bGNMNzRw
bGNMNzRA
bGNMNzRE
programy
kategorie
bGNMNzRx

Śmieciowe tsunami niszczy plażę w Hondurasie

Ogromna fala wyrzuciła tony śmieci na plaże Omoa w północnym Hondurasie. Na nagraniach widać dziewicze plaże zupełnie zniszczone przez stosy plastikowych odpadów. Pochodzą z ujścia rzeki Motagua w pobliskiej Gwatemali. Lokalne media donoszą, że rząd Hondurasu wysłał oficjalną skargę do Gwatemali, prosząc sąsiedni kraj o podjęcie natychmiastowych kroków w celu powstrzymania wypłukiwania śmieci do morza.

237 reakcji
43
122
72
Podziel się
bGNMNzRz
Komentarze (72)
22-09-2020
rycho100
Nic morze nie zniszczyło tylko człowiek niszczył morze odpadami swojej egzystencji. Teraz morze oddało odpady ludziom i ci mają szansę naprawić swój błąd czyszcząc morze...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (72)

Programy Wirtualnej Polski

bGNMNzRJ
KOMENTARZE
(72)
rycho100
2 lata temu
Nic morze nie zniszczyło tylko człowiek niszczył morze odpadami swojej egzystencji. Teraz morze oddało odpady ludziom i ci mają szansę naprawić swój błąd czyszcząc morze i plaże. Drugiej takiej szansy mogą nie mieć, wszystkie śmiecie ładnie ułożone na plaży.
Aga
2 lata temu
co myśmy zrobili tej planecie
JAR
2 lata temu
Coś nie prawdopodobnego.NA CO TAM RZĄD CZEKA???????.POSPRZATAĆ TEN BAJZEL CO ZATRUWA ŚRODOWISKO.PRZECIEZ ONI ZATRUJĄ WSZYSTKO.
bGNMNzSb
WOWO
2 lata temu
opakowania po użyciu powinny wrócić do producenta pod ścisłą międzynarodową kontrolą i wtedy zobaczymy czy są tacy mądrzy i co z tym zrobią
Pytanie-
2 lata temu
A gdzie są "ZIELONI TERRORYSCI" z Europy??, bo Polscy siedzą w kieszeni Totalsów.
Najnowsze komentarze (72)
wuwu
2 lata temu
Natura jest cierpliwa,ale w końcu nadejdzie czas zemsty. Ludzie zaczną umierać milionami. I nie będzie szczepionki,bo plastik weżre się nam w komórki i zdegeneruje mózg. Stworzyliśmy świat,w którym najbardziej moralnym i etycznym postępowaniem jest przestać rodzić dzieci.Będą tylko cierpieć.
snoopy
2 lata temu
bylem na karaibach-tam sie wszystko wyrzuca do wody,najpierw do rzek,nikt tam nie wywozi smieci /w duzych miastach nadmorskich wywozi sie barkami na jakas wyspe i je pali -moglbym o tym duzo pisac tylko po co hauk
emil
2 lata temu
Nie piszcie o zatruwaniu wód przez człowieka w ogóle, lecz przez konkretne państwa i kontynenty. Przede wszystkim przez Azję Płd-Wsch i jej ogromne rzeki Ganges, Indus, Brahmaputrę, Mekong. Gangesem spływają do Oceanu Indyjskiego kremowane zwłoki z tradycyjnych obrzędów pogrzebowych. Potworne zanieczyszczenia emituje też Indonezja ze swymi tysiącami wysp, gdzie przy brzegu bezpośrednio na wodzie są zbudowane całe miasta. Oczywiście wszystkie śmieci i nieczystości idą bezpośrednio do wody. Osobny rozdział to gęsto zaludniona Afryka i Ameryka Płd. gdzie nie ma żadnego oczyszczania ścieków, a kultura bytowania jest gorsza niż zero.
flora
2 lata temu
Za takie śmiecenie kraje powinny płacić ogromne kary ze sprzątaniem włącznie !
belo27
2 lata temu
Można się domyśleć ile tych odpadów zatonęło, bo to co się unosi to tak naprawdę tylko odsetek.
