bESgLyJM
bESgLyJQ
bESgLyJU
programy
kategorie
bESgLyJN

Rakieta Elona Muska wybuchła przy lądowaniu. Zobacz nagranie

Zniszczona rakieta Starship była prototypem opracowanym przez prywatną firmę kosmiczną SpaceX, która jest własnością miliardera Elona Muska. Miała służyć do przewożenia ludzi oraz ładunków o masie 100 ton na Księżyc i Marsa. Niestety 9 grudnia 2020 roku testowy lot w Teksasie zakończył się eksplozją. Nic nie zapowiadało porażki, rakieta samosterująca SpaceX Starship wystartowała i po krótkim locie testowym miała wylądować. Według Elona Muska, przyczyną wybuchu podczas opadania było zbyt niskie ciśnienie w zbiorniku paliwa rakiety. Musk dodał również, że SpaceX uzyskało wszystkie potrzebne dane z testowego lotu rakiety w Teksasie.

10-12-2020
75 reakcji
21
17
37
Podziel się
Komentarze (37)
10-12-2020
Remek
Przecież to był sukces to co ta rakieta wyprawiała przejdzie do historii zapomnieli dodać że wielu obstawiało katastrofę dużo wcześniej a tu praktycznie zrealizowali 90%...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (37)

Programy Wirtualnej Polski

bESgLyJZ
KOMENTARZE
(37)
Remek
12 miesięcy temu
Przecież to był sukces to co ta rakieta wyprawiała przejdzie do historii zapomnieli dodać że wielu obstawiało katastrofę dużo wcześniej a tu praktycznie zrealizowali 90% planu
piter
12 miesięcy temu
To nic nadzwyczajnego, wszystko z czego dziś korzystamy miało kiedyś swoje początki, było testowane i wiele urządzeń i pojazdów wybuchało zanim zaczęliśmy z nich korzystać. Po to się robi testy.
lysy z br
12 miesięcy temu
Przeciez sam Elon mowił, że moga byc faerwerki i interesuja ich dane z lotu a nie z lądowania. Jest sukces bo zapanowali nad odwracaniem kierunku lotu i stabilizacją. Wygląd a tylko ze silniki mialy za mało mocy zeby zatrzymać rakietę i tyle..
bESgLyKr
co za głupoty
12 miesięcy temu
Przecież to była tylko próba atrapy rakiety do przetestowania systemów, nawet pospawana z mieszanki starej stali nierdzewnej z nową docelową do tego typu rakiet, kolejna rakieta SN9 do testów jest już gotowa i będą kolejne próby i pewnie kolejne eksplozje, o to chodzi w tego typu testach, i ta rakieta nie miała służyć do niczego innego jak do zniszczenia
Polak
12 miesięcy temu
Nie róbcie afery. Oni zakładali wybuch i pewnie też nie zmartwili się, bo zebrali krytyczne informacje. Następna już nie wybuchnie. Wielki szacunek dla Elona i ekipy. To co oglądamy to przełom w dziedzinie awiacji i lotów poza stratosferę.
Najnowsze komentarze (37)
haha
12 miesięcy temu
Tak działa sztuczna inteligencja
haha
12 miesięcy temu
Tak działa sztuczna inteligencja
galanonimus
12 miesięcy temu
Fajny materiał szkoleniowy do zrobienia samodzielnego w domu w zestawie zrób to sam . Myślę , że wkrótce Polacy będą sami budować takie rakiety by spieprzyć z tego kraju dobrobytu ( nie oglądaj TVP PIS ) jaki nam proponuje rząd PIS-u z błogosławionym wiecznie knującym Jarosławem .
pipek
12 miesięcy temu
Wszystko w tym programie idzie w dobrym kierunku. Tutaj nic nie dzieje sie bez przyczyny i kazdy liczy sie z konsekwencjami wszystkich mozliwych zdarzen. Teraz juz wiedza dokladnie, ze z taka iloscia paliwa nastepne rakiety nie moga ladowac. Jest ok...
Anarchol'68
12 miesięcy temu
Nie było widać żeby przed lądowaniem w rakiecie wysunęły się podpory...
Kuba
12 miesięcy temu
Śmieszny nagłówek i artykuł:-) Czy osoby które piszą artykuły nie mogą choć trochę zgłębić temat. Ten start jest mega sukcesem bo wykonali 95% przy zakładanym 30%. Przecież jest wiele materiałów, w którym porównuje się podejście SpaceX polegające na częstych testach i wyciąganiu wniosków z wielu prób od podejścia NASA, które od 15 lata nie uruchomiło nowej rakiety. Już jest kolejny prototyp gotowy do testów. Artykuł powinien mieć tytuł "PROTOTYP testowy rakiety Elona Muska osiągnął niebywały sukces w pierwszym testowym locie". Nie ma w ogóle mowy, że to tylko część docelowej rakiety, że to zupełnie nowe silniki na nowe paliwo które będzie można wytworzyć na Marsie, że to rakieta wytwarzana ze stali tradycyjną stoczniową metodą w odróżnieniu od innych i że loty tą rakiety maja docelowo być 1000 razy tańsze od standardowego podejścia (bez lądowania). Nie wspomniano też że ten starship ma wysokość 12 piętrowca a docelowo rakieta ma mieć ponad 110m wysokości o jest większa od Saturn 5 którym latano na księżyc.
aco
12 miesięcy temu
Pewnie lepiej, że zbadali w warunkach niskiego ciśnienia, bo wiedzą czym to grozi i się zabezpieczą.
aco
12 miesięcy temu
Pewnie lepiej, że zbadali w warunkach niskiego ciśnienia, bo wiedzą czym to grozi i się zabezpieczą.
bESgLyKj
obserwator
12 miesięcy temu
Pewnie ta katastrofa F 16 , co właśnie miała miejsce w usa, a o której polskojęzyczne zachodnie portale milczą, też była zaplanowana.
123
12 miesięcy temu
już widzę co by pisano tutaj, jak by to Rosjanie osiągnęli taki "sukces"
kiks
12 miesięcy temu
miał być sukces , a wyszło jak zawsze. typowa ameryka
TADZIO
12 miesięcy temu
Ważne że za nic nierobienie ludzie zarabiają kupe kasy ( ONZ, UNESCO, NASA, UE itd...)
Andrzej
12 miesięcy temu
redaktor widac nie bardzo wie o czym pisze, a napewno niema pojecia co sie wczoraj wydarzylo. Ta rakieta niemiala przewozic ludzi i towaru na ksiezyc (do 100 ton). To byla rakieta do testow czy ten projekt zadziala. czy poleci, czy bedzie spadal w konktolowany sposob i czy podczas spadania odpali silniki ze zbiornikow do ladowania. Redaktorowi zycze poczytania o tym co pisze, bo nie kazdy wybuch jest porazka.
żenada
12 miesięcy temu
Tak zwane dziennikarstwo....
bESgLyKL
bESgLyJS
bESgLyKS
bESgLyKT