bGkPXTXE
bGkPXTXI
bGkPXTXM
programy
kategorie
bGkPXTXF

Szturm imigrantów na Litwę. Cimoszewicz: Białoruś ma w tym dwa konkretne cele

Spór o imigrantów na linii Mińsk-Wilno zaostrza się. Premier Litwy Ingrida Szimonyte stwierdziła, że Białoruś celowo ściąga imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy następnie przedzierają się na terytorium Litwy i tym samym Unii Europejskiej. - Mińsk na tym zarabia. Ci nieszczęśnicy płacą po kilka tysięcy dolarów za możliwość dostania się do Unii Europejskiej – tłumaczył w programie Newsroom Włodzimierz Cimoszewicz, europoseł. – Po drugie Białoruś chce zrobić kłopot Litwie, bo ta bardzo zaangażowała się w poparcie opozycji białoruskiej w trakcie ubiegłorocznych psuedowyborach prezydenckich – dodał były premier. Jak podkreśla, prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka próbuje zniechęcać Unię Europejską do interesowania się tym, co dzieje się w jego kraju. Od stycznia litewską granicę od strony Białorusi próbują pokonać setki imigrantów – głównie z Iraku, Syrii i krajów Afryki. Na miejsce ściągane jest wojsko i stawiany jest płot wzdłuż granicy z Białorusią.

283 reakcje
124
45
114
Podziel się
Komentarze (114)
14-07-2021
Rotschild
Czy nikogo nie zastanawia SKĄD ci ludzie z biednych krajów zniszczonych wojnami nagle mają tyle kasy? Mają nowe ciuchy, plecaki, smartfony, pieniądze na długą i trudną...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (114)

Programy Wirtualnej Polski

bGkPXTXR
KOMENTARZE
(114)
Rotschild
rok temu
Czy nikogo nie zastanawia SKĄD ci ludzie z biednych krajów zniszczonych wojnami nagle mają tyle kasy? Mają nowe ciuchy, plecaki, smartfony, pieniądze na długą i trudną podróż i te tysiące dolarów na opłacenie przerzutu do Unii. A są ich tysiące!!!
a jak
rok temu
Trump kazał postawić płot na meksykańskiej granicy to go krytykowali
...
rok temu
To Litwa nie ma pograniczników ? Ustawić CKM-y wzdłuż granicy i walić w pas graniczny na oślep aby odstraszyć wszystkich zbliżających się i już !!!
bGkPXTYj
Hordy
rok temu
Chwała Bogu rządzi niedobry PIS, więc mamy spokój z kolorowymi. Gdyby rządzili POkomuniści to byśmy dziś mieli dziki zachód nad Wisłą.
głosujcie na ...
rok temu
Niedługo Tusk załatwi nam też takie atrakcje.....
Najnowsze komentarze (114)
emeryt Policj...
rok temu
jedna z nielicznych korzyści rządów PiS to to że nie mamy tu tysięcy lekarzy i inżynierów z Syrii czy Iraku gotowych do pobierania zasiłku i wysadzania ludzi i budynków.
Aaabdul
rok temu
rozumiem że te wszystkie kobiety i większe dziewczynki na granicy są w ciąży bo żeby urodzić kilkanaścioro dzieci a czasami 20 to cały czas musi być w ciąży. Przybędzie nam tych talibków. Amen
WAŁODZIA
rok temu
Czy ten Cimoszewicz jest kolegą Łukaszenki , bo chyba mają takie same poglądy
winny morawie...
rok temu
To samo czeka Polskę przez którą islam przejdzie jak walec .
zły
rok temu
Teraz już Litwini wiecie, jak to jest dezorganizować inny kraj, czy jeszcze ma wam Łukaszenka ich trochę podesłać w podzięce za zorganizowanie białoruskiej "opozycji"?
Łys
rok temu
A Cimoszcze to wszystko oczywiście wie. Wie co myßis Łukaszenka,jakie ma ziary. ,,Pseudowybory na Białorusi,, a gdy towarzysz Cimoszcze działał w PRL i w PZPR to wtedy były prawdziwie wolne wybory, i ludzie głosowali na PZPR w ,99,9% przy 100% głosujących. ps.:dalej fajnie się jeździ motocyklem po Puszczy Białowieskiej między drzewami,nie po ścieżkach
Pogranicznik
rok temu
Zrobic zasieki postawic wierze zkarabinami maszynowymi tak jak w Korei Pln kto przekroczy to kula w leb i problem zakonczony a tym milosiernym jesli chco ich w kraju to niech na wlasny koszt ich utrzymojo
edzio
rok temu
Kiedy Polska wycofa wojsko okupacyjne z afganistanu
bGkPXTYb
Polok
rok temu
A paszporty kowidowe sa
obywatel litw...
rok temu
Niech zaczną strzelac i sprawa ucichnie w jeden dzień
Wolf
rok temu
A chociaż mają paszport cowidowy i są zaszczepieni ? Jak nie to z powrotem.
jaro
rok temu
Ja jestem samotny zapraszam ładną panią z Azji lub Afryki do mnie
_____________...
rok temu
W Polsce to samo. Straszne ilosci kolorowych na ulicach polskich miast ! To tak w ciągu ostatnich 3-4 lat. Morawiecki ich ściąga. Skończymy tak samo jak zachód. No miejmy nadzieję, że oni będą woleli ubogacać Zachód. Ale dlaczego w ogóle jeszcze tu siedzą ?
Goja
rok temu
A przepraszam gdzie jest unia? Bardzo poważny problem, granica UE a Litwa musi radzić sobie sama zresztą jak pozostałe państwa. Problem bezpieczeństwa obywateli UE to nie problem, urzędnicy brukselscy mają "poważniejsze" zmartwienia.
...
Następna strona
bGkPXTYD
bGkPXTXK
bGkPXTYK
bGkPXTYL