programy
kategorie

Rząd złagodzi zakaz handlu? "Mamy sygnały o łamaniu przepisów"

- Od 1 stycznia zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele i przyglądamy się, jak to działa - powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceszef resortu rodziny. – Z jednej strony mamy sygnały z „Solidarności” o łamaniu zakazu przez tworzenie placówek pocztowych, z drugiej Państwowa Inspekcja Pracy zapewnia nas, że to łamanie to niewielki odsetek. Musimy te informacje zweryfikować. Na tę chwilę rząd nie przewiduje żadnych zmian w zakazie handlu.

Tranksrypcja:Co z zaostrzeniem zakazu handlu? Poddajecie się w tej kwesti...
rozwiń
Co, że znaczy poddajemy się? Jeżeli chodzi o placówki pocztowe. Nie, nie poddajemy się. Ale nic się nie dzieje w tej kwestii.
Nie no, w tej chwili tak jak umawialiśmy się z partnerami społecznymi, że po wprowadzeniu już wszystkich wolnych niedziel od handlu, a od 1 stycznia jest taka sytuacja.
Będziemy, że tak powiem analizować. I co z tej analizy wynika? Spotkanie będzie w marcu partnerów społecznych, dotyczących tak - z jednej strony mamy opinie negatywne związków zawodowych.
Szczególnie tutaj związku zawodowego Solidarność, że ustawa jest łamana między innymi poprzez obejście i tworzenie placówek pocztowych.
Z drugiej strony mamy też informacje z Państwowej Inspekcji Pracy, że tych przypadków nie jest aż tak dużo.
Chcemy to tutaj zweryfikować, a pracodawcy mówią, że oni działają legalnie. Także zobaczymy.
Jeżeli będzie to... No, czyli trochę się poddajecie jednak. Jeżeli będzie to nagminne, to oczywiście tutaj ustawodawca zareaguje na to.
Na dzisiaj nie przewidujemy. Nie no, panie ministrze. Ale albo jest dziura w ustawie, którą trzeba załatać. Albo nie ma dziury. I nie - zależy, czy jest nagminnie wykorzystywana.
Na dzisiaj jest, myślę ten... Na dzisiaj nie ma rozmów o zaostrzeniu. Nie ma. Nic się nie zmienia. Tak.
0
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)