bFGDtrGs
bFGDtrGw
bFGDtrGA
programy
kategorie
bFGDtrGt

Sprzęt wojskowy Rosji przy granicy z Ukrainą. Amerykanie publikują zdjęcia satelitarne

Rosja zgromadziła co najmniej 100 tys. żołnierzy w pobliżu ukraińskiej granicy. Amerykańska firma technologiczna Maxar opublikowała nowe zdjęcia satelitarne z kilku kluczowych miejsc, gdzie ostatnio rozmieszczono dodatkowe oddziały i sprzęt sił lądowych. Zdjęcia satelitarne pochodzą m.in. z okolic miast Klimowo (13 km od granicy rosyjsko-ukraińskiej), Klińce (30 km od granicy) oraz Jelnia (130 km od granicy z Ukrainą). Prezydent Joe Biden w trakcie swojego wystąpienia z okazji rocznicy prezydentury ostrzegł Władimira Putina, podkreślając, że Rosja zapłaci "wysoką cenę", jeśli dokona inwazji na Ukrainę. Sekretarz stanu USA Antony Blinken w piątek 21 stycznia spotka się w Genewie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. W środę Blinken spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy, a w czwartek udaje się do Berlina na rozmowy z sojusznikami.

679 reakcji
147
202
330
Podziel się
Komentarze (330)
20-01-2022
box ERczego nie przewidzieli rosjanie? że im robią zdjęcia? czy wy jesteście normalni?
zobacz więcej komentarzy (330)

Programy Wirtualnej Polski

bFGDtrGF
KOMENTARZE
(330)
box ER
4 miesiące temu
czego nie przewidzieli rosjanie? że im robią zdjęcia? czy wy jesteście normalni?
less22
4 miesiące temu
A co na to nasze wspaniale dowództwo? Prezydent pewnie na nartach i oczekuje, że "przesmyk suwalski" obroni batalion amerykańskich żołnierzy. Jakoś nie widzę odznak zaniepokojenia u naszego genialnego stratega Kaczyńskiego.
do nuii
4 miesiące temu
Rosja to samo zło
bFGDtrGX
chloropikryna
4 miesiące temu
Przepraszam czy te zdjęcia zdobyła ta sama CIA która wykryła broń chemiczną w Iraku?
ah...
4 miesiące temu
Podobne zdjęcia miało USA w 1981 roku.
Najnowsze komentarze (330)
Ketchup
4 miesiące temu
Jak by Rosja się tym wogole przejmowała my już dawno jej wypowiedzieliśmy wojnę gospodarcza to co teraz się dzieje jest następstwem
Ketchup
4 miesiące temu
Ketchup
HOOD
4 miesiące temu
Jak na Kubie Związek Radziecki zainstalował rakiety, Amerykanie byli wściekli. Więc nie ma co się dziwić Rosji jak NATO zbliżyło się do ich granic.
rewdal
4 miesiące temu
polakom rozdać broń i nik tu nie przyjdzie
Trinity
4 miesiące temu
Patrząc z drugiej strony to Rosja raczej prezentuje uzbrojenie i zdolności przenoszenia sił z dalekiego wschodu i...z powrotem. To z powrotem ma duże znaczenie. Czy USA chcą dominacji Chin? Nie. A czy Rosja tego pragnie? Bez USA Kreml zostanie pewnie lennikiem Pekinu. Pekin też chętnie zaopiekował by się Syberią i jej złożami. To nie rok 80 i czas zimnej wojny między dwoma blokami: radzieckim i amerykańskim. Warto zauważyć,że już wtedy Pekin wyłamywał się z radzieckiego szeregu rewolucji;) Więc pewnie trwają negocjacje i praktyczny pokaz możliwości. Budowane są nowe sojusze i nowe bieguny wpływów na
maroh78
4 miesiące temu
Brakuje mi jakiegos dymu na tych fotkach, przeciez musza jakos ogrzewac namioty i baraki z zolnierzami.
Manieq
4 miesiące temu
Nasi kombinują by się wywiązać wobec Big Pharmy, a tu podwładni nie chcą brać trutki.
Soll
4 miesiące temu
Wywalić z Europy zachodniej wszystkich rosyjskich oligarchów i zamknąć dla ruskich granice. Niech swoją kasę wydają u siebie!
bFGDtrGP
Wiktor
4 miesiące temu
Mam wrażenie ze do pisania artykułów angażują dzieci z przedszkola rozumowanie przedszkolaka
MARO
4 miesiące temu
Ale brednie piszecie że Rosjanie nie przewidzieli! Rosjanie dokładnie wiedzą gdzie i kiedy przelatują amerykańskie satelity szpiegowskie i nie tylko, tak samo jak Amerykanie wiedzą o rosyjskich!
MARO
4 miesiące temu