bEKQbfMA
bEKQbfME
bEKQbfMI
programy
kategorie
bEKQbfMB

Szczegółowe zdjęcia Księżyca. NASA dzieli się niezwykłymi fotografiami

NASA udostępniło niezwykle szczegółowe zdjęcia powierzchni Księżyca, uchwycone za pomocą sygnałów radarowych. Fotografie są tak szczegółowe, że widać na nich nawet miejsce lądowania misji Apollo 15 z 1971 roku. Aby uzyskać obraz, naukowcy wykorzystali satelity, które wysyłają silny sygnał radarowy w kierunku księżyca, który następnie został odbity z powrotem do systemu 10 radioteleskopów w Ameryce Północnej, zwanego Very Long Baseline Array. Wyniki były na tyle pomyślne, że teraz naukowcy chcą dalej rozwijać projekt, aby uchwycić bardziej szczegółowe obrazy ze znacznie głębszych warstw naszego Układu Słonecznego, w tym powierzchni Neptuna i Urana. Apollo 15 wylądował w kraterze Hadley-Apennine 30 lipca 1971 roku. Była to dziewiąta załogowa misja w programie NASA Apollo i czwarta, która wylądowała na Księżycu.

03-02-2021
90 reakcji
18
35
37
Podziel się
Komentarze (37)
03-02-2021
synuś mamusi
z tych zdjęć wynika że amerykanie jeszcze są na tym księżycu, jestem ciekawy ile chleba zabrali na tak długi pobyt, bo mama mi zawsze mówiła jak wyjeżdżałem do dziewczyny...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (37)

Programy Wirtualnej Polski

bEKQbfMN
KOMENTARZE
(37)
synuś mamusi
9 miesięcy temu
z tych zdjęć wynika że amerykanie jeszcze są na tym księżycu, jestem ciekawy ile chleba zabrali na tak długi pobyt, bo mama mi zawsze mówiła jak wyjeżdżałem do dziewczyny synek weź se chleba na drogę
Veres
9 miesięcy temu
Księżyc tak blisko, a nie potrafili przez tyle lat zrobić porządnych zdjęć ? Przy obecnej technice powinni odczytać godzinę na zegarku mrówki ...
gosc
9 miesięcy temu
no a gdzie ta flaga ufoludki ja zabraly.Ale sciema.
bEKQbfNf
Jacęty
9 miesięcy temu
Na tych zdjęciach widać, że astronauci jeszcze są na księżycu ?
oooch
9 miesięcy temu
Szkoda tylko, że w bliżej nieokreślonych okolicznościach NASA utraciła technologię, która pozwoliła im w '69 polecieć na Księżyc i teraz nie potrafią jej odtworzyć, aby znowu tam polecieć. Smuteczek.
Najnowsze komentarze (37)
Chudej
9 miesięcy temu
Jasne. Byli na Księżycu pół wieku temu i przez kolejne 50 lat nigdy tam nie wrócili. W studiu w Hollywood byli a nie na Księżycu
Szok!!!
9 miesięcy temu
Niemożliwe!W 1962 roku dwóch takich ukradło księżyc.Jakze więc Amerykanie mogli lądować na nim w 1971 roku skoro już go nie było?
ER ANTYKLER
9 miesięcy temu
ŻADNEGO CZŁOWIEKA NIE BYŁO na KSIĘŻYCU.
Wwa
9 miesięcy temu
Zaraz, zaraz, flaga i część lądownika są kolorowe . . . A ja myślałem, że tylko dzięki atmosferze mamy na Ziemi kolory . . . Więc jak to jest z tym zdjęciem ?
Juzek
9 miesięcy temu
Wszystko fajnie. Miejsce lądowania sfotografowali ale Apollo-15 nie widać. Ruscy pewnie zaiwanili na części
abimelek
9 miesięcy temu
Zawsze widać tylko jedną stronę księżyca nie wiadomo co jest na drugiej. Wie to tylko NASA cieawie zsynchronizowany obieg Ziemia - Księżyc.
Marek
9 miesięcy temu
Myślałem że zobaczyli Twardowskiego.
Agent 007
9 miesięcy temu
Czytając te wszystkie brednie w komentarzach pod wideo, zastanawiam się, skąd biorą się te wszystkie cudaki z pustynią miedzy uszami, co nadal wierzą, że Ziemia jest płaska, ludzie nigdy nie byli nie tylko na Księżycu, ale i w ogóle w kosmosie itp itd. Rośniecie na drzewach, czy produkują was w jakiejś chińskiej fabryce?
bEKQbfMX
astronom
9 miesięcy temu
Niech znajdą miejsce pierwszego lądowania na księżycu. Wtedy im uwierzę, że na nim byli.
pawel
9 miesięcy temu
a kiedy pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu ?
...
9 miesięcy temu
A Księżyc jest płaski!!!! I basta!
max
9 miesięcy temu
To tam nadal są zastygli w bezruchu amerykanie. Jak można było być tak nieludzkim i ich tam zostawić, a teraz pokazywać ich jako fantomów.
papa_s
9 miesięcy temu
Oniemieli bo dojrzeli oniemiałych archeologów na Księżycu.
sw_ateista
9 miesięcy temu
gdzie te zdjecia ?
bEKQbfNz
bEKQbfMG
bEKQbfNG
bEKQbfNH