bHmMdSTE
bHmMdSTI
bHmMdSTM
programy
kategorie
bHmMdSTF

Sejfy na dnie jezior. Nowy trop policyjnej specgrupy w głośnej sprawie gangu złodziei

Policyjna specgrupa trafiła na nowy trop w głośnej sprawie gangu złodziei z 2020 roku. Mundurowym z CBŚP i KWP w Olsztynie udało się odzyskać 4 skradzione sejfy. Przedmioty znajdowały się na dnie jezior w województwie pomorskim. W jednym z nich przestępcy zostawili kopertę z dużą ilością gotówki. Jak informuje CBŚP, zatrzymano kolejnych podejrzanych o udział w gangu, który działał przez kilkanaście lat na terenie województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego czy kujawsko-pomorskiego. Policjanci zabezpieczyli 3 jednostki broni wraz z amunicją oraz narkotyki. Śledczy ustalili, że 11 osób podejrzanych ma na koncie 87 przestępstw, a wielkość strat poniesionych przez pokrzywdzonych wynosi około 11 mln złotych. Grupa trudniła się w kradzieżach środków ochrony roślin oraz włamaniach do bankomatów, sklepów, czy domów. Materiał dowodowy wskazuje również, na obrót znaczną ilością narkotyków. Członkom gangu grozi do 15 lat więzienia.

06-09-2021
102 reakcje
58
17
27
Podziel się
bHmMdSTH
Komentarze (27)
06-09-2021
cytat"grupa trudniła się w kradzieżach" - za to autor tych wypocin "nie trudnił się w nauce pisania "
zobacz więcej komentarzy (27)

Programy Wirtualnej Polski

bHmMdSTR
KOMENTARZE
(27)
cytat
2 lata temu
"grupa trudniła się w kradzieżach" - za to autor tych wypocin "nie trudnił się w nauce pisania "
Policmajster
2 lata temu
Niezłe tempo policji, już po kilkunastu latach złapali gang...
OPAL
2 lata temu
Takie wiadomości powinno się czytać co dzień. Sędzia Pokoju . Ustawa Antykorupcyjna aż się prosi trzeba czyścić zboże od plew nie inaczej .
bHmMdSUj
Bel
2 lata temu
Hm. 11 milionów i tylko jedna koperta.
rouch
2 lata temu
Musiał ktoś ich osłaniać jak byli tak nie uchwytni przez tyle czasu, na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu dobrze się mają służby PRL i oni dalej są aktywni siedzą cichutko na swoich posadach i małych biznesach otaczają opieką przychylnych im przedsiębiorców i być może nawet urzędników.
Najnowsze komentarze (27)
Z czasów IIWŚ
2 lata temu
Bardzo dawno temu; opowiadał mi jeden starszy pan swoje przeżycia wojenne. Ponieważ był urodzony jeszcze przed I WŚ (rocznik 1906), to w czasie II WŚ był już dojrzałym mężczyzną. Po dostaniu zaproszenia do Wehrmachtu (a odmówić nie wypadało), skierowano go do marynarki wojennej w jednym z francusich portów na wybrzeżu Atlantyku. Jako urzędnik, posiadający umiejętnośc pisania na maszynie i wykształcenie, jako księgowy, został zatrudniony, jako kierownik sekretariatu Komendanta Portu. Jak skończyła się wojna i podpisano kapitulację III Rzeszy (8 maja 1945 roku); to musiał wypisać wszystkim żołnierzo i marynarzom dokumenty zwolnienia z wojska, które podstemplował, a komendant podpisał. Miał tyle pracy, że Alinci musieli poczekać, aż skończy. Dowódca jednostki kazał mu pozostałe formularze, dokumenty, pieczątki, a także medale i czyste formularze o ich nadaniu; włożyć do kasy pancernej, do której jeszcze wsadzono na końcu, maszynę do pisania, na której te dokumenty wypisywał, zamknąć i wywieźć na środek basenu portowego i tam zatopić. Rozkaz wykonano i tresor spoczął na dnie. Dopiero wtedy; jednostka wojskowa się poddała, a było to już 10 maja. Być może; ta kasa pancerna jeszcze tam spoczywa, bo była z porządnej (przedwojennej!) stali.
Pomidor
2 lata temu
Nowak&Donald
szary
2 lata temu
ciekawe jak długo będą ścigać gang morawieckiego i niedzielskiego z te przekręty i morderstwa na polakach
pesymista
2 lata temu
To ci dopiero sukces. Chłopcy rabowali , balowali i nikt tego nie widział ? A policjantki na komendach wzbudzają zainteresowanie u komendantów moralnie zgniłych zachowań jak pokazała telewizja.
xxxl
2 lata temu
ile było w sejfie więcej jak przekręcili na wybory kopertowe ??? i zakup respiratorów ??? i jakoś nie mogą tego gangu rozbić
dkr
2 lata temu
gang Fafela , znam, znam , trzeba ich 3 na jedno piwo...
zajca bez...
2 lata temu
Za przekręty w kwocie 11 mil. zł grozi im po 15 lat. A ile lat grozi za przekręcenie 70 mil. zł.?
hmm
2 lata temu
Koperta lesniczego?
bHmMdSUb
XYZ
2 lata temu
W Olsztynie- na Pomorzu?
zjz
2 lata temu
tylko dozywocie, przepadek mienia do stanu sprzed np. 15 lat
Zobaczycie
2 lata temu
Znam scenariusz Pisia wladza zadziala tak...Ziobro wyda srogi wyrok ..Duda ulaskawi a koperta na wsparcie "biednych"w PiS zeby nie musieli krasc jak PELO..(wszystko po cichu wczesniej zaplanuja)
Jurek
2 lata temu
Pomorski gang Olsena
rachunkowy.
2 lata temu
Nic im nie zrobią. Żaden sędzia nie będzie ryzykować wydania wyroku.
Breking news
2 lata temu
Po kilkunastu latach? Bo to są madrale jak im wskarzesz lub przyprowadzisz za rękę złodzieja to szczycą się szybkim wykryciem, bez tego jak dzieci we mgle
bHmMdSUD
bHmMdSTK
bHmMdSUK
bHmMdSUL