bFQJGHyY
bFQJGHzc
bFQJGHzg
programy
kategorie
bFQJGHyZ

Szok na placu budowy apartamentowca. Niezwykłe odkrycie archeologiczne w Lublinie

Lubelski Konserwator Zabytków opublikował zdjęcia i nagrania z niezwykłego odkrycia, które miało miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia na ulicy Spokojnej 10 w Lublinie. Na placu budowy nowego apartamentowca odkryto przypadkiem dwa ludzie szkielety. Chodzi dokładnie o teren po dawnym zespole szkół odzieżowo-włókienniczych, na krawędzi skarpy, nad ul. Czechowską. Przybyli na miejsce archeolodzy z firmy ARCHEE ustalili, że szczątki pochodzą z okresu II wojny światowej i należą do dwóch żołnierzy Wermachtu. Przy szczątkach odnaleziono fragmenty wojskowych mundurów, np. guziki, hełm, przedmioty codziennego użytku (butelki), przedmioty wojskowego uzbrojenia oraz ‘’nieśmiertelnik’’. Specjaliści sądzą, że żołnierze zostali pochowani prowizorycznie i bardzo szybko. Znajdowali się prawdopodobnie w specjalnie utworzonym schronie lub stanowisku ogniowym, gdyż obok znajdowała się duża ilość amunicji do różnego rodzaju broni. Prowadzili być może z tego punktu intensywny...

rozwiń
102 reakcje
27
31
44
Podziel się
bFQJGHzb
Komentarze (44)
28-04-2021
realszok to przezyl inwestor jak mu budowe wstrzymali !!!!!
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

bFQJGHzl
KOMENTARZE
(44)
real
rok temu
szok to przezyl inwestor jak mu budowe wstrzymali !!!!!
XYZ
rok temu
Ten sam "rzeczoznawca"nic nie stwierdził w Lublinie na górkach czechowskich gdzie mieszkańcy zgłaszali liczne kości bo były tam masowe groby rozstrzelanych więźniów z więzienia lubelskim Zamku; Wygląda na to, że w ten sposób ratuje swoją "reputację" a na górkach na grobach ma być deweloperka!
hmm
rok temu
Ruskich i Niemców u nas dostatek, pod ziemią. I ciągle pchają się nowi.
bFQJGHzD
Alex
rok temu
Nikt ich do nas nie zapraszał to dostali to po co przyszli. I żadna to sensacja
po co ten cyr...
rok temu
Jakie to odkrycie? Zmieńcie tytuł bo sami się ośmieszacie.
Najnowsze komentarze (44)
Krzysztof
rok temu
Jak to niemieccy faszyści to do worka i zakopać w jakimś dole. O co ten raban?
fan WP
rok temu
No, nie zwykłe odkrycie!!! Pewnie będzie jaka nagroda i artykuł w "Science". Kocham te tytułowy w WP. Inwestor pewnie "zaniemówił", jak się dowiedział.
qaz
rok temu
Co tu jest szokującego? Wojna skończyła się 65 lat temu, to normalne, że znajduje się szczątki ludzkie i inne pozostałości.
Jose
rok temu
Niedaleko mego domu na tejże Lubelszczyźnie leżą na łące trzej Rosjanie razem z samolotem. Prawie nikt o tym nie wie i dobrze, chociaż wątpię, czy z tego w obecnych czasach robiono by sensację.
Jak zwykle
rok temu
Znowu Niemcy przeszkadzają w rozwoju Polski.
kra
rok temu
No niebywałe w Polsce znalezisko. Na miarę odkrycia Doliny Królów nad Nilem. Po prostu żołnierz Wehrmachtu w Polsce to było zjawisko tak rzadkie jak obecność dinozaurów. Głupota mediaworkerów z GW jest porażająca.
777
rok temu
Nie takie odkrycia niesie ze soba wschód Polski. Ciekawe dlaczego dotąd o nich cicho-sza?!Wiadomo od wielu lat, że na Suwalszczyźnie są ogromne złoża ropy naftowej i metali rzadkich, o wiele cenniejszych od złota. Aby je wydobywać trzeba naruszyć ekologię i rozryć okolicę. Jednak zwłaszcza te rzadkie, bardzo cenne metale, które rzadko występują na całej ziemi są chyba warte inwestycji? Ropa zalega bardzo głęboko i na razie jej wydobywanie tam równałoby się z ogromnymi kosztami i ruiną środowiska naturalnego. A to sa jedne z najczystszych rejonów Polski.
olo
rok temu
i to był powód przerwania budowy ???
bFQJGHzv
chwała temu p...
rok temu
odnalazł więcej niż Kopaczowa na lotnisku w Smoleńsku, chociaż osobiście kopała na 2 metry wgłąb
dewelocwaniac...
rok temu
opinia rzeczoznawcy jest najczęściej taka jakiej oczekuje te co płaci
jaca
rok temu
Powinni przeorac okupanta a nie wstrzymywac budowe.Mało naniszczyli?
Ja tu
rok temu
Dlaczego na WP nadużywa się słowa "artefakty", co by sugerowało jakiś związek ze świadomą sztuką, przynajmniej zdobniczą? Czy nie wystarczy napisać po ludzku "przedmioty"?
po co ten cyr...
rok temu
Jakie to odkrycie? Zmieńcie tytuł bo sami się ośmieszacie.
uhuhuhu
rok temu
no i z tego wynika, że to prastare ziemie germańskie tymczasowo wydarte z Heimatu
bFQJGHzX
bFQJGHze
bFQJGHAe
bFQJGHAf