programy
kategorie

Szaleńcza jazda rowerzysty. Niepokojące nagranie kierowcy z Gdańska

Szaleńcza jazda rowerzysty ulicami Gdańska. Tak to nagranie podsumował sam autor – pewien kierowca z Trójmiasta. Wideo mężczyzna przesłał redakcji za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl. Na nagraniu z wideorejestratora w samochodzie widać rowerzystę, który przeciska się między autami, wyprzedza je, zmienia pas, a na końcu trzyma się rozpędzającej ciężarówki, która przez chwilę go ciągnie. Później mężczyzna próbuje ją dogonić. To wszystko wzdłuż drogi rowerowej, po której bezpiecznie w tle poruszają się inni rowerzyści. Autor opublikował swoje nagranie ku przestrodze przed brawurą na ruchliwej drodze oraz by przestrzec innych przed łamaniem przepisów. Widzisz coś ciekawego lub niepokojącego? Prześlij nagranie lub zdjęcia na dziejesie.wp.pl.

22-06-2021
68 reakcji
11
26
31
Podziel się
Komentarze (31)
22-06-2021
Stary człowiek i morze
Codziennie mijam takich debili,obok ścieżka rowerowa ale dla niego jezdnia to jest to. Na zwróconą uwagę pokazał mi jeszcze środkowy palec "dawca narządów bez napędu...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (31)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(31)
Stary człowie...
2 lata temu
Codziennie mijam takich debili,obok ścieżka rowerowa ale dla niego jezdnia to jest to. Na zwróconą uwagę pokazał mi jeszcze środkowy palec "dawca narządów bez napędu mechanicznego"
edi
2 lata temu
"rowerzyści" nie znają przepisów ruchu drogowego. Jeżdżą jak święte krowy. Myślą, że mają 7 żyć? Obowiązkowe OC dla rowerzystów.
koła
2 lata temu
szkoda. mogło go wciągnąć pod koła naczepy. to dopiero byłby filnik
pawelek
2 lata temu
Najgorsze jest to że nasze przepisy są takie że nawet jak ktoś debila potrąci to będzie winny, tylko kamerki mogą ratować w takiej sytuacji
adas
2 lata temu
długo nie pożyje.
Najnowsze komentarze (31)
wefqfq
2 lata temu
ominał stojące samochody i przytrzymał sie przez 2 sek cięzrówki..sensacja!!!
Bob Biker...
2 lata temu
Zawsze mówiłem, że szosa to zupełnie inny gatunek niż grawitacyjni. Ci ostatni jeszcze bardziej szaleją, ale bez zagrożenia dla innych. Swoją drogą polscy kierowcy, rowerzyści i piesi są niebezpieczni dla innych uczestników ruchu drogowego. W Polszcze, państwie anarchistów, powinni wprowadzić skandynawski model przyznawania mandatów...
xxxxx
2 lata temu
a gdzie Marysia zgubila cukier?????
Oj jak jad po...
2 lata temu
Tak, a najlepiej to zrobić szybki sąd i rozstrzelać. Te komentarze to widzę sami profesjonalni i zawodowi kierowcy. Nie łamiący przepisów. Niemalże instruktorzy nauki jazdy. Egzaminatorzy. Przyjrzyjcie się sami sobie co robicie na drogach każdego dnia. Zanim będziecie chcieli odreagować wasze złowieszcze emocje na drodze, to pamiętajcie że nie wszyscy tak jeżdżą. Rower to drodze to nie utrudnienie. Jeżeli ktoś tak myśli to nie powinien się na tej drodze poruszać.
Tatko
2 lata temu
Mój syn jak ten filmik obejrzy, to też będzie chciał pokazać kumplom że jest twardy i też tak potrafi!
geriatra z PR...
2 lata temu
gościu śmiga jak wiewiórka i tyle ;-).. kiedyś się tak jeżdziło ;-)....ale może sie pomylić i bedzie zonk... a wy ..... potraficie takie cuda nawet z silnikiem.?..bo jak widzę gościa=misia=kosmitę z rowerkiem za 16 tys który puchnie na byle górce to katastrofa i żenada aby geriatra go objeżdzał na starej damce;-)) pozdrawiam a maruderów wysyłam do...Wietnamu , Zambi , Indii gdzie wszytko jezdzi ale ludzie bardziej UŚMIECHNIEĆI..
django unchai...
2 lata temu
Kierowcy nie są lepsi. Wyprzedzam rowerzystkę na jezdni na wiadukcie (na drodze bez ścieżki rowerowej obok, żeby było jasne) a tu jakiś mnie wytrąbia z tyłu. Następnie przez okno pasażer krzyczy do mnie, że chciałby o coś zapytać. Wysłałem go do stu diabłów, i dałem do zrozumienia, że chcę wrócić do domu w jednym kawałku.
Paweł
2 lata temu
U nas w Radomsku jest przyzwolenie na takie zachowania. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach został bym potrącony przez rowerzystę. Raz na chodniku, drugi raz na przejściu gdzie miałem zielone. Chcecie rowerzyści połamać sobie przepisy zapraszam do Radomska, tu policja wam nawet palcem nie kiwnie.
qqq
2 lata temu
Od siebie dodam, że pod drogach (przepisowo) jeździ się rowerem bardzo ciężko i bardzo niebezpiecznie (kierowcy mają w nosie rowerzystów - trzeba zajmować dużą część pasa to wtedy jest bezpieczniej, tzn. zwalniają, omijają z należytą odległością). Przekroczenie jezdni nawet na przejściu dla pieszych jest trudne, trzeba wręcz wymuszać, poza przejściem to nawet nie warto próbować. Na drogach coraz częściej panuje kultura macho. Wymusisz to jedziesz, nie wymusisz to stoisz i wiecznie czekasz.
Zdzich
2 lata temu
Proponuję policji zaczaić się na ulicach z sygnalizacją świetlną i łapać zwłaszcza motocyklistów jak to przeciskają się do przodu pomiędzy stającymi na światłach samochodami i na zielony nie patrząc na nic ruszają z kopyta do przodu
Grzegorz
2 lata temu
W Gdańsku rowerzyści dopingowani są przez nową panią prezydent do takich wybryków. Nagranie pokazuje część ul. Podwale Przedmiejskie (w kierunku Łąkowej), które niegdyś było drogą 3 pasmową, a teraz są tylko 2 pasy ruchu. Nowa pani prezydent postanowiła drogę (którą jej poprzednik poszerzył) zwęzić i oddać jeden pas rowerzystom, którzy, jak widać, nie potrafią z niego korzystać. Przykładów niegospodarności nowej pani prezydent można by wymieniać dużo i długo. Fakt jest taki, że robi coraz bardziej niebezpiecznie... Widzę to jako kierowca, rowerzysta a przede wszystkim pieszy!
qqq
2 lata temu
W sumie nic nadzwyczajnego. Pewnie nawet wszystko na legalu.
oban
2 lata temu
PRZEPISY I KARTY ROWEROWE ZAMIAST RELIGII W SZKOLE Z PRAKTYKA WLACZNIE !!!!!!!!!!!!
rzyyyyyyyyyyg
2 lata temu
Kolejny "nieśmiertelny" aż do śmierci! Tylko potem jeszcze jakiś kierowca będzie miał problemy - rozjedzie gnoja, a odpowiadać będzie za człowieka!