bFYZFBas
bFYZFBaw
bFYZFBaA
programy
kategorie
bFYZFBat

Suplement diety a lek. Co warto wiedzieć przed ich użyciem

Suplementy diety w ostatnich latach zyskały ogromną popularność i na rynku jest prawdziwe zatrzęsienie ich różnych rodzajów. Można kupić je bez problemu w internecie, w zwykłych sklepach lub w najbliższej aptece. Niestety, bardzo wiele dostępnych suplementów diety nie spełnia wymaganych kryteriów bezpieczeństwa, gdyż ich procedura zatwierdzania jest zupełnie inna niż leków. Nie są one tak rygorystyczne, jak w przypadku leków. Mogą naprawdę zaszkodzić, zamiast pomóc. Najlepiej jest skorzystać z porady lekarza lub farmaceuty i nie pozyskiwać suplementów diety na własną rękę z niepewnego źródła. Nie należy traktować ich również jako leki, gdyż spełniają zupełnie inną funkcję. Co jeszcze warto wiedzieć o suplementach diety?

244 reakcje
42
144
58
Podziel się
Komentarze (58)
17-08-2020
Him
A po co komu leki skoro wszystkim firmom farmaceutycznym najbardziej zależy tylko na tym aby pacjent był chory. Współczesne leki jedynie mają za zadanie podtrzymać przy...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (58)

Programy Wirtualnej Polski

bFYZFBaF
KOMENTARZE
(58)
Him
2 lata temu
A po co komu leki skoro wszystkim firmom farmaceutycznym najbardziej zależy tylko na tym aby pacjent był chory. Współczesne leki jedynie mają za zadanie podtrzymać przy życiu a nie wyleczyć.
oszukiwany?
2 lata temu
Proszę o opowiedz; gdzie można (czy gdzie kupujemy) zakupić leki i suplementy. Czy nie jest to to samo miejsce sprzedażny? A tam pracują podobno fachowcy z dyplomami. Czy autor chce powiedzieć, że aptekarze nas tróją i są umoczeni w strukturach antypacjenckich?
roześmiana ba...
2 lata temu
a szanowny panie/i autorko a METFORMINA znajdująca się w lekach na cukrzycę ? zabronina min w USA i innych krajach a w Polsce NIE ! I Nadal sprzedawana w LEKACH nie żadnych suplementach
bFYZFBaX
fizia
2 lata temu
służba zdrowia leży i kwiczy to ludzie ratują się jak mogą
sama natura
2 lata temu
najlepszy lek to zioło
Najnowsze komentarze (58)
takto
2 lata temu
Przede wszystkim warto wiedzieć, że wiele jednostek chorobowych nie jest opłacalne dla koncernów farmakologicznych. Żyłują one ludzi w ten sposób że dostarczają tzw. leki, które nie leczą a tylko utrzymują istniejący stan. Czyli nie umrzesz a jak będziesz co miesiąc wydawał kupę kasy na leki to będziesz jako tako żył. Przykład pierwszy z brzegu prostata żyła złota dla producentów leków, które nie leczą.
....
2 lata temu
Tak, jak odpowiedniki leków są 5 razy droższe. A poza tym ekstrakty roślinne są bardziej skuteczne niż lekarstwa tylko trzeba wiedzieć co na co.
matric
2 lata temu
a szczepionka na pniu gotowa w 6 miesiecy dobre
wetermłynarz
2 lata temu
Wiecie po co są dzisiaj " lekarze " ?? Żeby leczyć ?. TAK. Ale nie WYLECZYĆ. Bo na to nie pozwolą koncerny farmaceutyczne . które to decydują co lekarze mają przepisywać na daną chorobę. Tak naprawdę dzisiaj " lekarzem " chociażby tzw. pierwszego kontaktu może być KAŻDY kto chociaż średnio potrafi komunikować się z internetem przy pomocy pc , tabletu czy smartfonu. W sieci można znaleźć praktycznie wszystkie opisy wszystkich chorób i co najważniejsze , co podawać w ich przypadku. Dyplom ?? Kur nauki surfowania po sieci i hajda.. NIe ?
TRALALA
2 lata temu
WIELKIE OSZUSTWO TO TRABIENIE PRZEZ MEDIA ZA LAPOWKE O SPECPANDEMII
Romek
2 lata temu
A który lek faktycznie leczy?
tolek
2 lata temu
Zaobserwowaliśmy gwałtowny spadek liczby zgonów po zamknięciu kraju w marcu przez koronawirusa. Zakłady pogrzebowe odnotowały spadek sięgający 50%. Wtedy też ludzie przestali chodzić po lekarzach i szpitalach. Czego więcej potrzeba, żeby poznać prawdę o polskim systemie lecznictwa? To jest skala i obraz dramatu, który nas wszystkich dotyczy. A ministerstwo co na to? Tematu nie ma.
Kremówka
2 lata temu
!Gdzie Rzym, gdzie Krym?
bFYZFBaP
lol
2 lata temu
szczepionki podobno też nie są lekami?
mkk
2 lata temu
jam to bym się wstydził publikować taki "artykulik". hasło stop hejt jest po to by bronić "redaktorów" ? :)))
J43
2 lata temu
Szczepionki gwarantujące skuteczność to według "znafcuf" oszustwo firm farmaceutycznych, natomiast suplementy produkowane wyłącznie z chęci zysku to cud uzdrowieńczy. I tak głupota zatoczyła koło.
abc
2 lata temu
W nadmiarze to woda może być szkodliwa.Właściwa suplementacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła.Leki w większości mają skutki uboczne.Suplementy witamin i minerałów są niezbędne gdyż żywność jest ich pozbawiona w wielkim stopniu
abc
2 lata temu
W nadmiarze to woda może być szkodliwa.Właściwa suplementacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła.Leki w większości mają skutki uboczne.Suplementy witamin i minerałów są niezbędne gdyż żywność jest ich pozbawiona w wielkim stopniu
jozik
2 lata temu
Jak można coś co nazywa się lekiem tak go nazywać skoro większość tych legalnych ma mnóstwo działań ubocznych i niszczących zdrowie,a jedynie łagodzą objawy Kit i tyle Jest tego badziewia za dużo i ludzie się gubią .Medycy też.
...
Następna strona
bFYZFBbr
bFYZFBay
bFYZFBby
bFYZFBbz