programy
kategorie

Szymon Hołownia o kontakcie z Romanem Giertychem. "Lubimy się, szanujemy"

Szymon Hołownia był gościem Marcina Makowskiego w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Były kandydat w wyborach prezydenckich 2020 oraz twórca projektu Polska 2050 był pytany o Romana Giertycha, który pojawił się na wieczorze wyborczym Hołowni. - Roman Giertych, z tego co mi wiadomo, nie jest członkiem ruchu Polska 2050. Jest rzeczywiście moim znajomym, którego intelekt, poczucie humoru i też wielopłaszczyznowość cenię. Natomiast nie jest tak, że ja z moim przyjaciółmi, znajomymi się zgadzam - odparł Hołownia. Według niego "Roman Giertych odgrywał główną rolę na jego wieczorze wyborczym z powodu słusznego wzrostu". Podkreślił, że mecenas nie wygłaszał wówczas przemówień. - Lubimy się, szanujemy, często wymieniamy uwagi. Chętnie będę się z nim spotykał, rozmawiał - zaznaczył gość WP. Więcej w materiale wideo.

Tranksrypcja:Mówi pan o tym DNA, że to muszą być takie osoby obywatelskie...
rozwiń
Nie jest tajemnicą, że się panowie przyjaźnicie. Roman Giertych ostatnio zasłynął tym, że formułował takie prawnicze tezy jak można zrobić, żeby zaprzysiężenie prezydenta na zgromadzeniu narodowym miało być rzekomo nielegalne.
Albo nie doszło do skutku. To chyba nie jest jakaś zbytnio konstruktywna postawa. Czy takie DNA i tego typu politycy, działacze to również osoby, z którymi chciałby pan tworzyć, budować ruch Polska 2050?
Roman Giertych z tego co mi wiadomo na dzisiaj nie jest członkiem roku Polska 2050. Jest rzeczywiście moim znajomym, którego intelekt, poczucie humoru i też wielopłaszczyznowość cenię.
Natomiast nie jest tak, że ja się z moimi przyjaciółmi, z ludźmi, których znam we wszystkim zgadzam.
Nie wiem, jak jest u pana, nie wiem, jak jest u naszych widzów, ale uważam, że przyjaźnienie się, czy utrzymywanie relacji z ludźmi, z którymi się w 100% albo nawet w 90% zgadzasz jest po prostu strasznie nudne.
Więc ja spotykam się, rozmawiam, przyjaźnię, znam z różnymi ludźmi, którzy mają różne pomysły. No tak, tylko, że ani ja, ani nasi słuchacze nie kandydowali na prezydenta i nie mieli wieczorów wyborczych, w których jedną z głównych ról odgrywał ich znajomy.
To jednak jest pewna manifestacja polityczna. Myli się pan. Roman Giertych odgrywał główną rolę na moim wieczorze wyborczym w tym sensie, że jest człowiekiem słusznego wzrostu.
I wszyscy natychmiast do niego podbiegli, bo go było zewsząd widać.
Natomiast przechodził, był wysoki i media na niego zwróciły uwagę.
On tam nie wygłaszał przemówień, on tam nie robił - został zaproszony z czego się cieszę.
Lubimy się, szanujemy się i wymieniamy często uwagi. Natomiast to nie jest tak, że Roman Giertych teraz od nas kandyduje na posła albo na przykład doszliśmy już do wniosku, że przybiliśmy deal, że będzie tym czy tamtym.
Ja bardzo chętnie będę się z nim spotykał, rozmawiał - jak mówię - szanuję go. Natomiast nasz ruch przyciąga różnych ludzi, są ciekawi.
Przychodzą i pytają. To prawda. Ja się z tego bardzo cieszę, bo robimy zamęt. Dobry zamęt.
9 reakcji
3
4
2
Podziel się
Komentarze (2)
12-08-2020
wcfrradiowóz specjalnie blokował droge...by kobieta nie zdazyla do pracy...swinie
zobacz więcej komentarzy (2)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(2)
wcfr
4 lata temu
radiowóz specjalnie blokował droge...by kobieta nie zdazyla do pracy...swinie
Wielbicielkoń...
4 lata temu
Widać, że Hołownia lubi końskie przejażdżki!
Najnowsze komentarze (2)
Wielbicielkoń...
4 lata temu
Widać, że Hołownia lubi końskie przejażdżki!
wcfr
4 lata temu
radiowóz specjalnie blokował droge...by kobieta nie zdazyla do pracy...swinie