bEUNEGuY
bEUNEGvc
bEUNEGvg
programy
kategorie
bEUNEGuZ

Tesla. Autopilot ominął jelenia. Niezwykłe nagranie kierowcy

Elon Musk może być z siebie dumny. Osobiste podziękowania dostał od jednego z kierowców, który uniknął zderzenia z młodym jeleniem. Czujniki prowadzonej na autopilocie Tesli bezbłędnie wyczuły obiekt na drodze i w ostatniej chwili go ominęły. Całość trwała mikrosekundy. Stojące na drodze zwierzę mogło bezpiecznie uciec, a kierowcy i jego Tesli nic się nie stało.

342 reakcje
189
91
62
Podziel się
Komentarze (62)
06-07-2020
ManioCiekaw jestem co by się stało gdyby z naprzeciwka jechał samochód?
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

bEUNEGvl
KOMENTARZE
(62)
Manio
rok temu
Ciekaw jestem co by się stało gdyby z naprzeciwka jechał samochód?
Wasyl
rok temu
Gdyby ta ciężarówka co ją widać naprzeciwko była bliżej to co by zrobił ten autopilot? Podjął by decyzję czy przejąć jelenia na klatę, czy iść na solo z ciężarówką? Pytanie do rozstrzygnięcia.
kukuryku
rok temu
tak..... i tesla ma w standardzie kamery dookoła samochodu po montowane (na wysokości kół z boku)....... a z tyłu jedzie ciężarówka z której ta tesla pewnie wyjechała. Po drugie auto pilot nie pozwoli na zmianę toru jazdy w prawą stronę zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu.
bEUNEGvD
nick9
rok temu
Przecież jelenia było widać dużo wcześniej niż Tesla go "zauważyła" Gdyby pojazd był kierowany manualnie nie było by o czym pisać bo dawno by się zatrzymał. Bzdury.
Jetrzy
rok temu
No fajnie - ale patrząc na nagranie uważam, że człowiek, jako kierowca, wcześniej by zauważył jelenia i zaczął delikatne hamowanie i manewr omijania. Tu hamowania nie wyczuwam tylko omijanie na pełnej prędkości. A co jakby jeleń uciekał w tę samą stronę, gdzie wykonano manewr omijania? Zderzenie odbyłoby się przy pełnej prędkości. Doceniam, że algorytm zadziałaś. Ale pianie z zachwytu to chyba przesada.
Najnowsze komentarze (62)
wassa
rok temu
Auto pilot spowodował zagrożenie w ruchu drogowym wykonując tak gwałtowny manewr, każdy przeciętny kierowca o wiele spokojniej podszedłby do rozwiązania tego można powiedzieć banalnego zdarzenia.
wassa
rok temu
Auto pilot spowodował zagrożenie w ruchu drogowym wykonując tak gwałtowny manewr, każdy przeciętny kierowca o wiele spokojniej podszedłby do rozwiązania tego można powiedzieć banalnego zdarzenia.
asdasdasd
rok temu
tempomat to najniebezpieczniejszy system w samochodzie. Z niego bierze sie najwięcej nieoczekiwanych kolizji, zbyt bliskiego podjezdzania do innych samochodow. Kierowca nie kontroluje odleglosci w taki sam sposób jak majac pelna kontrole nad predkoscia
ciekawe
rok temu
A gdzie to bylo napisane ze to autopilot byl ???????? jak na autopilota to zbyt pozna byla ta reakcja.-.
miś
rok temu
ja tu widzę problem tesli, zamiar zmiany pasa był sygnalizowany a tesla ładowała się w kłopoty, zareagowała w ostatniej chwili. to raczej antyreklama
Xxxxi
rok temu
Ale słabe światła w tej tesli
gadzio
rok temu
tyle dobrego, że nikt nie jechał prawym pasem, bo wtedy żaden autopilot by nie pomógł, no chyba że tesla uniosłaby się w powietrze :)
Pit
rok temu
ominal na czyjas zgube za nim
bEUNEGvv
Ja
rok temu
Pic na wode
bob
rok temu
Wydaje się, że architekci życia na ziemi zmierzają ku scenariuszowi, gdzie człowiek w taki czy inny sposób będzie dostarczał produkty potrzebne do działania systemu - czymkolwiek będzie ten system. Dopóki będzie przydatny to będzie wytwarzał potrzebne dobra (materialne i niematerialne), do jego hodowli będzie potrzebna stymulacja, symulacja luksusu i wygody, poczucie komfortu i odpowiednio zaplanowany wypoczynek. Nie będzie już życia poza utartymi drogami, przynajmniej nie na tej planecie. Aplikacje będą za nas myślały, czy teraz zjeść, pić, biegać, spać czy się rozmnażać.Już większość społeczeństwa jest uzależniona i ubezwłasnowolniona przez miliony "apek". Większość znanych mi ludzi planuje wakacyjny wyjazd w miejsce, które ma wystarczającą liczbę pozytywnych opinii by uznać je za warte odwiedzin a do tego oczywiście zanim tam pojadą, to mają obcykane wszystkie zdjęcia, bo przecież trzeba sprawdzić jak tam jest. Nie wiem, czy to dobrze, źle, czy porostu tak jest. Według mnie maleje w strasznym tempie chęć poznawcza u coraz większej części społeczeństwa, co przekłada się na poziom wykształcenia, umiejętności itd. Może to część ewolucji. Każdy gatunek musi wyginąć z jakiegoś powodu lub całkowicie się przetransformować żeby nie wyginąć a przeżyć, tylko w innej formie. Może tą formą dla ludzkości będzie krzem.
Bollo
rok temu
"Według słów kierowcy, samochód pomógł mu w uniknięciu opony oraz wywróceniu się na następne pasy ruchu, dzięki autopilotowi oraz szybkiej stabilizacji po skręcie." Kto to pisze? 3-letnie dziecko z porażeniem mózgowym? Wywrócone na następne pasy ruchu, oczywiście?
Jajcarz.
rok temu
Skąd wiadomo, że to autopilot, a nie kierowca?
polak mały
rok temu
Wczoraj jak jechałem do pracy to mijałem rozjechanego jeża. Dzisiaj w tym samym miejscu były już dwa rozjechane jeże! Kto tym baranom daje uprawnienia do kierowania pojazdami? Jak takie coś widzę to wcale mi nie żal tych co się owinęli wokół drzewa albo wylądowali w stawie lub przydrożnym rowie. Im więcej takich zginie nie robiąc innym krzywdy, tym będzie bezpieczniej na drogach.
Tomek
rok temu
A czy w algorytmie Tesla sprawdza czy nie ma auta na pasie obok?
...
Następna strona
bEUNEGvX
bEUNEGve
bEUNEGwe
bEUNEGwf