programy
kategorie

Szturm imigrantów na Litwę. Cimoszewicz: Białoruś ma w tym dwa konkretne cele

Spór o imigrantów na linii Mińsk-Wilno zaostrza się. Premier Litwy Ingrida Szimonyte stwierdziła, że Białoruś celowo ściąga imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy następnie przedzierają się na terytorium Litwy i tym samym Unii Europejskiej. - Mińsk na tym zarabia. Ci nieszczęśnicy płacą po kilka tysięcy dolarów za możliwość dostania się do Unii Europejskiej – tłumaczył w programie Newsroom Włodzimierz Cimoszewicz, europoseł. – Po drugie Białoruś chce zrobić kłopot Litwie, bo ta bardzo zaangażowała się w poparcie opozycji białoruskiej w trakcie ubiegłorocznych psuedowyborach prezydenckich – dodał były premier. Jak podkreśla, prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka próbuje zniechęcać Unię Europejską do interesowania się tym, co dzieje się w jego kraju. Od stycznia litewską granicę od strony Białorusi próbują pokonać setki imigrantów – głównie z Iraku, Syrii i krajów Afryki. Na miejsce ściągane jest wojsko i stawiany jest płot wzdłuż granicy z Białorusią.

283 reakcje
124
45
114
Podziel się
Komentarze (114)
14-07-2021
Rotschild
Czy nikogo nie zastanawia SKĄD ci ludzie z biednych krajów zniszczonych wojnami nagle mają tyle kasy? Mają nowe ciuchy, plecaki, smartfony, pieniądze na długą i trudną...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (114)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(114)
Rotschild
3 lata temu
Czy nikogo nie zastanawia SKĄD ci ludzie z biednych krajów zniszczonych wojnami nagle mają tyle kasy? Mają nowe ciuchy, plecaki, smartfony, pieniądze na długą i trudną podróż i te tysiące dolarów na opłacenie przerzutu do Unii. A są ich tysiące!!!
a jak
3 lata temu
Trump kazał postawić płot na meksykańskiej granicy to go krytykowali
...
3 lata temu
To Litwa nie ma pograniczników ? Ustawić CKM-y wzdłuż granicy i walić w pas graniczny na oślep aby odstraszyć wszystkich zbliżających się i już !!!
Hordy
3 lata temu
Chwała Bogu rządzi niedobry PIS, więc mamy spokój z kolorowymi. Gdyby rządzili POkomuniści to byśmy dziś mieli dziki zachód nad Wisłą.
głosujcie na ...
3 lata temu
Niedługo Tusk załatwi nam też takie atrakcje.....
Najnowsze komentarze (114)
emeryt Policj...
3 lata temu
jedna z nielicznych korzyści rządów PiS to to że nie mamy tu tysięcy lekarzy i inżynierów z Syrii czy Iraku gotowych do pobierania zasiłku i wysadzania ludzi i budynków.
Aaabdul
3 lata temu
rozumiem że te wszystkie kobiety i większe dziewczynki na granicy są w ciąży bo żeby urodzić kilkanaścioro dzieci a czasami 20 to cały czas musi być w ciąży. Przybędzie nam tych talibków. Amen
WAŁODZIA
3 lata temu
Czy ten Cimoszewicz jest kolegą Łukaszenki , bo chyba mają takie same poglądy
winny morawie...
3 lata temu
To samo czeka Polskę przez którą islam przejdzie jak walec .
zły
3 lata temu
Teraz już Litwini wiecie, jak to jest dezorganizować inny kraj, czy jeszcze ma wam Łukaszenka ich trochę podesłać w podzięce za zorganizowanie białoruskiej "opozycji"?
Łys
3 lata temu
A Cimoszcze to wszystko oczywiście wie. Wie co myßis Łukaszenka,jakie ma ziary. ,,Pseudowybory na Białorusi,, a gdy towarzysz Cimoszcze działał w PRL i w PZPR to wtedy były prawdziwie wolne wybory, i ludzie głosowali na PZPR w ,99,9% przy 100% głosujących. ps.:dalej fajnie się jeździ motocyklem po Puszczy Białowieskiej między drzewami,nie po ścieżkach
Pogranicznik
3 lata temu
Zrobic zasieki postawic wierze zkarabinami maszynowymi tak jak w Korei Pln kto przekroczy to kula w leb i problem zakonczony a tym milosiernym jesli chco ich w kraju to niech na wlasny koszt ich utrzymojo
edzio
3 lata temu
Kiedy Polska wycofa wojsko okupacyjne z afganistanu
Polok
3 lata temu
A paszporty kowidowe sa
obywatel litw...
3 lata temu
Niech zaczną strzelac i sprawa ucichnie w jeden dzień
Wolf
3 lata temu
A chociaż mają paszport cowidowy i są zaszczepieni ? Jak nie to z powrotem.
jaro
3 lata temu
Ja jestem samotny zapraszam ładną panią z Azji lub Afryki do mnie
_____________...
3 lata temu
W Polsce to samo. Straszne ilosci kolorowych na ulicach polskich miast ! To tak w ciągu ostatnich 3-4 lat. Morawiecki ich ściąga. Skończymy tak samo jak zachód. No miejmy nadzieję, że oni będą woleli ubogacać Zachód. Ale dlaczego w ogóle jeszcze tu siedzą ?
Goja
3 lata temu
A przepraszam gdzie jest unia? Bardzo poważny problem, granica UE a Litwa musi radzić sobie sama zresztą jak pozostałe państwa. Problem bezpieczeństwa obywateli UE to nie problem, urzędnicy brukselscy mają "poważniejsze" zmartwienia.
...
Następna strona