bGkNuSkA
bGkNuSkE
bGkNuSkI
programy
kategorie
bGkNuSkB

Tajemnicza śmierć króla. Historycy wciąż nie wiedzą, co się stało

Mieszko II Lambert to władca, który nie nacieszył się zbyt długo rządzeniem Polską. Obalony i wygnany przez braci, odzyskał tron, by po kilku miesiącach umrzeć. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Tajemnicza śmierć Mieszka II. Żaden władca Polski nie umarł w ten sposób.

29-01-2021
81 reakcji
17
27
37
Podziel się
Komentarze (37)
29-01-2021
mmmmmmgdzie ta ciekawostka?
zobacz więcej komentarzy (37)

Programy Wirtualnej Polski

bGkNuSkN
KOMENTARZE
(37)
mmmmmm
2 lata temu
gdzie ta ciekawostka?
miserxx
2 lata temu
Bardzo idiotyczny i na poziomie ukrainskiego historyka wpis-kto na takie cos pozwala....
taki histor .
2 lata temu
Po 1000 lat wiedza jak było a to co było 10 lat temu nie wiedzą.
bGkNuSlf
Adam
2 lata temu
Znacznie ciekawsze jest to co stało się po śmierci Mieszka II. Najprawdopodobniej królem został Bolesław zwany Zapomnianym którego istnienie kościelni kronikarze starali się wymazać z kart historii (na szczęście nie wszyscy) . Smaczku dodaje fakt, że działo to się na tle tzw. reakcji pogańskiej czyli powszechnego buntu ludności przeciw chrześcijaństwu, odlączeniu się od królestwa Mazowsza pod wodzą Miecława, czy najazdu Czechów. Lata 1034-1039 to dowód na to, że nasza historia jest sfałszowana - bo pisana przez kleryków (kronikarzy) i dowód na beznadziejny warsztat współczesnych historyków, ich brak wyobraźni i kurczowe trzymanie się błędnych tez w obawie przez wykluczeniem ich z klubu "jedynych słusznie myślących" naukowców czy zrobieniem z nich niegroźnych wariatów.
momo
2 lata temu
Niemcy piszą nam historię.Co jeszcze?
Najnowsze komentarze (37)
Jurasik
2 lata temu
Zmysły prysły ? To się będzie działo, bo to podobno protoplasta rodu Brylanta. Żadnej dziewoi nie przepuszczał, a te z podlaskiego Kaczyna podobno obracał trzy razy.
ancorter
2 lata temu
Nie ma powodów do splendoru, najbardziej krwawa dynastia ówczesnej Europy.
Zagłoba
2 lata temu
Ale bełkot! Tekst niespójny, brak linii narracji, powtórzenia, język kolokwialny... Jak ten facet został historykiem? Chyba że "chistorykiem". Porażka.
Liwiusz
2 lata temu
To największy stek bzdur mediewistycznych, jaki spotkałem w swojej karierze zawodowej ! Jeszcze do tego przedziwna polszczyzna: zrzeknięcia się korony ! O tempora, o mores...
JMJanowski
2 lata temu
Mieszko III został otruty przez niemieckich księży, którzy zamiast szerzyć wiarę szpiegowali na rzecz cesarz niemieckiego. Mieszko II wyganiał ich z Polski !
Gal Anonim
2 lata temu
Ale nie sugerujmy sie tym że rządził ....... niedługo pomimo, że historia lubi się powtarzać
tak tak
2 lata temu
A JUZ SIE PRZESTRASZYLEM ZA ZAKLADAL PARTIE PIS
Rick
2 lata temu
To może napiszmy podręczniki od nowa?
bGkNuSkX
mój nick
2 lata temu
Mieszko II Lambert był pierwszym polskim władca, który umiał czytać i pisać. Z tego powodu był bardzo nielubiany przez swoich braci, którzy zazdrościli mu tej umiejętności.Sami byli analfabetami.
hist
2 lata temu
Pomieszanie zmysłów Mieszka II postępowało od czasu wykastrowania go przez Czechów gdy był u nich więziony ...
DZIADEK Z JSW
2 lata temu
MOZLIWE ZE SERYJNY SAMOBÓJCA JUZ BYŁ W OBIEGU
Piotr
2 lata temu
Również tajemniczy był zgon Bolesława Śmiałego, który został wygnany i schronił się w klasztorze w dzisiejszej Austrii.
pchełko
2 lata temu
Największym kłamstwem jes to , że Zakon odebrał Władysławowi łokietce Pomorze gdańskie.Zakon odkupił od Marchii brandenburskiej prawo spadkowe do Pomorza gdańskiego.Jakby ówczesny władcca Polski, ks.Władysław nie był sknerą to w r.1310 Gdańsk był by już polski.
RyszardB
2 lata temu
Tekst napisany przez kogo ? Prze kogoś kto oduczał nauki historii w okresie PRL nauczając marksistowskiej ideologi . Opowiadali o prześladowaniu przez Kościół Mikołaja Kopernika mimo dowodowi zaprzeczającemu przez pochowanie w Katedrze Mikołaja Kopernika jako Kanonika Warmińskiego - nie tylko astronoma , lekarza i konstruktora rozwiązań obronnych Fromborka . Żadnego dowodu o stosach spalania czarownic na terenie Polski a opowiadania marksistów - snuli kłamstwa . Żydzi przywędrowali do Polski w czasie rządów Kazimierza Wielkiego po pogromach w Europie Zachodniej i spokojnie żyli do czasu agresji Niemieckich Nazistów pod wodzą Adolfa Hitlera .
bGkNuSlz
bGkNuSkG
bGkNuSlG
bGkNuSlH