programy
kategorie

Szok na placu budowy apartamentowca. Niezwykłe odkrycie archeologiczne w Lublinie

Lubelski Konserwator Zabytków opublikował zdjęcia i nagrania z niezwykłego odkrycia, które miało miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia na ulicy Spokojnej 10 w Lublinie. Na placu budowy nowego apartamentowca odkryto przypadkiem dwa ludzie szkielety. Chodzi dokładnie o teren po dawnym zespole szkół odzieżowo-włókienniczych, na krawędzi skarpy, nad ul. Czechowską. Przybyli na miejsce archeolodzy z firmy ARCHEE ustalili, że szczątki pochodzą z okresu II wojny światowej i należą do dwóch żołnierzy Wermachtu. Przy szczątkach odnaleziono fragmenty wojskowych mundurów, np. guziki, hełm, przedmioty codziennego użytku (butelki), przedmioty wojskowego uzbrojenia oraz ‘’nieśmiertelnik’’. Specjaliści sądzą, że żołnierze zostali pochowani prowizorycznie i bardzo szybko. Znajdowali się prawdopodobnie w specjalnie utworzonym schronie lub stanowisku ogniowym, gdyż obok znajdowała się duża ilość amunicji do różnego rodzaju broni. Prowadzili być może z tego punktu intensywny...

rozwiń
102 reakcje
27
31
44
Podziel się
Komentarze (44)
28-04-2021
realszok to przezyl inwestor jak mu budowe wstrzymali !!!!!
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(44)
real
3 lata temu
szok to przezyl inwestor jak mu budowe wstrzymali !!!!!
XYZ
3 lata temu
Ten sam "rzeczoznawca"nic nie stwierdził w Lublinie na górkach czechowskich gdzie mieszkańcy zgłaszali liczne kości bo były tam masowe groby rozstrzelanych więźniów z więzienia lubelskim Zamku; Wygląda na to, że w ten sposób ratuje swoją "reputację" a na górkach na grobach ma być deweloperka!
hmm
3 lata temu
Ruskich i Niemców u nas dostatek, pod ziemią. I ciągle pchają się nowi.
Alex
3 lata temu
Nikt ich do nas nie zapraszał to dostali to po co przyszli. I żadna to sensacja
po co ten cyr...
3 lata temu
Jakie to odkrycie? Zmieńcie tytuł bo sami się ośmieszacie.
Najnowsze komentarze (44)
Krzysztof
3 lata temu
Jak to niemieccy faszyści to do worka i zakopać w jakimś dole. O co ten raban?
fan WP
3 lata temu
No, nie zwykłe odkrycie!!! Pewnie będzie jaka nagroda i artykuł w "Science". Kocham te tytułowy w WP. Inwestor pewnie "zaniemówił", jak się dowiedział.
qaz
3 lata temu
Co tu jest szokującego? Wojna skończyła się 65 lat temu, to normalne, że znajduje się szczątki ludzkie i inne pozostałości.
Jose
3 lata temu
Niedaleko mego domu na tejże Lubelszczyźnie leżą na łące trzej Rosjanie razem z samolotem. Prawie nikt o tym nie wie i dobrze, chociaż wątpię, czy z tego w obecnych czasach robiono by sensację.
Jak zwykle
3 lata temu
Znowu Niemcy przeszkadzają w rozwoju Polski.
kra
3 lata temu
No niebywałe w Polsce znalezisko. Na miarę odkrycia Doliny Królów nad Nilem. Po prostu żołnierz Wehrmachtu w Polsce to było zjawisko tak rzadkie jak obecność dinozaurów. Głupota mediaworkerów z GW jest porażająca.
777
3 lata temu
Nie takie odkrycia niesie ze soba wschód Polski. Ciekawe dlaczego dotąd o nich cicho-sza?!Wiadomo od wielu lat, że na Suwalszczyźnie są ogromne złoża ropy naftowej i metali rzadkich, o wiele cenniejszych od złota. Aby je wydobywać trzeba naruszyć ekologię i rozryć okolicę. Jednak zwłaszcza te rzadkie, bardzo cenne metale, które rzadko występują na całej ziemi są chyba warte inwestycji? Ropa zalega bardzo głęboko i na razie jej wydobywanie tam równałoby się z ogromnymi kosztami i ruiną środowiska naturalnego. A to sa jedne z najczystszych rejonów Polski.
olo
3 lata temu
i to był powód przerwania budowy ???
chwała temu p...
3 lata temu
odnalazł więcej niż Kopaczowa na lotnisku w Smoleńsku, chociaż osobiście kopała na 2 metry wgłąb
dewelocwaniac...
3 lata temu
opinia rzeczoznawcy jest najczęściej taka jakiej oczekuje te co płaci
jaca
3 lata temu
Powinni przeorac okupanta a nie wstrzymywac budowe.Mało naniszczyli?
Ja tu
3 lata temu
Dlaczego na WP nadużywa się słowa "artefakty", co by sugerowało jakiś związek ze świadomą sztuką, przynajmniej zdobniczą? Czy nie wystarczy napisać po ludzku "przedmioty"?
po co ten cyr...
3 lata temu
Jakie to odkrycie? Zmieńcie tytuł bo sami się ośmieszacie.
uhuhuhu
3 lata temu
no i z tego wynika, że to prastare ziemie germańskie tymczasowo wydarte z Heimatu