bDTWECJM
bDTWECJQ
bDTWECJU
programy
kategorie
bDTWECJN

Szczegółowe zdjęcia Księżyca. NASA dzieli się niezwykłymi fotografiami

NASA udostępniło niezwykle szczegółowe zdjęcia powierzchni Księżyca, uchwycone za pomocą sygnałów radarowych. Fotografie są tak szczegółowe, że widać na nich nawet miejsce lądowania misji Apollo 15 z 1971 roku. Aby uzyskać obraz, naukowcy wykorzystali satelity, które wysyłają silny sygnał radarowy w kierunku księżyca, który następnie został odbity z powrotem do systemu 10 radioteleskopów w Ameryce Północnej, zwanego Very Long Baseline Array. Wyniki były na tyle pomyślne, że teraz naukowcy chcą dalej rozwijać projekt, aby uchwycić bardziej szczegółowe obrazy ze znacznie głębszych warstw naszego Układu Słonecznego, w tym powierzchni Neptuna i Urana. Apollo 15 wylądował w kraterze Hadley-Apennine 30 lipca 1971 roku. Była to dziewiąta załogowa misja w programie NASA Apollo i czwarta, która wylądowała na Księżycu.

03-02-2021
90 reakcji
18
35
37
Podziel się
Komentarze (37)
03-02-2021
synuś mamusi
z tych zdjęć wynika że amerykanie jeszcze są na tym księżycu, jestem ciekawy ile chleba zabrali na tak długi pobyt, bo mama mi zawsze mówiła jak wyjeżdżałem do dziewczyny...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (37)

Programy Wirtualnej Polski

bDTWECJZ
KOMENTARZE
(37)
synuś mamusi
3 miesiące temu
z tych zdjęć wynika że amerykanie jeszcze są na tym księżycu, jestem ciekawy ile chleba zabrali na tak długi pobyt, bo mama mi zawsze mówiła jak wyjeżdżałem do dziewczyny synek weź se chleba na drogę
Veres
3 miesiące temu
Księżyc tak blisko, a nie potrafili przez tyle lat zrobić porządnych zdjęć ? Przy obecnej technice powinni odczytać godzinę na zegarku mrówki ...
gosc
3 miesiące temu
no a gdzie ta flaga ufoludki ja zabraly.Ale sciema.
bDTWECKr
Jacęty
3 miesiące temu
Na tych zdjęciach widać, że astronauci jeszcze są na księżycu ?
oooch
3 miesiące temu
Szkoda tylko, że w bliżej nieokreślonych okolicznościach NASA utraciła technologię, która pozwoliła im w '69 polecieć na Księżyc i teraz nie potrafią jej odtworzyć, aby znowu tam polecieć. Smuteczek.
Najnowsze komentarze (37)
Chudej
2 miesiące temu
Jasne. Byli na Księżycu pół wieku temu i przez kolejne 50 lat nigdy tam nie wrócili. W studiu w Hollywood byli a nie na Księżycu
Szok!!!
3 miesiące temu
Niemożliwe!W 1962 roku dwóch takich ukradło księżyc.Jakze więc Amerykanie mogli lądować na nim w 1971 roku skoro już go nie było?
ER ANTYKLER
3 miesiące temu
ŻADNEGO CZŁOWIEKA NIE BYŁO na KSIĘŻYCU.
Wwa
3 miesiące temu
Zaraz, zaraz, flaga i część lądownika są kolorowe . . . A ja myślałem, że tylko dzięki atmosferze mamy na Ziemi kolory . . . Więc jak to jest z tym zdjęciem ?
Juzek
3 miesiące temu
Wszystko fajnie. Miejsce lądowania sfotografowali ale Apollo-15 nie widać. Ruscy pewnie zaiwanili na części
abimelek
3 miesiące temu
Zawsze widać tylko jedną stronę księżyca nie wiadomo co jest na drugiej. Wie to tylko NASA cieawie zsynchronizowany obieg Ziemia - Księżyc.
Marek
3 miesiące temu
Myślałem że zobaczyli Twardowskiego.
Agent 007
3 miesiące temu
Czytając te wszystkie brednie w komentarzach pod wideo, zastanawiam się, skąd biorą się te wszystkie cudaki z pustynią miedzy uszami, co nadal wierzą, że Ziemia jest płaska, ludzie nigdy nie byli nie tylko na Księżycu, ale i w ogóle w kosmosie itp itd. Rośniecie na drzewach, czy produkują was w jakiejś chińskiej fabryce?
bDTWECKj
astronom
3 miesiące temu
Niech znajdą miejsce pierwszego lądowania na księżycu. Wtedy im uwierzę, że na nim byli.
pawel
3 miesiące temu
a kiedy pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu ?
...
3 miesiące temu
A Księżyc jest płaski!!!! I basta!
max
3 miesiące temu
To tam nadal są zastygli w bezruchu amerykanie. Jak można było być tak nieludzkim i ich tam zostawić, a teraz pokazywać ich jako fantomów.
papa_s
3 miesiące temu
Oniemieli bo dojrzeli oniemiałych archeologów na Księżycu.
sw_ateista
3 miesiące temu
gdzie te zdjecia ?
bDTWECKL
bDTWECJS
bDTWECKS
bDTWECKT