bETGESMk
bETGESMo
bETGESMs
programy
kategorie
bETGESMl

Syryjska emigrantka o sytuacji na granicy Polski i Białorusi. "Nikt nie przejmował się tym, co się z nami działo"

Po dziesięciu latach wojny w Syrii Boshra al-Moallem z Homs i jej dwie siostry wykorzystały szansę i uciekły z kraju. Kobieta przeczytała w Internecie, że przez Białoruś otworzył się nowy szlak migracyjny do Europy. Boshra postanowiła wykorzystać oszczędności brata i wyruszyła w podróż do Europy. Droga okazała się dużo bardziej niebezpieczna, niż sądziła. Al-Moallem była więziona na granicy białorusko-polskiej. Przez 20 dni i była przepychana z jednego kraju do drugiego, pomiędzy uzbrojonymi strażnikami. - Bez jedzenia, bez wody, bez snu, bez żadnego ciepła - powiedziała w rozmowie z Associated Press. Dopiero po tym, jak kobieta padła z wycieńczenia i odwodnienia, polscy strażnicy zabrali ją do szpitala. 48-latka wyznała, że białoruscy urzędnicy ją oszukali. - Powiedzieli nam, że naprawdę łatwo jest pojechać do Europy, znaleźć nowe życie i uciec przed wojną - mówiła Boshra al-Moallem. Kobieta uważa, że została wykorzystana jako "broń” w politycznej walce z...

rozwiń
799 reakcji
108
383
308
Podziel się
Komentarze (308)
01-10-2021
ans
Po co przechodzi przez zieloną granicę .Niech powie komu zapłaciła za przerzut do Polski i kto nie dotrzymał słowa.Brawa dla straży granicznej wojska,tek...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (308)

Programy Wirtualnej Polski

bETGESMx
KOMENTARZE
(308)
ans
2 miesiące temu
Po co przechodzi przez zieloną granicę .Niech powie komu zapłaciła za przerzut do Polski i kto nie dotrzymał słowa.Brawa dla straży granicznej wojska,tek trzymać.Białorusini i ruskie ich zaprosili to teraz niech ich goszczą.
###
2 miesiące temu
Skoro Arabskie madia doskonale wiedzą co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej, to dlaczego ich kraje nic nie robią dla swoich obywateli próbujących nielegalnie przekroczyć granicę na terenie obcego kraju leżącego na innym kontynencie?
wesoly romek
2 miesiące temu
Mogla kupic bilet do brukseli,bez przesiadki w minsku.
bETGESMP
rtgf
2 miesiące temu
jasne wybulila ...4 tys,dolarow---i myslala ze ktosjej dom i zasilek a moze jeszcze mercedesa......
Uchodźcy
2 miesiące temu
Uchodźcy jadą do Europy, a nie na Białoruś - i to jest w tym problem!
Najnowsze komentarze (308)
Drak
2 miesiące temu
A niemcy tylko obserwuja zachowanie polakow, nagle bedzie znow trzymanie za twarz.
Raj
2 miesiące temu
Juz to raz bylo, bezwzglednosc rzadu sanacyjnego i militaryzm. Przedwojenny czas, tak sie zachowywali, a potem Niemcy dali lupnia i obozy koncentracyjne. Powtorka nadchodzi.
Bilbo
2 miesiące temu
Do czyjegoś domu wchodzi się przez drzwi, jesli gospodarz je otworzy, a nie przez wyłamane okno. Granice państwa przekracza się na przejściu, a nie forsując i niszcząc zasieki.
Akłaku
2 miesiące temu
Strzelać i minować granicę bo wiedzą co robią. Temu komu zapłacili niech się niemi zajmie. Bajek im naopowiadali o Europie że tu kasę dają za darmo dom i jedzenie i robić nie trzeba. A u nich to kto tą wojnę prowadzi krasoludki czy ich rodacy?.
wojtek
2 miesiące temu
W strefie neutralnej min nasadzić i chłopaki do domu ze SG sobie normalnie na obiad wrócą.
white power
2 miesiące temu
Nielegalne przekroczenie granicy jest przestępstwem. Po to jest SG aby chronić naszych granic przed osobami próbującymi ją nielegalnie przekroczyć. Nie chcę tych ludzi w moim kraju
Art
2 miesiące temu
Skąd uchodzcy mają komurki z internetem do nagrywania co się dzieje pomiędzy granicami?? To wszystko jest gra. Białoruś ich wpuściła do siebie to niech Białoruś się zaopiekuje nimi. Nie można wpuszczać mieliście przykład kiedy Piz.. Merkel otworzyła granice dla uchodźców zaczeła się fala tu bedzie to samo wpuscisz to zacznie się znowu fala uchodzców.
GFGFGHFGH
2 miesiące temu
CO BOGACI ZROBILI Z NASZA PLANETA....JESLI JEDNI SA BOGACI A INNI NIE PREDZEJ CZY POZNIEJ DOJDZIE DO KATASROFY....
bETGESMH
OKO
2 miesiące temu
czemu placze granice przekracza sie na przejsciach a tak wynocha z POLSKI
Agunia
2 miesiące temu
Prawda jest taka . Dzieci są w ośrodku w Michałowie, a dziennikarze GW rzucają do nich słodycze i robią zdjęcia aby grać i manipulować ludźmi . Nie myślą o Polskich dzieciach i bezpieczeństwie naszego kraju . Co było w Europie zachodniej , naszych dzieci bezpieczeństwo jest najważniejsze . A narażenie na terroryzm jak w w Europie zachodniej naszych dzieci , teraz ja wyliczam katoliczka , dla nich jestem niewierna zawsze : obcinają głowy, wysadzają się w powietrze, gwałcą , kradną , to robili w europie zachodniej , enklawy islamskie w Szwecji gdzie ludzie boją się o własne życie itd itp ..
Agatak
2 miesiące temu
.Dzieci są w ośrodku w Michałowie, a dziennikarze GW rzucają do nich słodycze i robią zdjęcia aby grać i manipulować ludźmi . Nie myślą o Polskich dzieciach i bezpieczeństwie naszego kraju . Co było w Europie zachodniej , naszych dzieci bezpieczeństwo jest najważniejsze .
Agaa
2 miesiące temu
Dzieci są w ośrodku w Michałowie, a dziennikarze GW rzucają do nich słodycze i robią zdjęcia aby grać i manipulować ludźmi . Nie myślą o Polskich dzieciach i bezpieczeństwie naszego kraju . Co było w Europie zachodniej , naszych dzieci bezpieczeństwo jest najważniejsze . A narażenie na terroryzm jak w w Europie zachodniej naszych dzieci , teraz ja wyliczam katoliczka , dla nich jestem niewierna zawsze : obcinają głowy, wysadzają się w powietrze, gwałcą , kradną , to robili w europie zachodniej , enklawy islamskie w Szwecji gdzie ludzie boją się o własne życie itd itp
Aga
2 miesiące temu
oto prawda .Dzieci są w ośrodku w Michałowie, a dziennikarze GW rzucają do nich słodycze i robią zdjęcia aby grać i manipulować ludźmi . Nie myślą o Polskich dzieciach i bezpieczeństwie naszego kraju . Co było w Europie zachodniej , naszych dzieci bezpieczeństwo jest najważniejsze .
kornik
2 miesiące temu
500+ jej się należy bon t. dobry start cały pisowski ład
...
Następna strona
bETGESNj
bETGESMq
bETGESNq
bETGESNr