bGLZliCY
bGLZliDc
bGLZliDg
programy
kategorie
bGLZliCZ

Ratownik przepracował 500 godzin w czerwcu. Jacek Ozdoba komentuje: duży pieniądz

- W maju pierwszy raz od lat uważałem, że jestem w miarę godnie wynagradzany za swoją pracą, ale ten dodatek obowiązywał tylko do końca maja. Żeby pokryć swoje zobowiązania pracuję po 240 godzin miesięcznie co najmniej. W momencie kiedy mogłem zarobić więcej i pospłacać swoje długi, pracowałem po 500 godzin dziennie. Jestem firmą, muszę opłacić ZUS, zapłacić sam za ubranie, które mam na sobie. Stawka najwyższa dla ratownika w Warszawie to 25 zł za godzinę. Ministerstwo Zdrowia próbuje nas przedstawić jako ludzi pazernych - mówił w programie "Newsroom WP" Adam Piechnik, ratownik medyczny. Do słów medyka odniósł się polityk Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. - Tak jak w przypadku pielęgniarek, staję po stronie (ratowników - przyp. red.). 25 zł za godzinę pracy to faktycznie bardzo mało. W przypadku 500 godzin to wychodzi duży pieniądz w skali wynagrodzeń, ale pamiętajmy o tym wysiłku, przemęczeniu, rezygnacji z życia osobistego, bezpieczeństwie. Mam nadzieję, że...

rozwiń
59 reakcji
9
13
37
Podziel się
bGLZliDb
Komentarze (37)
30-06-2021
QwertyTaki człowiek nie nadaje się do pracy chyba że z tych 500 godzin polowe przespał bo inaczej to bredzi
zobacz więcej komentarzy (37)

Programy Wirtualnej Polski

bGLZliDl
KOMENTARZE
(37)
Qwerty
2 lata temu
Taki człowiek nie nadaje się do pracy chyba że z tych 500 godzin polowe przespał bo inaczej to bredzi
DDD
2 lata temu
Ja pitolę jak on dał radę pracować 500 godz dziennie. To jakiś magik
Inny zawód me...
2 lata temu
Dla tych co jeszcze nie wiedza od czego jest pogotowie (Gigi) - leczy to lekarz rodzinny który się przed Tobą zamknął w przychodni. Pogotowie nie leczy tylko wyjeżdża na ratunek, do nagłych zachorowań. Szacunku trochę...
bGLZliDD
Hsks
2 lata temu
500 h ? Coś ściemniasz misiu albo jesteś w pracy a nie pracujesz...
Pokahontas
2 lata temu
"W momencie kiedy mogłem zarobić więcej i pospłacać swoje długi, pracowałem po 500 godzin dziennie" no to faktycznie magik
Najnowsze komentarze (37)
Minutka
2 lata temu
500 godzin dziennie ?
Balcerek
2 lata temu
Poczytajcie sobie: sanitariusz pod wpływem narkotyków
Dobra zmiana
2 lata temu
Ratownicy pracują na samo zatrudnieniu tj jak firma wystawia fakturę i już to jest chore, gdyby pracowali po 8 godzin to na karetkę czekało by się z 3 dni bo jest ich zamalo.
Negatyq
2 lata temu
Powini mu dać wyższy ale podatek i złamanie przepisów kodeksu praca
Saba
2 lata temu
Kiedy on spał ???
Maniek
2 lata temu
Powinni go ukarać a nie chwali się że przepracował 500 godzin to jest jakaś paranoja. A druga sprawa czy ktoś go do tego zmusza!!!!!
Roby
2 lata temu
I tu mamy dowód że Polska to jeden wielki obóz pracy na wzór obozów koncentracyjnych.Zawsze twierdziłem że polityków w Polsce najbardziej martwiło to np podczas IIWŚ tracili swoje bezpieczne korytka a nie to że ludzie w obozach byli wykorzystywani jako tania siła robocza i dlatego ich to bardzo nie martwi że obecnie robole są wykorzystywani jak w obozach koncentracyjnych......PS no ale za chwilę będą nakręcać jak to obolali PRL by ulżyć życie robotników z tym małym wyjątkiem że kiedyś ludzie pracowali po 8 godzin dziennie czyli 176 godzin miesięcznie a teraz muszą harować po 500 godzin....Polska to kraj zakłamany,pozorantów,i pozerów no i polityków z mentalnością nazistów
ehh
2 lata temu
No nasza władza ma rozmach :) 500 godzin miesięcznie by godnie zarobić ? To są 3 etaty. To są ludzie ratujący na co dzień nasze życie. Oni powinni godnie zrobić pracując 170 godzin. Wyobraźcie sobie pracę 24h/dobę przez 5 dni w tygodniu. To są właśnie 3 etaty.
bGLZliDv
Smutny Romek
2 lata temu
Podobnie pracują ochroniarze, tylko każdy z nich na służbie co trwa 24 godziny , to przynajmniej 6-7 godzin śpi. a pieniądze za to biorą.
żałosne
2 lata temu
przestańta kłamać!!!! czy uważacie że ludzie to idioci!!! tylko piniendze!!!!! macie dobre zarobki i wszystko na ten temat!!
żałosne
2 lata temu
500 godzin!!!!???? spał!!!
żałosne
2 lata temu
500 godzin !!! to oszukał!!!!
Balcerek
2 lata temu
Podobnie jak piguły nocne dyżury przesypiają a kaska za nocki leci. Aha i jeszcze niektórzy ratownicy spod Piaseczna zatrudniali sie na kovidowych oddziałach by dostac ostatecznie kilkanaście tysiaków za miech. Można dymac społeczeństwo. Ano można.
tony
2 lata temu
Najlepsze jest zdanie " W momencie kiedy mogłem zarobić więcej i pospłacać swoje długi, pracowałem po 500 godzin dziennie. " Masakra to dzisiejsze dziennikarstwo .
bGLZliDX
bGLZliDe
bGLZliEe
bGLZliEf