programy
kategorie

Ta roślina paraliżuje układ nerwowy. Natychmiast zdejmij diffenbachię z parapetu

Nie wszystkie domowe rośliny są bezpieczne. Duża część z nich jest trująca m.in. dla psów i kotów. Może być też niebezpieczna dla małych dzieci. Pamiętajmy, by zwrócić na to uwagę przy zakupie. Jedną z silnie trujących roślin jest difenbachia o atrakcyjnych liściach, pochodząca z tropikalnej części Ameryki Płd. - Alternatywą dla niej może być calathea, gatunek bezpieczny dla domowników i zwierząt, również pochodzący z tropikalnych obszarów Ameryki Płd. - tłumaczy Rafał Mgłosiek, współwłaściciel warszawskiego "Domu Roślin". Jakich roślin powinniśmy jeszcze unikać? Według ekspertów, w przypadku dużego nasłonecznienia zamiokulkasa, sansewierii i popularnej monstery. One będą idealne do miejsc o mniejszej ilości bezpośredniego światła. Do mieszkań o dużym nasłonecznieniu śmiało sięgajmy po kaktusy i sukulenty. Unikamy ich z kolei, jeśli w naszym mieszkaniu panuje duża wilgotność. - Jest też grupa roślin, których nie poleca się do sypialni, miejsca gdzie...

rozwiń
135 reakcji
54
58
23
Podziel się
Komentarze (23)
08-06-2021
Łoj pismaki pismakiSkoro paraliżuje cały układ nerwowy to raczej trudno będzie nie tylko ściągnąć ją z parapetu ale nawet do niego dojść :)
zobacz więcej komentarzy (23)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(23)
Łoj pismaki p...
3 lata temu
Skoro paraliżuje cały układ nerwowy to raczej trudno będzie nie tylko ściągnąć ją z parapetu ale nawet do niego dojść :)
ewa
3 lata temu
raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie robi z diffenbachi sałatki! ....należy ją zdjąć z parapetu! czyli na podłodze już jest bezpieczna???
Jerry
3 lata temu
Diffenbachia królowała pod koniec PRL. Nigdy nie było żadnego przypadku jakiegokolwiek paraliżu. Wasze newsy przypominają wykrycie w Rosji w nasionach pietruszki pewnej substancji halucyno i zakazania nasion tej rośliny w handlu. Nieważne ze trzeba by trzydzieści kg tych nasion zjeść by uzyskać jakikolwiek efekt. Na szczęście szybko się z tego wycofali a naukowiec co narobił paniki to chyba gdzieś na głębokiej Syberii teraz pracuje.
------------
3 lata temu
Chciałem zdjąć ją z parapetu ale mnie sparaliżowało...
PawelUrbanski
3 lata temu
Difenbachia paraliżuje układ nerwowy tylko wtedy gdy rzucimy się na nią z zębami.
Najnowsze komentarze (23)
Nati
3 lata temu
U mnie na parapetach stoją wyłącznie sztuczne kwiaty z Megasceny. Kiedyś miałam żywe, ale przy dwóch szalonych kotach to nie jest opłacalny i dobry pomysł.
MMK
3 lata temu
Muszę mojej starej do kanapek podrzucić
Edek
3 lata temu
Moja teściowe paraliżuje mój układ nerwowy a wcale nie jest diffenbachią...
Efekt
3 lata temu
Echh glupota rośnie razem z inflacja
Kwas
3 lata temu
A mi się, wydaje że eksperci to najwięksi trutnie których powinno się wysłać na bezludna wyspę
Miki
3 lata temu
W tych czasach wszystko i wszyscy paraliżują swoje układy nerwowe.ludzie powariowali przecież teraz nawet owoce nie są zdrowe.jedzmy sztuczne jedzenie ekologiczne które po dwóch dniach zielenieje.
Kejt
3 lata temu
To kwiat. Tego się nie je. De bilny news
zbych
3 lata temu
Od kiedy to roślina pobiera tlen?
Romb
3 lata temu
Nie wiedziałem, że fiskus oddycha. W ogóle to myślałem, że rośliny nie pobierają tlenu tylko dwutlenek węgla z którego produkują węgiel i tlen. Fotosynteza to się nazywa.
Stolarz
3 lata temu
Bardziej trujący jest klej z płyt meblowych mebli w mieszkaniu
sdfc
3 lata temu
Światło światłu nierówne. Kiedyś robiłem porządki i wyniosłem hoję na balkon, gdzie w dość krótkim czasie słońce narobiło szkód w liściach. Ta sama hoja postawiona na parapecie okna od strony południowej, gdzie słońca jest opór, rośnie jak na drożdżach, a liściom nic nie dolega. Szyba w oknie zatrzymuje jednak ultrafiolet, co chyba na balkonie spowodowało uszkodzenie liści.
Anna
3 lata temu
Wiele lat temu mój kanarek padł w ciągu kilku sekund po skubnięciu difenbachii. Niestety to był moment. Na dziecko pewnie roślina działa dłużej ale też może uśmiercić poprzez paraliż mięśni np. odpowiedzialnych za oddychanie
cde
3 lata temu
jest raczej odwrotnie to nasze płuca i smród miastowy paraliżuje diffenbachie, u mnie pięknie kwitła ale 30 lat temu- jak powietrze było bogiem
rwghSREHG
3 lata temu
Pewnego razu Jezus wchodzi do wieczernika, a tam Judasz cały sparaliżowany, bo dotykał diffenbachię w brzydkich miejscach;P