Najważniejsze
2 lata temu
że Green pic uratował kornika w naszych lasach !!!!
bolo
2 lata temu
Powinniśmy jako ludzkość bardziej dbać o ekologię, zaprzestać tych plastików bo widać ile tego później pływa w morzach. Najpierw one spływają do wiekszych rzek, a później do mórz i oceanów niszcząc tzw. ekosystem morski. Po prostu mniej tych plastików produkować, a te które sie wyprodukowało przerabiać na co sie da, najlepiej na materiały budowlane, jakies prefabrykaty, elementy fundamenów, czy nadproża, bo to jest niezniszczalne, trwalsze niż beton wytrzyma tysiąc lat spokojnie. Te wszystkie plastiki mozna bardzo prosto przerabiać na granulat, a potem z tego granulatu różne rzeczy wytwarzać, po prostu z tych plastików inne plastiki, nie wytwarzając nowych, bo widzimy ile tego później pływa i jak matka ziemia musi sobie z tym radzić
aii
2 lata temu
Morze oddaje ludziom ich własność...
bGNMNzRT
Polak
2 lata temu
Ja bym to potraktował jako atak biologiczny i wypowiedzenie wojny.
ZK590
2 lata temu
im więcej 500+ tym więcej takich obrazków. Przykre.
GDANSK
2 lata temu
A co myślicie że co Niemcy robią nam z Bałtykiem !??? Oglądajcie filmy , z dużych kutrów wyrzucane są zdechlłe kury , ryby , a nawet zwierzęta z pokładów wyrzucane butelki plastikowe , a to wszystko płynie na nasze plaże !!! Jeśli ktoś ma wątpliwości niech obejży filmy na Youtube tylko trzeba się spieszyć bo są natychmiast usuwane , to nie smiechy Niemcy wszystko robili aby zanieczyścic nam plaze !!!!!!
Aaaaa
2 lata temu
Trzeba wrócić do szklanych butelek !!!!!!!
Grzegorz
2 lata temu
Likwidacja butelek plastikowych czy tez blaszanychjest bardzo prosta. Popatrzcie na USA.kilkanascie lat temu przejsc przez Central Park czy przez najwazniejsze ulice w NY bez potkniecia sie o jakies butelki czy puszki bylo prawie niemozliwe. Teraz na ulicy czy w parkach dlugo musisz szukac takiego gabecia.Jak uporano sie z tym problemem? Bazo prosto. Prawie przed kazdym wiekszym sklepem stoi "maszyna zgiatajacca butelki" czy tez puszki. Wkladaz do niej puszke czy butelke i wysypuje Ci sie za kazda zgnieciona 10 czy tez 25 centow.Nikt nie wyrzuca puszek czy butelek na ulice, na trawnik. Po meczch na stadiony wychodza "zbieracze puszek" i w workach laduja tysiace butelek czy puszek do czasami luksusowych /w Polsce/ samochodow by na drugi dzien podjechc pod "maszyne zgniatajaca " i otrzynac czasami kilkadziesiat dolcow. Wszystko mozna zrobic,tylko trzeba chciec! W Polsce aby oddac butelke po piwie trzeba z paragonem udac sie do sklepu,bo inaczej ekspedientka takiego zwrotu nie przyjmie,choc to np.piwo tam kupiles,lecz na to MUSISZ MIEC DOWOD PARAGON . Wiec co robisz, rzucasz to w krzaki czy do rowu. Koniec kropka..... Chcemy miec czysto MYSLMY JAK TO ZROBIC I WPROWADZMY W ZYCIE TO CO ROBIA INNI.Lecz na razie to nikogo nie obchodzi.
Kowalski
2 lata temu
Wszyscy ręce do roboty i niech sprzątają zamiast kamerować i czekać na cud.
...
Następna strona
bGNMNzSv
bGNMNzRC
bGNMNzSC
bGNMNzSD