programy
kategorie

Tajemnice fatimskie. Pięć nieznanych faktów o objawieniach w Fatimie

Minęły 104 lata od słynnych objawień fatimskich. Trójka dzieci w Portugalii od maja do października 1917 r. miała być świadkami sześciu objawień Matki Bożej Fatimskiej, podczas których przekazano im trzy tajemnice fatimskie. Nie każdy z nas wie, że za słynnymi objawieniami stoi szereg wydarzeń, o których szczegółach się nie mówi. Od 1910 r. w Portugalii nowa władza prześladowała Kościół i księży. Historia o objawieniach była bardzo nie na rękę władzy lokalnej. Sprawę próbowano tuszować. W ciągu miesiąca w miejscu objawień pod dębem doszło do licznych kradzieży i prób zniszczenia cennego dla wiernych miejsca. Okazało się, że wandale pomylili drzewo, które ścieli. Doszło nawet do porwania dzieci, które na dwa dni trafiły do więzienia. Były przesłuchiwane i zastraszane, by wyjawić prawdę o powierzonych im tajemnicach. Dwoje z nich zmarło w ciągu trzech lat od słynnych wydarzeń w Fatimie. Co ciekawe, ciało Hiacynty ekshumowane pierwszy raz w 1935 r. nie miało...

rozwiń
343 reakcje
95
78
170
Podziel się
Komentarze (170)
19-05-2021
segalciekawe czy matka boska powiedziala im zeby ludzie trzymali dzieci z dala od ksiezy ???
zobacz więcej komentarzy (170)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(170)
segal
3 lata temu
ciekawe czy matka boska powiedziala im zeby ludzie trzymali dzieci z dala od ksiezy ???
klio
3 lata temu
Jak to oględnie piszą o "nowym rządzie" Portugalii z 1910 r. Zapomnieli dodać, że głównymi architektami tego rządu byli masoni. Obiecywali raj na ziemi, ale na obietnicach się skończyło. To dlatego potem przyszedł do w ładzy dyktator Salazar.
Wiara to nie ...
3 lata temu
Dlaczego Bóg zawsze objawia się samotnym szaleńcom ? Nie starcza środków na publiczny pokaz czy co ?
danek
3 lata temu
Weź dzisiejszego dziesięciolatka, każ opisać mu Matkę Boską, zobaczysz co z tego wyjdzie, niepiśmienne pastuszki już wiedziały kto to jest Papierz, znały termninologię kleru, po prostu geniusze. Gostek co te brednie spisał to był geniusz, a kler wykorzystał to do dalszego utwierdzania w ciemnocie mas, i tak by chcieli żeby było zawsze!
tak, tak
3 lata temu
albo i samego boga, prawda ?
Najnowsze komentarze (170)
Vvvvvvv
3 lata temu
Bóg wszystko widzi
gieno
3 lata temu
Objawienia są z głodu albo z przepicia procentami, no i jeszcze choroby psychiczne, innych objawień być nie może.
ddt
3 lata temu
BLE BLE BLE
ania
3 lata temu
podobno istnieje ksiega salamndry wazniejsza i mocniejsza o bibli poniewaz mowi czym sa cuda objawienia inne nie wyjasnione teraz zjawiska...ale otym cisza podobno okultysci niemieccy w obozach koncetracyjnych dokonywali roznych eksperymentow z demonami..ale co ja tam wiem ..tylko slucham tego i owego i czytam..ale warto sie zastanowic..w jednej wiosce w latach 50 w Polsce byal akcja MO milicjia przyjechala aresztowac niejaka ,,szeptuche..bo ludzie ciemni z wioski doniesli na nia ze rzuca czary sa swiadkowie ze tak kobieta majac pewna ksiuazeczke w reku niedopuszczala nikogo do siebie nikt niemomogl doniej podejsc..poki ja miala pozniej oddala ja trudno mi powiedziac jak to sie stalo i przepadla podobno na posterunek milillci przybyl ktos z kosciola aby ja przejac i sprwa przycichla tak opowiadali mi rodzice..sa zjawiska i rzec zy niewyjasnione nie zewszystkiego trzeba sie smiac ani tez we wszystko wierzyc zwlaszcza w ,,w fatime..demona klamstwa..prawda panowie z watykanu..
mason
3 lata temu
wiecie ze polacy byli poganami, tylko potem nas zachod przekupil i wyszlo jak zawsze. Dzis mieso armatnie dalej jest ostoja ..., a zachod poganski. Nieprawdasz
mason
3 lata temu
Taki artykul tylko w zacofanej Polsce. Jakby nie mozna bylo byc dobrym czlowiekiem bez Boga. Zaraz mi sie tu Emeryci oburza
sondor
3 lata temu
Cuda może i tak, o taki cudzie czytałem w książce "Siedem zacnych grzechów głównych" - polecam tą książkę dla osób z poczuciem humoru, warto przeczytać!!!
Zorientowany
3 lata temu
Co niektórzy powinni się już chyba szykować na survival w Szeolu i kąpiel w morzu ognia i siarki. Matka Boska mówi, że to już niedługo.
123E
3 lata temu
autor tej ciekawostki chyba nigdy nie słyszał o objawieniach Fatimskich
SicoMet
3 lata temu
o ile to w ogóle było objawienie bo jeżeli spotkały przysłowiowe UFO i ich właścicieli to by tłumaczyło dlaczego kościół nie chce ujawnić pełnych danych dotyczących tego objawienia. Wtedy cała religia katolicka runęła by w gruzy. Trochę książek na ten temat napisano.
pawel
3 lata temu
a Kazik Domański z Oławy miał objawienia matki boskiej na działce w agreście , albo w rabarbarze ...jak nie pił to nie miał.
obsrywator
3 lata temu
przez 2 tysiące lat chrzescijanśtwa nikt z wielkich uczonych nie miał żadnych objawień Newton,Faraday ,Ainstain ciekawe co?
pawel
3 lata temu
do 2005 roku trzymali Łucję z dala od dziennikarzy ... żeby za każdym razem nie opowiadała innej wersji
pawel
3 lata temu
troje niepiśmiennych pastuszków opisało objawienia ....
...
Następna strona