bDHNnjOs
bDHNnjOw
bDHNnjOA
programy
kategorie
bDHNnjOt

Tesla. Autopilot ominął jelenia. Niezwykłe nagranie kierowcy

Elon Musk może być z siebie dumny. Osobiste podziękowania dostał od jednego z kierowców, który uniknął zderzenia z młodym jeleniem. Czujniki prowadzonej na autopilocie Tesli bezbłędnie wyczuły obiekt na drodze i w ostatniej chwili go ominęły. Całość trwała mikrosekundy. Stojące na drodze zwierzę mogło bezpiecznie uciec, a kierowcy i jego Tesli nic się nie stało.

342 reakcje
189
91
62
Podziel się
Komentarze (62)
06-07-2020
ManioCiekaw jestem co by się stało gdyby z naprzeciwka jechał samochód?
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

bDHNnjOF
KOMENTARZE
(62)
Manio
8 miesięcy temu
Ciekaw jestem co by się stało gdyby z naprzeciwka jechał samochód?
Wasyl
8 miesięcy temu
Gdyby ta ciężarówka co ją widać naprzeciwko była bliżej to co by zrobił ten autopilot? Podjął by decyzję czy przejąć jelenia na klatę, czy iść na solo z ciężarówką? Pytanie do rozstrzygnięcia.
kukuryku
8 miesięcy temu
tak..... i tesla ma w standardzie kamery dookoła samochodu po montowane (na wysokości kół z boku)....... a z tyłu jedzie ciężarówka z której ta tesla pewnie wyjechała. Po drugie auto pilot nie pozwoli na zmianę toru jazdy w prawą stronę zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu.
bDHNnjOX
nick9
8 miesięcy temu
Przecież jelenia było widać dużo wcześniej niż Tesla go "zauważyła" Gdyby pojazd był kierowany manualnie nie było by o czym pisać bo dawno by się zatrzymał. Bzdury.
Jetrzy
8 miesięcy temu
No fajnie - ale patrząc na nagranie uważam, że człowiek, jako kierowca, wcześniej by zauważył jelenia i zaczął delikatne hamowanie i manewr omijania. Tu hamowania nie wyczuwam tylko omijanie na pełnej prędkości. A co jakby jeleń uciekał w tę samą stronę, gdzie wykonano manewr omijania? Zderzenie odbyłoby się przy pełnej prędkości. Doceniam, że algorytm zadziałaś. Ale pianie z zachwytu to chyba przesada.
Najnowsze komentarze (62)
wassa
7 miesięcy temu
Auto pilot spowodował zagrożenie w ruchu drogowym wykonując tak gwałtowny manewr, każdy przeciętny kierowca o wiele spokojniej podszedłby do rozwiązania tego można powiedzieć banalnego zdarzenia.
wassa
7 miesięcy temu
Auto pilot spowodował zagrożenie w ruchu drogowym wykonując tak gwałtowny manewr, każdy przeciętny kierowca o wiele spokojniej podszedłby do rozwiązania tego można powiedzieć banalnego zdarzenia.
asdasdasd
7 miesięcy temu
tempomat to najniebezpieczniejszy system w samochodzie. Z niego bierze sie najwięcej nieoczekiwanych kolizji, zbyt bliskiego podjezdzania do innych samochodow. Kierowca nie kontroluje odleglosci w taki sam sposób jak majac pelna kontrole nad predkoscia
ciekawe
7 miesięcy temu
A gdzie to bylo napisane ze to autopilot byl ???????? jak na autopilota to zbyt pozna byla ta reakcja.-.
miś
7 miesięcy temu
ja tu widzę problem tesli, zamiar zmiany pasa był sygnalizowany a tesla ładowała się w kłopoty, zareagowała w ostatniej chwili. to raczej antyreklama
Xxxxi
7 miesięcy temu
Ale słabe światła w tej tesli
gadzio
7 miesięcy temu
tyle dobrego, że nikt nie jechał prawym pasem, bo wtedy żaden autopilot by nie pomógł, no chyba że tesla uniosłaby się w powietrze :)
Pit
7 miesięcy temu
ominal na czyjas zgube za nim
bDHNnjOP
Ja
7 miesięcy temu
Pic na wode
bob
7 miesięcy temu
Wydaje się, że architekci życia na ziemi zmierzają ku scenariuszowi, gdzie człowiek w taki czy inny sposób będzie dostarczał produkty potrzebne do działania systemu - czymkolwiek będzie ten system. Dopóki będzie przydatny to będzie wytwarzał potrzebne dobra (materialne i niematerialne), do jego hodowli będzie potrzebna stymulacja, symulacja luksusu i wygody, poczucie komfortu i odpowiednio zaplanowany wypoczynek. Nie będzie już życia poza utartymi drogami, przynajmniej nie na tej planecie. Aplikacje będą za nas myślały, czy teraz zjeść, pić, biegać, spać czy się rozmnażać.Już większość społeczeństwa jest uzależniona i ubezwłasnowolniona przez miliony "apek". Większość znanych mi ludzi planuje wakacyjny wyjazd w miejsce, które ma wystarczającą liczbę pozytywnych opinii by uznać je za warte odwiedzin a do tego oczywiście zanim tam pojadą, to mają obcykane wszystkie zdjęcia, bo przecież trzeba sprawdzić jak tam jest. Nie wiem, czy to dobrze, źle, czy porostu tak jest. Według mnie maleje w strasznym tempie chęć poznawcza u coraz większej części społeczeństwa, co przekłada się na poziom wykształcenia, umiejętności itd. Może to część ewolucji. Każdy gatunek musi wyginąć z jakiegoś powodu lub całkowicie się przetransformować żeby nie wyginąć a przeżyć, tylko w innej formie. Może tą formą dla ludzkości będzie krzem.
Bollo
7 miesięcy temu
"Według słów kierowcy, samochód pomógł mu w uniknięciu opony oraz wywróceniu się na następne pasy ruchu, dzięki autopilotowi oraz szybkiej stabilizacji po skręcie." Kto to pisze? 3-letnie dziecko z porażeniem mózgowym? Wywrócone na następne pasy ruchu, oczywiście?
Jajcarz.
7 miesięcy temu
Skąd wiadomo, że to autopilot, a nie kierowca?
polak mały
7 miesięcy temu
Wczoraj jak jechałem do pracy to mijałem rozjechanego jeża. Dzisiaj w tym samym miejscu były już dwa rozjechane jeże! Kto tym baranom daje uprawnienia do kierowania pojazdami? Jak takie coś widzę to wcale mi nie żal tych co się owinęli wokół drzewa albo wylądowali w stawie lub przydrożnym rowie. Im więcej takich zginie nie robiąc innym krzywdy, tym będzie bezpieczniej na drogach.
Tomek
7 miesięcy temu
A czy w algorytmie Tesla sprawdza czy nie ma auta na pasie obok?
...
Następna strona
bDHNnjPr
bDHNnjOy
bDHNnjPy
bDHNnjPz