bEEsssuY
bEEsssvc
bEEsssvg
programy
kategorie
bEEsssuZ

Tajemnica małej mumii. Tysiącletni sekret odkryty przez badaczy

Naukowcy opublikowali szczegółowe badania dotyczące 2100-letniej mumii z Maidstone Museum w Anglii. Przez lata uważano, że mumia była po prostu szczątkami ptaka. Wskazywały na to małe rozmiary i zdobienia. Jednak datowanie radiowęglowe wykazało, że był to tak naprawdę ludzki, zdeformowany płód. Kości należały do męskiego płodu, między 22 a 28 tygodniem życia. Mumia cierpiała na poważną wadę genetyczną, która uniemożliwiła prawidłowy rozwój mózgu i czaszki.

53 reakcje
28
6
19
Podziel się
Komentarze (19)
08-06-2020
och
A co w tym makabrycznego, że starożytni Egipcjanie mieli szacunek dla ludzkiego płodu i go pochowali zgodnie z obyczajem? Czy to, że nie przerobili go na kosmetyki albo...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (19)

Programy Wirtualnej Polski

bEEsssvl
KOMENTARZE
(19)
och
rok temu
A co w tym makabrycznego, że starożytni Egipcjanie mieli szacunek dla ludzkiego płodu i go pochowali zgodnie z obyczajem? Czy to, że nie przerobili go na kosmetyki albo na szczepionki, jak dzisiaj się robi???
Artur
rok temu
"...Jednak datowanie radiowęglowe wykazało, że był to tak naprawdę ludzki, zdeformowany płód." To do rozpoznania czy to ptak, czy człowiek używa się badania radiowęglowego?
Romek
rok temu
Mumia cierpiała ........................................
bEEsssvD
sr66r6
rok temu
Mumia cierpiała na poważną wadę genetyczną- co za gimbusiarz to pisze? żenada.
trzeźwy
rok temu
Matko jedyna... Datowanie radiowęglowe wykazało, że to ludzki płód a nie ptak? Poważnie? Autorze, zastanów się zanim coś napiszesz - sprawdź do czego używa się datowania radiowęglowego i jak przebiega proces!
Najnowsze komentarze (19)
Gucio
rok temu
W portalu wp.pl jak naukowcy coś zbadają to zawsze osłupieją. bo to jest podstawoa cecha każdego badacza. Cała reszta to ściema
myślący
rok temu
Młody HORUS !?
maruda
rok temu
Jacyś ci naukowcy dziwni. A to przerażeni, a to zadziwieni, a to osłupieli...
rycho
rok temu
Ale autor nie oslupial. Tylko badaczy szkoda bo rekonwalescencja po takim szoku trwa latami. Co by bylo gdyby jeszcze w srodku byl laserowy miecz lub karabin. Swiat by zaniemowil na lata.
amenhotep
rok temu
Oraz byli w szoku i zaniemówili, dlatego do dzisiaj nie można dowiedzieć się o co chodzi.
Autmex
rok temu
W dzisiejszych czasach w Polsce by odratowali, a potem taki ktoś stałby się czołowym politykiem partii obecnie rządzącej!!! Patrz Czarnecki, Sasin, Suski itp. indywidua:)))
Gladius
rok temu
wp szoruje po dnie ,kto pisze takie bzdety , do kogo to jest adresowane
Stanis
rok temu
w sieci wrze
bEEsssvv
Angol
rok temu
to mumie cierpią ? hmmm
Granice toler...
rok temu
Ktoś tu pisze, że szczepionki robi się z płodów. Ten ktoś sieje złośliwą, głupią, szkodliwą dezinformację. Zastanawiam się co kieruje takimi ludźmi i czy nie jest to bardziej szkodliwe społecznie niż kłamstwo oświęcimskie. Jedno i drugie powinno być karalne.
To ciekawe
rok temu
Czyli już starożytni Egipcjanie wierzyli, że życie zaczyna się w momencie poczęcia, a nie narodzin? To bardzo ciekawe, bo nawet kilkaset lat później, uważano inaczej - nawet wśród Chrześcijan.
ehhh
rok temu
mumia nie może cierpieć na cokolwiek.....
sr66r6
rok temu
Mumia cierpiała na poważną wadę genetyczną- co za gimbusiarz to pisze? żenada.
Misza
rok temu
Jak tam w rodzinie były stosunki to nic dziwnego.
bEEsssvX
bEEsssve
bEEssswe
bEEssswf