020
PraworządnyWielka szkoda
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
Praworządny
4 lata temu
Wielka szkoda
Najnowsze komentarze (1)
Praworządny
4 lata temu
Wielka szkoda