programy
kategorie

Ratownik wykrył COVID-19 w soku. Diagnosta laborytoryjny: "nie z nami te numery"

- Badania laboratoryjne to nie tylko nakropienie czegoś w coś i odczytania, czy są dwie kreski, czy jedna. Za wykonywaniem badań laboratoryjnych powinna stać jeszcze wiedza merytoryczna, której tutaj w tym przypadku ewidentnie zabrakło - powiedziała w programie WP wiceprezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych Matylda Kłudkowska. Jej komentarz dotyczył popularnego w sieci nagrania, na którym ratownik użył soku do testu i wykrył COVID-19. - U laików zostało wrażenie (...), że te testy są w zasadzie, delikatnie mówiąc, niefajne - stwierdziła Kłudkowska. Jak zaznaczyła, takie testy muszą przeprowadzać profesjonaliście. - Ubolewam, naprawdę - powiedziała wiceprezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. I dodała: "drogi ratowniku, nie z nami te numery".

185 reakcji
18
135
32
Podziel się
Komentarze (32)
05-11-2020
OLo
No przepraszam bardzo, to co to za testy ? Skoro sok jest w stanie dać plus ? To jak robi ten test ratownik i wychodzi plus to wtedy nie ma dyskusji. Bajdurzy pani...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(32)
OLo
4 lata temu
No przepraszam bardzo, to co to za testy ? Skoro sok jest w stanie dać plus ? To jak robi ten test ratownik i wychodzi plus to wtedy nie ma dyskusji. Bajdurzy pani głupoty i próbuje bronić debilizmu sama stając się jego częścią
ziom$
4 lata temu
to niech ta świetna pani doktor wyprowadzi nas z błędu i zrobi ten sam super test on line z tego soku dla wszystkich i zobaczymy jak jest na prawdę :-)
Markus
4 lata temu
Wielka pani doktor a takie glupoty opowiada - jesli zostal wylany sok a test reguje na wirusa, to test powinien byc niewazny jak w przypadku tego po prawo na wspomnianym filmiku (jeden test nie mial zadnych kresek = nieprawidlowy test)
Vcgh
4 lata temu
Ubolewam, nie z nami te numery? Co wniosła wypowiedź tej pani? Nic, dosłownie nic
Wolf
4 lata temu
nie nalał profesjonalnie soku Ciekawe czy tak samo trzeba profesjonalnie nasikac na test ciążowy ?
Najnowsze komentarze (32)
Richard
3 lata temu
Coca Cola tez daje wyniki dodatnie jak demonstrowano w Europarlamencie przed poslami. A ta pani doktor uwiarygadnia te testy PCRem? Przeciez juz przedszkolaki wiedza ze PCR uzywamy powyzej dozwolonej ilosci cykli falszuje wyniki, wiec wyniki sa jak rzut moneta. Calkowity przypadek.
123
4 lata temu
Materiałem do badania nie jest sok dlatego wyniki nie będą wiarygodne. Test został zaprojektowany i zwalidowany na dany analit i daną matrycę, w tym przypadku krew, dlatego nakraplając sok nie dowiemy się z takiego testu nic.
Obserwaror09
4 lata temu
Ty "expertka" ile ci zaplacili za cisniecie takich kocobolow?? Wszystcy ktozy uczestniczycie w tym globalnym spisku bedziecie osadzeni. Dla was Norynberga ,Marionetki na sznurkach ŚFE !! Wstyd
Lubiesoki
4 lata temu
To jakby pani doktor wlala sok to by test dzialal poprawnie ?? To wlasnie nie z nami te numery...
***** ***
4 lata temu
Co by nie powiedziała to test po soku wyszedł pozytywny, więc jeśli wykrywa wirusa to wykrywa jeszcze dużo innych rzeczy. Z tego co widać, to na wynik pozytywny u wielu osób ma nie wirus a inne czynniki. A co do merytoryki to widać że Pani ma z nią ogromny problem w swojej wypowiedzi co czyni ją hipokrytą i osobą niegodną zaufania.
Uwaga
4 lata temu
Haaa każdy może mieć covida .kazdy moze covid.miec Bez objawów w pelni zdrowy/ Każdy może covid mieć Trzeba tylko zrobić TEST!!!!
janek
4 lata temu
dobra czego wy nie rozumiecie? Bo ostatnio mam wrażenie, że u większości osób jest problem z logicznym myśleniem. Jeżeli są 2 takie same testy i daje się 2 takie same próbki to oba testy powinny wskazać to samo - czyli albo wynik pozytywny albo wynik negatywny, a jeżeli jeden test jest pozytywny, a drugi negatywny to znaczy, że z testami jest coś nie tak skoro próbka poddawana testom była taka sama. Tu nie chodzi o to, że on pokazał, że test wychodzi pozytywny dla soku ale, że 2 takie same testy na jednej próbce dają 2 różne wyniki więc jest to loteria jaki test traficie podczas badania.
Tralala
4 lata temu
Ale bełkot słuchać się nie da . Ile Ci zapłacili za tą gadkę ?
Małgorzata
4 lata temu
Sądząc po wypowiedzi Pani Laborant domniemuje, że jak test ciążowy pokazuje 2 kreski to też powinnam stwierdzić, iż brak mi wiedzy merytorycznej w tym temacie i uznać test jako brak ciąży ?
BRAWOOOOO
4 lata temu
Rzetelne testy na przeciwciała, ojj tak. 100% pewności. Ludzie po miesiąc siedzą w szpitalach, a testy dalej pokazują co chcą. Pielęgniarki i pielęgniarze zatem też nie są odpowiednimi osobami, aby te testy wykonywać. Rozsądnie myśląca osoba może stwierdzić że ta pani trochę pie**oli od rzeczy i bez sensu. Idąc tą myślą testy ciążowe powinni wykonywać tylko i wyłącznie ginekolodzy/ laboranci, bo normalna kobieta nie posiada żadnej wiedzy merytorycznej na to by je wykonywać, a domowa toaleta nie jest odpowiednim miejscem na ich wykonywanie.
To dowód
4 lata temu
Virus jest wszędzie
Ciekawe
4 lata temu
Na co jeszcze reaguje ten test
kij
4 lata temu
test test test
Doktor x
4 lata temu
Skoro ta sama próbka a dwa różne wyniki,to daje jasny i logiczny wniosek że te testy pokazują co chcą,a właściwie to co chce rząd aby wyniszczyć naszą gospodarkę i zrujnować Polskę.