bGZhgWRg
bGZhgWRk
bGZhgWRo
programy
kategorie
bGZhgWRh

Sytuacja migrantów przy polsko-białoruskiej granicy. Pokazali, jak żyją w magazynie

Migranci pokazali warunki panujące w hali magazynowej w pobliżu przejścia granicznego Bruzgi, ok. 500 metrów od granicy z Polską. To tutaj reżim Łukaszenki przeniósł setki ludzi, oferując im do dyspozycji fragment ogrzewanego centrum logistycznego, a także koce, jedzenie i leki. Na nagraniu jednego z migrantów, zweryfikowanym i udostępnionym przez agencję Associated Press, widać tłum ludzi wewnątrz hali oraz przed nią. Ludzie leżą na kocach i śpiworach. Migrantów jest tak dużo, że wykorzystują półki z regałów na żywność na drugim i trzecim poziomie, zajmując każdy skrawek wolnego miejsca. Według autora nagrania, irackiego Kurda - Mirana Aliego, magazyn w Bruzgach jest obecnie przepełniony, bo w poszukiwaniu noclegu przybyły tu kolejne setki osób, które koczowały bezpośrednio przy polskiej granicy. Jak relacjonuje mężczyzna, nowo przybyłe osoby muszą pozostać na zewnątrz. Nie ma już miejsca dla wszystkich. Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej publikuje cały...

rozwiń
787 reakcji
113
239
435
Podziel się
bGZhgWRj
Komentarze (435)
19-11-2021
Jola
Nasi rodacy bezdomni też mają problemy. Jest ich pełno w lasach Warszawskich. Większość jest bezdomna z winy systemu prawnego, komorniczych pomyłek i bezduszności...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (435)

Programy Wirtualnej Polski

bGZhgWRt
KOMENTARZE
(435)
Jola
rok temu
Nasi rodacy bezdomni też mają problemy. Jest ich pełno w lasach Warszawskich. Większość jest bezdomna z winy systemu prawnego, komorniczych pomyłek i bezduszności rodziny, nowych właścicieli kamienic którzy ich wyrzucili na bruk. Są to ofiary a nie jak migranci ekonomiczni nad którymi litują się celebryci i różne śmieszne organizacje. Pomagajmy na naszej ziemi naszym rodakom.
SIWY
rok temu
A do kogo pretensje? Jakie wczasy sobie wykupili takie mają
TAK TAK
rok temu
I co na to nasze CELEBRYTY ?!
bGZhgWRL
notak
rok temu
te osoby z dziecmi powinny odpowiadac karnie za narazenie zycia wlasnych dzieci!! no ale dla nich dziecko to tarcza
kash
rok temu
A czego oczekują? Baraniny, wołowiny (oczywiście halal)? Jak wykupywali wczasy na Białorusi powinni dopłacić za posiłki halal.Dostali kaszę, czyli coś co powszechnie jada się na Białorusi. Niech docenią, że nie okraszoną skwarkami.Trudno ocenić smak, ale wygląda w miarę normalnie. Ja dziś na obiad też gotuję kaszę gryczaną z sosem pieczarkowym i kiszonym ogórem. Może nakręcę filmik i wyślę do jakiejś redakcji jaki jestem w Polsce prześladowany bo żywię się kaszą.
Najnowsze komentarze (435)
nik
rok temu
Niech mi ktoś przypomni ile zapłacili za ten wyjazd - 2-3 tys EUR? Jak można jechać do kraju, który jest de facto zarządzany przez Rosję, który wspiera reżim Asada i tym podobnych war lordów na Bliskim Wschodzie. Niech się domagają swoich "praw" we własnym kraju lub w kraju, który ich wpuśił na podstawie wizy.
Historyk
rok temu
Zawsze byliśmy przedmurzem Europy, już w XIII w nas napadali z tego kierunku Mongołowie a za przewodników mieli właśnie rusinów, potem były wojny z Tatarami wspomaganymi przez kozaków i tak jest do dzisiaj jak widać.
obserwator
rok temu
Dawaj więcej filmów z tego ciepłego białoruskiego obozu. Kto umie patrzeć to zobaczy wiele ciekawych rzeczy, może mu otworzą się oczy, z jaką społecznością mamy do czynienia. Biedny będziesz Baćka, Twoje dni są policzone ( przez Twoich migrantów).
gośc
rok temu
ja tez zerwałem umowe z play abonament i internet powinni tak zrobic wszyscy
abigail
rok temu
Nic, tylko wracać.
kow
rok temu
tylko halal jedza to co sie dziwic , backa nie bedzie im serwowal baraniny w sosie islamskim. Lewicowe aktywistki z polski powinny im pomagac i wspierac polityke backi.
gosc
rok temu
odeslac tych terrorystow spoworotem w wagonach towarowych
moja babcia
rok temu
moja babcia jak się chowała w piwnicy przez ruskimi to na tydzień miała jedną brukwę, siedziała z dwójką maleńkich dzieci, a pieluchy suszyła na własnym ciele. Ktoś się tym przejmował?
bGZhgWRD
Zeed
rok temu
Jaka śmierć dziecka? Już nawet ta organizacja podała, że dała się wmanipulować i podała plotkę. Dlaczego publikujecie tę bzdurną propagandę i na czyje zlecenie? To oczywiście pytanie retoryczne.
konkordat
rok temu
kto ich sponsorował [ ? te biedne matki nie mają 15 tys. dolarów, na emigracyjne wojaże do Biełarusi ], niech ich nakarmi . Głupota islamska ma za naiwność
sceptyk
rok temu
do-"Kapłon-Ludzie , ludzie zapraszajcie do swoich domów gości ze wschodu a ugośćcie ich i pomóżcie , potrafią się odwdzięczyć poderżniętym gardłem .."-jesteś prawdziwym kapłonem.Po ci ludzie ze wschodu?-gardło poderżnie ci prawdziwy polak
sceptyk
rok temu
do-'Okoni-Nasi Dziadkowie Ojcowie bronili granic i wolności i My jesteśmy gotowi . A migranci uciekają ze zwojego kraju jak szczury nie broniąc się. Nie chcą służyć w wojsku.."- zapytaj w IPN o tych co w 1939 roku spieprzali z Polski do Rumunii, a byli butni jak ty.
sceptyk
rok temu
drodzy prawdziwi polacy ze wschodu-jak anglicy i reszta europy pogoni wasze dzieci, wtedy zrozumiecie co to imigracja.Ona waszego rozumu nie obejmuje.Przez lata Polacy jeździli na saxy, wyjeżdżali do "hameryki" , a potem niby uciekali od komuny.
sceptyk
rok temu
czym karmią migrantów-baranie - a czym jest gorsza prażona pszenica od "hamerykańskiego popcornu"?"uczta sie".a może mamałyga?
...
Następna strona
bGZhgWSf
bGZhgWRm
bGZhgWSm
bGZhgWSn