programy
kategorie

Spotkali węża w Bieszczadach. Nagranie z Nadleśnictwa Baligród

Leśnicy w swojej pracy obcują z dzika przyrodą. Pracownicy Nadleśnictwa Baligród co raz dzielą się różnymi filmami czy zdjęciami bieszczadzkiej przyrody w sieci. Tym razem udało im się nagrać węża na podmokłym terenie. Zaskroniec uwielbia bagniste miejsca znajdujące się blisko zbiorników wodnych. Samica tego pospolitego gada osiąga do 1.5 metra długości. Samiec nieco mniej bowiem około 1 metra. Zaskroniec żywi się płazami, rybami i małymi gryzoniami.

110 reakcji
49
32
29
Podziel się
Komentarze (29)
26-08-2020
stara turyści
40-50 lat temu można było 3 tygodnie po Bieszczadach wędrować i NIKOGO nie spotkać, poza wizytami w GS po chleb i kartofle, a teraz tłumy dzień w dzień się przewalają, a...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(29)
stara turyści
4 lata temu
40-50 lat temu można było 3 tygodnie po Bieszczadach wędrować i NIKOGO nie spotkać, poza wizytami w GS po chleb i kartofle, a teraz tłumy dzień w dzień się przewalają, a mój śp.Tato, 70 lat temu po Bieszczadach z ekipą wędrował i jak porządna zlewa ich spotkała, to w obozie dla więźniów do wyrębu, strażnicy barak z więźniów opróżnili i im na 2 dni dali
lgbt
4 lata temu
Też mam na działce na Mazurach takich "gości", :)
mmwk
4 lata temu
O rany. Toż to pyton, ale w polskim wydaniu.Śmiech na sali, wielka mi sensacja.
Bialy20
4 lata temu
Hm... Widocznie mieszkam na bagnach, bo w ogrodzie spotkałem co najmniej dwa zaskrońce! Do "oczka" sąsiadów mają kilkadziesiąt metrów.
mariannnn
4 lata temu
Też mi coś. Przypełza często do mojego ogrodu taki metrowy gość i to dosyć regularnie, Dom i ogród tuż pod Warszawą. Artykuł jakby ktoś zobaczył w Bieszczadach co najmniej Anakondę. Ci turyści to jakieś dzieci ? Czy Januszek z Grażynką na wakacjach życia ? Pospolita inteligencja naszych czasów pierwszy raz w lesie ? Matko co będzie jak spotkają jeża, jeżozwierz ? Jakby co to coś takiego z rogami to nie karibu, nie renifer a zwykły polski jeleń.
Najnowsze komentarze (29)
UGHHHHHHHHH
2 lata temu
Wcale się nie dziwię że ktoś inny tam wlazł, zapomnieli napisać szyld u góry "tylko dla ptaków" co za bzdety
finka
4 lata temu
zarcie mu ucieklo. Mieli szczescie.
farao
4 lata temu
i dla pływania z dmuchaną zabawką trzeba było zabijać rekina??? Czy komuś się już kompletnie poprzewracało w głowie????
nicołaj
4 lata temu
po co psom takie fury?
ludek
4 lata temu
Szwagrowi prawie do chałupy taki wlazł, na progu go zdybał. Szwagier blisko rzeki mieszka i zaskrońce to częsty widok w jego ogrodzie.
zmijka
4 lata temu
no zeby jeszcze zmije, ale zaskroniec i takie odkrycie
dziadek
4 lata temu
Mam działkę nad jeziorem w okolicy Augustowa i spotykam toto bardzo często , nawet wnuczka go widziała . Sympatyczny i ucieka niegrożny zupełnie.
Rolcio
4 lata temu
30sek reklamy 40sek filmik. Wstyd.
nighhtmarek
4 lata temu
Spotkali zaskrońca w Bieszczadach, cóż za niespodzianka. Zapraszam do mnie, tuż koło Opola, w moim ogrodzie widuję je prawie codziennie.
upa
4 lata temu
W Baligrodzie dzialala slynna sotnia Chrina
Jarosław
4 lata temu
W Bieszczadach to ja nawet śledzie widziałem w w w puszce
Pepe
4 lata temu
Na plażach całego wczasowego świata po południu, gdy plaże pustoszeją a wczasowicze przenoszą się do barów, klubów i "coś tam", wychodzą sprzątający z workami na śmieci i skrzętnie zbierają "owoce plażowania" by rano znów było cudnie i świeżo. Za darmo podpowiadam jak to się robi, bo u nas właściciele plaży i sklepiki handlujące na plażach jakoś uważają, że śmieci należą do plażowicza.
Obserwator
4 lata temu
Po kiego te napisy na tle materiału (łów) jakie prezentujecie. Jest informacja pod spodem....Jest.
jak
4 lata temu
Koniecznie skonsultować temat z Gretą Thunberg