bCYxOgEk
bCYxOgEo
bCYxOgEs
programy
kategorie
bCYxOgEl

Susza w Polsce. Minister apeluje: "prysznic zamiast kąpieli"

- Woda jest wykorzystywana nie do końca racjonalnie na przykład w pracach ogrodowych - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Apeluje również, by o ogrody dbać, ale jednocześnie do tego typu prac podchodzić "z głową". - Lepiej nie zostawiać zraszacza na całą noc albo węża ogrodowego pod drzewem na kilka godzin - mówi Gróbarczyk. To samo tyczy się innych prac, jak chociażby mycie samochodu. Szef resortu gospodarki wodnej podkreśla jednocześnie, by zamiast kąpieli w wannie wybierać prysznic. - I to nie półgodzinny, ale taki maksymalnie 10-minutowy - zachęca w programie "Money. To Się Liczy" minister Marek Gróbarczyk.

Tranksrypcja:Co znaczy racjonalnie? Mniej się myć? Dzisiaj żyjemy w czasa...
rozwiń
Co to znaczy racjonalnie podchodzić do tego zużycia? Przede wszystkim ta woda jest marnowana w kontekście prac tak zwanych ogrodowych.
Może nie marnowana, ale wykorzystywana i również na różnego rodzaju czynności - takie zabiegi typu mycie samochodów. Nie wiem. Różnych urządzeń czy sprzętów.
Więc tutaj pod tym kątem ma to duże znaczenie, jeśli będziemy podchodzili do tego racjonalnie przede wszystkim, jeśli chodzi o takie prace ogrodowe.
Aby jednak tą wodę wykorzystywać racjonalnie. Czyli co? Nie podlewamy ogródka, niestety, ale rośliny, które mamy... Nie - podlewamy, ale z rozsądkiem.
Po prostu nie włączamy na całą noc zraszacza, czy też węża nie otwieramy - niech się leje. Tylko po prostu mamy nad tym pełną kontrolę.
I naprawdę jeśli wlejemy wiadro pod drzewo, to już wystarczy. Więc to jak gdyby pod tym kątek wszystkich uczulamy, aby tą wodą racjonalnie gospodarować.
Raczej prysznic niż kąpiel? Zdecydowanie tak. Zdecydowanie. I przede wszystkim nie pół godzinna, ale myślę, że 10 minutowa to można by powiedzieć enough.
16 reakcji
8
8
0
Podziel się
Komentarze (0)
bCYxOgEx
KOMENTARZE
(0)
bCYxOgFj
bCYxOgEq
bCYxOgFq
bCYxOgFr