programy
kategorie

Spór o port w Elblągu. Minister apeluje do samorządowców

- Z jednej strony zarzucacie nam państwo, że wydajemy mnóstwo pieniędzy na przekop Mierzei Wiślanej, a z drugiej, że nie inwestujemy w port komunalny, należący do samorządu - mówi w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury. Odnosi się tym samym do kwestii portu w Elblągu, który ma być głównym beneficjentem przekopu Mierzei Wiślanej. Problem jednak w tym, że nie jest on przystosowany do przyjmowania większych jednostek. - Apelujemy do marszałka województwa, by włączył się w proces dofinansowania portu oraz prezydenta Elbląga, żeby zapadła jakaś konkretna decyzja - mówił w programie "Money. To się liczy" Gróbarczyk. I dodaje, że "dyscyplina finansowa nie pozwala rządowi na włączenie się w proces finansowania tej inwestycji". Co jeśli rząd nie dojdzie do porozumienia z samorządem? - Proszę zapytać w samorządzie - mówi wiceminister infrastruktury.

3 reakcje
0
2
1
Podziel się
Komentarze (1)
14-04-2021
MickA jaka to "dyscyplina finansowania" pozwala rządowi, poszczególnym ministerstwom i spółkom skarbu państwa finansować cwaniaczka z Torunia?
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
Mick
3 lata temu
A jaka to "dyscyplina finansowania" pozwala rządowi, poszczególnym ministerstwom i spółkom skarbu państwa finansować cwaniaczka z Torunia?
Najnowsze komentarze (1)
Mick
3 lata temu
A jaka to "dyscyplina finansowania" pozwala rządowi, poszczególnym ministerstwom i spółkom skarbu państwa finansować cwaniaczka z Torunia?