bDgqQpZw
bDgqQpZA
bDgqQpZE
programy
kategorie
bDgqQpZx

Sroka zaatakowała bezbronne dziecko. Wideo z Australii podbija cały świat

Sroki w Polsce kojarzone są jedynie z tego, że to ciekawskie ptaki, które mają skłonność do zbierania błyszczących przedmiotów. Jednak w Australii sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Okazuje się, że na tym kontynencie ptaki te są bardzo niebezpieczne w okresie od września do listopada. Potrafią wtedy spadać z nieba i atakować niczego nie świadomych ludzi, którzy akurat przechodzili za blisko ich gniazd. Ten biedny chłopiec natknął się na jedną z takich srok. Nawet na swojej hulajnodze, nie mógł on uciec przed rozwścieczonych ptakiem. Całą sytuację nagrał rozbawiony przechodzień i wrzucił do internetu.

207 reakcji
26
121
60
Podziel się
Komentarze (60)
01-10-2020
ala
Nasze sroki wcale nie są takie niewinne. Od 2ch lat obserwuję ich nadmiar w otoczeniu. natomiast znikają wróble i sikorki. Niszczą gniazda mniejszych ptaszków, wyjadają...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (60)
bDgqQpZJ
KOMENTARZE
(60)
ala
4 tyg. temu
Nasze sroki wcale nie są takie niewinne. Od 2ch lat obserwuję ich nadmiar w otoczeniu. natomiast znikają wróble i sikorki. Niszczą gniazda mniejszych ptaszków, wyjadają jaja i młode. Widziałam wiele razy jak spadają jak jastrzębie w locie na wróble zabijają i zjadają. To są wstrętne szkodniki, niedługo w miejskich parkach nie uświadczysz małych ptaszków tylko skrzeczące sroki. Do odstrzału.
adam
4 tyg. temu
Inteligentne , wspaniale zorganizowane w bandach po kilka sztuk . Niezwykle agresywne i nieustępliwe.Potrafią przepędzać większe ptaki, a specjalistkami są w mordowaniu piskląt z gniazd innych gatunków. W ubiegłym roku w mojej drewutni mały ptaszek uwił pracowicie gniazdo i złożył tam 4 jajeczka. Było tak dobrze ukryte , że zobaczyłem je dopiero kiedy wylęgły się pisklęta. Maluchy szybko rosły , a matka ciągle wylatywała po posiłek dla nich. Zrobiłem zdjęcie gniazda . Niestety wkrótce dwie sroki porozrywały małe ptaszki. Nie wiem jak znalazły pod daszkiem na porąbanym drewnie to gniazdo. Rozwalały pisklęta tłukąc je o metalowe słupki ogrodzenia. Sroki potrafią zaatakować kota który przechodzi przez ogród , wybierać jedzenie z misek dla psów itp. Ten chłopiec będzie mieć traumę do końca życia. Dziwne , że nagrywacz nie potrafił zatrzymać i obronić dziecka, tylko pozwolił na kontynuację ataku na chłopczyka.
Vena
3 tyg. temu
Ciekawe, że nikt z dorosłych nie zareagował. Nakręcać film i bawić się kosztem dziecka, niezbyt ciekawe 🙁
bDgqQqab
gość
3 tyg. temu
Wcale to nie są u nas niewinne ptaki --to są drapieżniki ! Nie kradną tylko świecących przedmiotów , bo to bajka , ale potrafią dobrać się i ukraść dość pokaźne pudełko z jedzeniem , które ktoś wystawił na parapet swojego okna ! Potrafią w grupie np. 3 osobników zaatakować psiego szczeniaka i tak go osaczyć , że nie ma biedak drogi ucieczki ! Do tego potrafią być tak natarczywe i tak rozwrzeszczane , że trudno je opanować !. Dawniej za czasów tej znienawidzonej komuny , koła łowieckie dostawały polecenia do odstrzału srok i wron - jako szybko rosnącej populacji drapieżników, a tym samym ich przetrzebienia w związku z licznym przez nie --niszczeniem innych gatunków ptaków pożytecznych dla przyrody ! Płacili wówczas 7 zł za parę nóżek odstrzelonych drapieżników ! Od 20 lat nikt tym problemem się nie zajmuje , stąd takie ptaki jak wróble - są na granicy WYGINIĘCIA ! , a srok , wron przybywa w miastach i na wsiach , niszcząc inne mniejsze ptaki i siejąc spustoszenie w ekosystemie !!!
Jan bez Ziemi
4 tyg. temu
W Australii wszystko jest na odwrót: ludzie chodzą do góry nogami - aż dziw, że nie pospadają w kosmos, w Wigilię kąpią się i plażują oraz ubierają palmę, przerośnięte długoogoniaste króliki skaczą i wyczyniają kangurze harce, sroki zjadają ludzi, a psy dingo d....i szczekają...
Najnowsze komentarze (60)
Matka
3 tyg. temu
.. i dlatego zawsze trzeba ubierać kask na hulajnogę !!
dawno temu
3 tyg. temu
W PRL to uczyli w V klasie na lekcji przyrody ze sroki atakuja jak zobacza cos blyszczacego a w szczegolnosci zlotego koloru.Ale skad wy to mozecie wiedziec jak to bylo dawno temu gdzie dzieci wszystko wiedzialy.
Nic nad
3 tyg. temu
zwyczajnego. W Warszawie tak się zachowują wrony wiosną. Ale chłopak zachował się dzielnie. Jechal dalej i próbował odstraszyć sroke.
Ludzieto
3 tyg. temu
Czytam komentarze i nie wierze... dzieciaka atakuje ptak i większość ma z tego niezły ubaw, albo pisze że sam ptaka sprowokował. Niedawno oglądałam filmik jak małe kotki zjeżdżały ze ślizgawki piszcząc ze strachu i większość pisała że ten co nagrywał to poje.... bo im nie pomógł. Do wszystkich którzy stawiają zwierzęta ponad ludzi: Obyście nie przychodzili po pomoc do drugiego człowieka tylko do waszych zwierzątek. Niech one was leczą z chorób, dają prace i budują mieszkania :)
Ola
3 tyg. temu
SUPER.Ktos zamiast pomóc dziecku filmuje i sie smieje.NIC DODAĆ NIC UJĄC.Zycze temu kogos tego samego .
vzxv
3 tyg. temu
To raczej nie jest Australia lub wideo jest bardzo stare.
wujekst.
3 tyg. temu
Srokę strącić i na ruszt ;-) Albo wysłać do Chin ;-)
Kewlar
3 tyg. temu
Ściema nie ma filmu o sroce tylko jakiś facet kosi trawnik i reklamuje telefon.
bDgqQpZT
!!!!!!!
3 tyg. temu
Mnie co roku wiosną atakują wrony zwłaszcza jedna, która na drzewie przed moim oknem ma gniazdo,a ja niewdzięcznicę dokarmiam!!!!!!
Gucio77
3 tyg. temu
Magpie - tak się ten ptak nazywa. Reaguje tak na krzywdę którą doznał on lub przedstawiciel jego gatunku. Nie wybacza i jest pamiętliwy. Jest z natury ciekawski i reaguje proporcjonalnie do sytuacji ,czyli zwykle żyje własnym życiem nie wykazując żadnych objawów agresji.
[poiuyg
3 tyg. temu
A co tyn chłopak nie miał rąk , czy jak ???????????????
Vena
3 tyg. temu
Ciekawe, że nikt z dorosłych nie zareagował. Nakręcać film i bawić się kosztem dziecka, niezbyt ciekawe 🙁
buba
3 tyg. temu
Prawie zabiła to dziecko
p-razyroda
3 tyg. temu
Tak to się kończy jak mały typek drażni ptaki. Zwierzęta nie atakują bez powodu!
...
Następna strona
bDgqQqav
bDgqQpZC
bDgqQqaC
bDgqQqaD