bGjZXomY
bGjZXonc
bGjZXong
programy
kategorie
bGjZXomZ

Setki uchodźców na Litwie. Wilno ustawia zasieki na granicy

Setki uchodźców, z tak odległych miejsc jak Irak czy Kamerun, mieszkają w obozie na Litwie, który został zorganizowany w pustej szkole. Według Frontexu (Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej) w czerwcu tego roku liczba nielegalnych przejść z Białorusi na Litwę wzrosła sześciokrotnie, a lipcu zjawisko jeszcze bardziej przypieszyło. Mowa w sumie o ponad 1500 osobach w ciągu tych dwóch miesięcy. Oznacza to, że granicę białorusko-litewską pokonało w tym czasie 20 razy więcej ludzi, niż przez cały 2020 rok. Wilno postrzega całą sytuację jako odwet Mińska m.in. za fakt, że udzielił azylu liderce białoruskiej opozycji - Swiatłanie Cichanouskiej. Litwa postanowiła więc wzmocnić kontrole na granicy z Białorusią, ale także z Polską. Dodatkowo ustawia zasieki z drutu kolczastego na długości 550 km. Inwestycja warta 41 mln euro ma powstrzymać przepływ imigrantów z Białorusi.

13-07-2021
443 reakcje
235
31
177
Podziel się
Komentarze (177)
13-07-2021
eloo
Same młode byczki - jacy uchodźcy? Dlaczego zrobili dla nich obóz na Litwie? Powinni zatrzymanych przerzucać Łukaszence z powrotem przez płot i niech on się martwi co z...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (177)

Programy Wirtualnej Polski

bGjZXonl
KOMENTARZE
(177)
eloo
rok temu
Same młode byczki - jacy uchodźcy? Dlaczego zrobili dla nich obóz na Litwie? Powinni zatrzymanych przerzucać Łukaszence z powrotem przez płot i niech on się martwi co z nimi zrobić.
jan
rok temu
To absolutnie robota Łukaszenki. Ściąga samolotami ludzi z Iraku, Syrii i Afganistanu i podwozi ich pod granicę z Litwą. Chce Litwinom narobić kłopotów. To taka zemsta za Cichanouską.
Paweł
rok temu
Łukaszenka porywacz samolotów obecnie wspiera nielegalna imigrację do UE.
bGjZXonD
olkoP
rok temu
Nakarmic, pozwolić się umyć i oddać Łukaszence przez bramy w ogrodzeniu.
kkk
rok temu
dodatkowo pole minowe......
Najnowsze komentarze (177)
peace
rok temu
Teraz przeszkadzają Europie? Przecież jeszcze parę lat temu witano ich w Europie serdecznie. Jeśli ktoś w 2016 r. wypowiedział się np w takiej Warszawie, że niedobrze ze ich tutaj tyle zjeżdża - był zabity wzrokiem - no bo jak to, nie miał miłości i empatii w sercu. Kraje, które zdestabilizowały te części świata i wpędziły tych ludzi w nędzę umyły ręce. No ale przejdźmy do teraz, kiedy to następuje zmiana narracji? Nagle uchodźcy przeszkadzają? Łukaszenka ich nasyła? Zły Łukaszenka. No bo tak, to na 100% on.... Ludzi myślcie samodzielnie.... analizujcie wszystko co czytacie.
dahbnrasjn
rok temu
każdy kto przybywa na teren UE nielegalnie/ dosłownie przeskakuje sobie granicę powinien mieć dożywotni zakaz wstępu. Są oficjalne kanały i sposoby zdobycia obywatelstwa czy odwiedzenia jako turysta. jak stać zapłacić 1400-1500 dolców 9chłop nawet nie jest pewien ile) przypadkowej osobie, to stać też na pociąg samolot. Tu nie tylko chodzi o niekontrolowany napływ ludności, ale o to co się dzieje z tymi pieniędzmi jakie szkodliwe organizacje przestępcze, reżimy na tym zarabiają. to tez jest forma prowadzenia wojny - destabilizowanie całych regionów czy krajów przez zalew ludności, która się raczej nie zasymiluje i bardzo szybko będzie niezadowolona, że nikt nie wita z otwartymi ramionami i dobrą pracą.
dik
rok temu
Nie pozwolić przekroczyć granicy w żadnym wypadku .
idzi
rok temu
strzelać , dwa dni kilka ofiar i nie będzie amatorów
idzi
rok temu
na to co się wyprawia na granicy z Białorusią jest prosty sposób strzelać do nielegalnie przekraczających granicę. Każdy kraj ma prawo do bronienia swoich granic. Ja bym ich wyłapał ustawił w szpaler przed uzbrojonym oddziałem i kazał wrócić do kraju z którego przyszli czyli do Białorusi. Idę o zakład ,że wojsko białoruskie już by takie przychylne im nie było i zastrzeliło wszystkich. Możecie mnie tu opluwać lewacy jak tylko chcecie ale ja pamiętam czasy ,gdy za nielegalne przejście granicy można było otrzymać kulkę od żołnierza z tak zwanego zaprzyjaźnionego kraju. Kiedyś zabłądziłem w Izerach , czeski pogranicznik strzelił mi nad głową mało się nie posrałem. Potem trzy dni mnie trzymali w areszcie aż przyjechał po mnie Polski Wopista . Nie jestem ani ksenofobem ani rasistą ale to nie są uchodźcy tylko młode byczki które chcą socjalu europejskiego , nie będą pracować a tylko sprawiać kłopoty
Prawie studen...
rok temu
Wczoraj (14 lipca) pokazano w telewizji niemieckiej migawki z obozu dla tych uchodźców, który Litwini urządzili niedaleko granicy w budynku szkoły i ogrodzili płotem budowlanym, żeby to towarzystwo się nie rozlazło po okolicy. Zapytali jednego murzynka, jakie ma plany, a on; że chciałby STUDIOWAĆ w Niemczech, a buźkę miał taką, jakby nie umiał do trzech policzyć. Wyglądał mi na takiego, co chciałby studiować, ale panienki.
lolo
rok temu
CZEGO ONI SZUKAJĄ TAM W TEJ BIEDZIE ?czemu kraje arabskie im n ie pomogą i tam nie uciekają?
Edek
rok temu
To są zolnierze islamscy
bGjZXonv
hurra
rok temu
przybyli na Zaproszenie UE
Janek
rok temu
Trzeba skończyć z lewacką poprawnością i do ludzi przekraczających nielegalnie granicę strzelać.Natychmiast poinformują komórkami pobratymców że to się nie opłaca bo można zginąć.A jak się przyjmuje takiego brązowego ,,lekarza ewentualnie prawnika"" i na dzień dobry dostaje darmowe wyżywienie i spanie to oni po to tu przybywają aby nie pracować a wygodnie żyć i będą szli bez końca .
Uchodźcy?
rok temu
Jacy uchodźcy? To są emigranci socjalni lub zwykli terroryści.
Jkl
rok temu
Nasza ostatnia , skretyniala noblistka musi być wdzięczna Lukaszence...
Michel
rok temu
Zabijać na granicy
Pdbdn
rok temu
Baćka ma w tym cel. Gdyby nie miał nie wpuszczałby ich w pierwszej kolejności na swoją miedzę.
...
Następna strona
bGjZXonX
bGjZXone
bGjZXooe
bGjZXoof