bGNTolMA
bGNTolME
bGNTolMI
programy
kategorie
bGNTolMB

Tajemnica małej mumii. Tysiącletni sekret odkryty przez badaczy

Naukowcy opublikowali szczegółowe badania dotyczące 2100-letniej mumii z Maidstone Museum w Anglii. Przez lata uważano, że mumia była po prostu szczątkami ptaka. Wskazywały na to małe rozmiary i zdobienia. Jednak datowanie radiowęglowe wykazało, że był to tak naprawdę ludzki, zdeformowany płód. Kości należały do męskiego płodu, między 22 a 28 tygodniem życia. Mumia cierpiała na poważną wadę genetyczną, która uniemożliwiła prawidłowy rozwój mózgu i czaszki.

53 reakcje
28
6
19
Podziel się
bGNTolMD
Komentarze (19)
08-06-2020
och
A co w tym makabrycznego, że starożytni Egipcjanie mieli szacunek dla ludzkiego płodu i go pochowali zgodnie z obyczajem? Czy to, że nie przerobili go na kosmetyki albo...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (19)

Programy Wirtualnej Polski

bGNTolMN
KOMENTARZE
(19)
och
3 lata temu
A co w tym makabrycznego, że starożytni Egipcjanie mieli szacunek dla ludzkiego płodu i go pochowali zgodnie z obyczajem? Czy to, że nie przerobili go na kosmetyki albo na szczepionki, jak dzisiaj się robi???
Artur
3 lata temu
"...Jednak datowanie radiowęglowe wykazało, że był to tak naprawdę ludzki, zdeformowany płód." To do rozpoznania czy to ptak, czy człowiek używa się badania radiowęglowego?
Romek
3 lata temu
Mumia cierpiała ........................................
bGNTolNf
sr66r6
3 lata temu
Mumia cierpiała na poważną wadę genetyczną- co za gimbusiarz to pisze? żenada.
trzeźwy
3 lata temu
Matko jedyna... Datowanie radiowęglowe wykazało, że to ludzki płód a nie ptak? Poważnie? Autorze, zastanów się zanim coś napiszesz - sprawdź do czego używa się datowania radiowęglowego i jak przebiega proces!
Najnowsze komentarze (19)
Gucio
3 lata temu
W portalu wp.pl jak naukowcy coś zbadają to zawsze osłupieją. bo to jest podstawoa cecha każdego badacza. Cała reszta to ściema
myślący
3 lata temu
Młody HORUS !?
maruda
3 lata temu
Jacyś ci naukowcy dziwni. A to przerażeni, a to zadziwieni, a to osłupieli...
rycho
3 lata temu
Ale autor nie oslupial. Tylko badaczy szkoda bo rekonwalescencja po takim szoku trwa latami. Co by bylo gdyby jeszcze w srodku byl laserowy miecz lub karabin. Swiat by zaniemowil na lata.
amenhotep
3 lata temu
Oraz byli w szoku i zaniemówili, dlatego do dzisiaj nie można dowiedzieć się o co chodzi.
Autmex
3 lata temu
W dzisiejszych czasach w Polsce by odratowali, a potem taki ktoś stałby się czołowym politykiem partii obecnie rządzącej!!! Patrz Czarnecki, Sasin, Suski itp. indywidua:)))
Gladius
3 lata temu
wp szoruje po dnie ,kto pisze takie bzdety , do kogo to jest adresowane
Stanis
3 lata temu
w sieci wrze
bGNTolMX
Angol
3 lata temu
to mumie cierpią ? hmmm
Granice toler...
3 lata temu
Ktoś tu pisze, że szczepionki robi się z płodów. Ten ktoś sieje złośliwą, głupią, szkodliwą dezinformację. Zastanawiam się co kieruje takimi ludźmi i czy nie jest to bardziej szkodliwe społecznie niż kłamstwo oświęcimskie. Jedno i drugie powinno być karalne.
To ciekawe
3 lata temu
Czyli już starożytni Egipcjanie wierzyli, że życie zaczyna się w momencie poczęcia, a nie narodzin? To bardzo ciekawe, bo nawet kilkaset lat później, uważano inaczej - nawet wśród Chrześcijan.
ehhh
3 lata temu
mumia nie może cierpieć na cokolwiek.....
sr66r6
3 lata temu
Mumia cierpiała na poważną wadę genetyczną- co za gimbusiarz to pisze? żenada.
Misza
3 lata temu
Jak tam w rodzinie były stosunki to nic dziwnego.
bGNTolNz
bGNTolMG
bGNTolNG
bGNTolNH