programy
kategorie

Śmierć Rasputina. Syberyjski mistyk tajemniczo przeżył kilka prób zamachu

Przeżył otrucie cyjankiem i dwa postrzały. Słynny rosyjski mistyk Grigorij Rasputin zginął 30 grudnia 1916 r. Okazał się niezwykle trudnym celem do zabicia. Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Rasputin wkradł się w łaski carskiej rodziny. Był ulubieńcem samej carycy. Z czasem zaczęto go obwiniać za wszystkie klęski Rosji w trakcie I wojny światowej. W kręgach władzy postanowiono go zabić. Spiskowcy próbowali kilkukrotnie. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Śmierć Rasputina. Przeżył otrucie cyjankiem i dwa postrzały. Co wreszcie go zabiło?

102 reakcje
25
33
44
Podziel się
Komentarze (44)
31-12-2021
helaA dzie to rozwiązanie tajemnicy śmierci Rasputina?
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(44)
hela
2 lata temu
A dzie to rozwiązanie tajemnicy śmierci Rasputina?
pl.
2 lata temu
Najpierw był Rasputin a potem Putin .
realista
2 lata temu
Jak zwykle w wp tytuł nie związany z treścią żenada
Podrywał cudz...
2 lata temu
żony co jest nie zgodne z którymś z przykazaniem więc erotomana wykończono
baca
2 lata temu
Rasputin to cos takiego jak Kurski ?
Najnowsze komentarze (44)
...
2 lata temu
Teraz też mają RasPutina
nihili
2 lata temu
novi
aza
2 lata temu
GDZIES w sieci natknęłam się na sensacyjną informację że do niego mogła strzelać oprócz Jusupowa sama Olga Nikołajewna córka cara przebrana w mundur. faktem jest że po uwięzieniu rodziny carskiej miała przy sobie rewolwer ,który oddała przychylnie nastawionemu do niej strażnikowi.
ciekawski1632
2 lata temu
Trochę Antoniego przypomina
bolko
2 lata temu
a co mnie jakis rasputin
Dwaputin
2 lata temu
Śmierć Rasputina to już żadna tajemnica. Od dawna wiadomo, że zabił go książę Jusupow a trupa zapakowanego w wór wrzucił z mostu na Newie do przerębla. Ponieważ w jego płucach znaleziono wodę istnieje podejrzenie graniczące z pewnością, że kiedy wrzucano go do przerębla jeszcze żył.
samym
2 lata temu
gadaniem nie stworzy się świata namieszoł i go ubito
nguyen
2 lata temu
rzekomo jego ptak mial 30cm dlugosci.
MareK
2 lata temu
Jaka " tajemnica śmierci " skoro od początku WSZYSTKO BYŁO WIADOME i to z NAJBARDZIEJ WIARYGODNEGO ŹRÓDŁA CZYLI OD JEGO MORDERCÓW . Już parę dni po zabójstwie sprawcy opowiadali wszystkim w jaki sposób pozbawili go życia . Mówili , że na początku zwabili go do pałacu księcia Jusupowa i poczęstowali go tam ciastkami z arszenikiem . Rasputin zeżarł je I ŻYŁ NADAL , więc zaczęli do niego strzelać , a kiedy pomimo kilku postrzałów w plecy nadal nie opuścił tego ziemskiego padołu , tłukli go czym popadło a następnie , dającego jeszcze oznaki życia , owinęli łańcuchem i wrzucili do rzeki , co tym razem już SKUTECZNIE wyprawiło go na tamten świat . Ot i cała TAJEMNICA :- ))) znana wszystkim od ponad stu lat .
hmm
2 lata temu
Zabiły go zasady wymiany gazowej.
adamo_1
2 lata temu
W sumie może i tajemnica, ale dla autora artykułu. LUDZIE, ja wiem, że jak coś przeczytacie, to wydaje się wam, to strasznie odkrywcze i spieszycie podzielić się nowo nabytą wiedzą z innymi. Ale nie wszyscy są takimi niedoukami, że nie znają faktów historycznych i niczego w życiu nie przeczytali. Rozumiem artykuł promujący jakąś książkę, ale na litość BOGA jak czytam w zapowiedzi "tajemnica wreszcie rozwiązana" to mi się nóż w kieszeni otwiera (a nie jestem z kieleckiego). Mam prawie 70 lat o tą "straszną tajemnicę" poznałem jak chodziłem do szkoły średniej. Ot czytanie nie tylko komiksów daje jednak pewną wiedzę. Ale zalecałbym ostrożność w doborze tytułów. Mnie się nasuwa: "Niesamowita historia, autor nauczył się czytać, ba nawet i pisać!" ŻENADA do n-tej potęgi!
Ras putin
2 lata temu
Byl sobie Raz putin .
Zenuś
2 lata temu
Mi opowiadał kolega ze jak go odkopali to miał pekniętą caszkę i obcięte palce u nóg. I zrobili dochodzenie i się wydało ze robił takie pokazy ze na siusiaku podnosił pełne wiadro wody 12 sto litrowe i jak raz tak zrobił kiedyś to ucho sie urwało i dostał w coło siusiakiem a wiadro mu te paluchy odcieło. O i tak umar.
olo
2 lata temu
jaka zagadka amatorzy zabrali się do tej mokrej roboty z księciem Jusupowem na czele więc "zbabrali " robotę dlatego musiał się tak długo "męczyć"