programy
kategorie

Skandaliczne zachowanie albańskich kiboli podczas meczu z Polską. W przeszłości już widzieliśmy takie obrazki

Mecz Albanii i Polski rozegrany 12 października został przerwany w atmosferze skandalu ok. 77 minuty, gdy albańscy kibole zaczęli rzucać przedmiotami z trybun w polskich piłkarzy. Po upływie ok. 25 minut mecz został wznowiony i udało się go dokończyć bez dalszych incydentów na stadionie dzięki apelom spikera oraz interwencji policji. W przeszłości podobne incydenty już się zdarzały nie tylko w stosunku do rywali czy policji, ale także i do piłkarzy. Najbardziej znane są ich starcia z serbskimi kibolami. Obydwa kraje dzielą historyczne i polityczne zaszłości. Na wydarzenia z meczu zareagowała FIFA, która oceniła zachowanie Albańczyków jako odrażające. Tutaj należy zaznaczyć, że każdy przejaw agresji, niezależnie od tego, jakiej narodowości są kibice, powinien spotkać się ze stanowczą reakcją i sprzeciwem świata sportu. Niestety polscy kibole również mają wiele na sumieniu. Wielokrotne zachowywali się agresywnie i dokonywali aktów wandalizmu. Fani Lecha Poznań...