bEquLXkk
bEquLXko
bEquLXks
programy
kategorie
bEquLXkl

Sezon ślubów przed nami. Wytyczne jeszcze w tym tygodniu

Jakie będą rekomendacje dotyczące ślubów i wesel - zapytaliśmy wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego w programie "Newsroom" WP. - Dla osób planujących wesele myślę, że już wkrótce, może nawet w tym tygodniu, będziemy mieć gotowy komunikat - powiedział wiceminister Janusz Cieszyński. - Na ten moment jest trochę za wcześnie, prowadzimy prace analityczne - dodał. Nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów. Na pytanie, co powiedziałby osobom, które przygotowują wesele na sierpień, odparł: "Jeśli dziś bym otrzymał takie pytanie, poprosiłbym o kilka dni cierpliwości do momentu, kiedy przedstawimy wytyczne i prognozy na przyszłość". - Biorąc pod uwagę, że temat wesel, komunii, rodzinnych ważnych wydarzeń był jednym z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów, to myślę, że to będzie najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować.

Tranksrypcja:Panie ministrze - rozpoczyna się sezon ślubów, sezon wesel. ...
rozwiń
Bo o to dopytują szczególnie osoby które planują na przykład organizację takich przyjęć weselnych na ponad 100 osób, na ponad 200 osób. Czy to w te wakacje będzie w ogóle możliwe?
Myślę, że jeżeli chodzi o wiadomości dla osób planujących wesele, to już wkrótce mam nadzieję, że może nawet w tym tygodniu. Będziemy tu mieli gotowy komunikat.
Na ten moment jest jeszcze trochę za wcześnie. Prowadzimy prace analityczne. Panie ministrze, a co znajdzie się w tym komunikacie?
Proszę być może uspokoić te osoby które planują śluby. Co tam się znajdzie? Proszę zdradzić.
Ale pani redaktor na tym właśnie to polega, że komunikat wydaje się nie przed przeprowadzeniem tych analiz, tylko po ich zakończeniu.
To ja inaczej dopytam. Bo prowadzicie różne analizy, różne scenariusze są rozważane, no to kluczowy scenariusz jest taki ile tych osób może wejść.
Mniej więcej od ilu do ilu rozważacie? To jest kluczowa informacja w tej chwili dla każdego kto planuje ślub.
Ale szanowny panie redaktorze, to co mogę powiedzieć to jest to, że chcielibyśmy w tym tygodniu zaprezentować te wytyczne.
Natomiast jeżeli chodzi o szczegóły. Ale rozważacie różne scenariusze, to ja tylko pytam od ilu do ilu? Widełki pewnego rodzaju. Od 20 do 120 czy od 20 do 50 czy w zależności od wielkości sali?
Czy w zależności od wielkości kościoła? Jak to ma wyglądać? Panie redaktorze, myślę że właśnie zadał pan większość, istotną cześć tych pytań.
które podczas analiz zrealizowanych w Ministerstwie Zdrowia były zadawane. Które my sobie zadajemy.
I w momencie w którym będziemy mieli na nie odpowiedź - z wielką chęcią podzielimy się tym z widzami Wirtualnej Polski.
Panie ministrze, to ja dopytam jeszcze o te kwestie wesel. Jeżeli zwróci się do pana teraz osoba która planuje takie właśnie wesele - przypuśćmy na sierpień.
To powie jej pan: odwoływać, przekładać czy spokojnie czekać na swój termin? To jest takie bardzo proste pytanie, ale uspokoi bardzo wiele osób.
Jeżeli dzisiaj bym otrzymał takie pytanie, to poprosiłbym jeszcze o kilka dni cierpliwości, do momentu w którym przedstawimy nasze oficjalne wytyczne.
I taką prognozę na przyszłość, kiedy będzie dozwolone organizowanie zgromadzeń.
Czy takich spotkań, zebrań. Inaczej, bo może ci przyszli małżonkowie mają trochę więcej czasu i będą mogli to lepiej zaplanować.
Ale my w Polsce mamy tradycję tak zwanych małych wesel, czyli po prostu komunii.
Które także są dużymi przyjęciami. Teraz tak. Organizować? Nie organizować? Zrezygnować? Przełożyć na przyszły rok?
Ale panie redaktorze. Ja wydaje się bardzo tutaj już w bezpośredni sposób i chyba po raz już 4 chciałbym zapewnić, że wytyczne w tych sprawach.
Będziemy chcieli przedstawić jeszcze w tym tygodniu. I to jest wszystko co na ten moment, mogę na ten temat powiedzieć.
A co jeszcze w tym tygodniu w takim wypadku? To jeśli pan nie chce powiedzieć co dokładnie będzie w tych wytycznych, to jakie inne wytyczne mogą się pojawić jeszcze w tym tygodniu?
Jakich innych imprez albo zdarzeń, że tak się wyrażę z życia społecznego, będziemy mogli się dowiedzieć? Myślę, że biorąc pod uwagę fakt, że temat wesel, komunii.
I takich rodzinnych ważnych wydarzeń, to był jeden z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów.
To myślę, że to będzie taka najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować.
207 reakcji
89
118
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bEquLXkx
KOMENTARZE
(0)
bEquLXlj
bEquLXkq
bEquLXlq
bEquLXlr