programy
kategorie

Tesla uniknęła kolizji. Imponujące działanie autopilota

Tesla Model 3 zbudowana przez miliardera Elona Muska, wykazała się kolejny raz refleksem dzięki wbudowanemu systemowi bezpieczeństwa. W sieci pojawił się materiał wideo z kamerki samochodowej, na której widać jak Tesla zareagowała unikiem na znacznie wolniejszy pojazd, który zmieniał pas ruchu. W aucie zadziałał autopilot, który najpierw zauważając wcześniej zagrożenie zwolnił samochód a następie wykonał odbicie w lewo, aby uniknąć kolizji. Po dokonaniu manewru, pojazd Tesla doskonale się centruje na pasie i wraca do płynnej jazdy. Autopilot w modelach Tesla to jeden z najbardziej nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, jaki powstał do tej pory. W sieci jest mnóstwo nagrań z sytuacji, gdy pomaga on uniknąć wypadku.

224 reakcje
115
76
33
Podziel się
Komentarze (33)
20-07-2020
zenekCzym się tu zachwycać? Tesla powinna dużo wcześniej zmniejszyć prędkość. Tymczasem do ostatniej chwili ignorowała samochód sygnalizujący zamiar zmiany pasa.
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(33)
zenek
4 lata temu
Czym się tu zachwycać? Tesla powinna dużo wcześniej zmniejszyć prędkość. Tymczasem do ostatniej chwili ignorowała samochód sygnalizujący zamiar zmiany pasa.
iwann
4 lata temu
Każdy przeciętny kierowca zareagowałby znacznie wcześniej i płynniej niż ten zakichany autopilot. To niestety wciąż bardzo niebezpieczna zabawka.
mak444
4 lata temu
tak to może reaguje kierowca który się zagapił uważny kierowca zrobi to płynniej i ewentualnie wcześniej wyhamuje żeby wpuścić auta które jechały dłuższy czas z włączonym kierunkowskazem żeby zmienić pas na środkowy.
xyz
4 lata temu
Tesla jak socjalizm. Bohatersko zwalcza problemy które sama tworzy.
Driver
4 lata temu
Zareagował z refleksem i fantazją godnymi narąbanego Zdziśka, który pomimo tego że ma już z 2,5 promila leci samochodem po kolejną flaszkę. Niestety, autopilot nie potrafi przewidywać sytuacji, tylko reaguje na sygnały z radarów - tutaj tylko cudem nie doszło do tragedii - wystarczyłoby, żeby np. jezdnia była odrobinę mokra, a kilka osób mogło stracić życie, pomimo że każdy inny kierowca (nawet mało doświadczony), widziałby sygnalizację zmiany pasa ruchu i odpowiednio wcześniej zdjąłby nogę z gazu - no chyba że to Zdzisiek - wtedy patrz pierwsze zdanie ;-)
Najnowsze komentarze (33)
Żaba
4 lata temu
Pewnie w gruszce beto się rozbujał i sta taka sytuacja
szczecinianin
4 lata temu
Nie wiem kto Wam dał prawo jazdy.Zachowanie Tesli prawidłowe - to że ktoś przed nami włączy migacz i chce zmienić pas nie oznacza że ma pierwszeństwo - NIE MA PIERWSZEŃSTWA!.Ma patrzeć w lusterko i zmienić pas dopiero jak ma wolny lub zdecydowanie widzi że ktoś go świadomie przepuszcza.Tesla na swoim pasie jechała prawidłowo.To kierowca zmieniający pas powinien uważać.Zacznijcie studiować prawo o ruchu drogowym.
xxx
4 lata temu
Przecież na nagraniu są numery rejestracyjne samochodu audi .
anetka
4 lata temu
coś mi się wydaje że autopilot gadał przez komórkę i słabo kojarzył to co się dzieje na drodze ...
paszeko
4 lata temu
jakby to byly osy to koles nie zyje!
ElectroMobili...
4 lata temu
"... w sieci jest mnóstwo nagrań z sytuacji, gdy pomaga on uniknąć wypadku" WSZYSTKIE INNE (większość) ZOSTAŁY ocenzurowane i WYKASOWANE
Nie rozumieci...
4 lata temu
I juz ludzie bez kompletnej znajomosci sie wypowiadaja. Wielcy kierocy i specjalisci od samochodow automonicznych.
DemOne
4 lata temu
cienizna, mało się nie rozwaliła, sam bym o wiele bezpieczniej "niezareagował"
rb2345
4 lata temu
O ile sytuacja wydaje się być sprokurowana przez samą "tesle" bo kierowca furgonetki od dłuższego czasu sygnalizował chęć zmiany pasa. Tesla też jedzie wyraźnie szybciej od innych uczestników ruchu co wydaje się być mało rozsądne. Jednak sama reakcja jest rewelacyjna. Bo nie trudno sobie wyobrazić sytuację gdy manewr furgonetki był by nagły i niczym nie sygnalizowany, a różnice w prędkości podobne. Wtedy zwykły kierowca nie uniknął by kolizji albo z furgonetką albo z pickupem.
Mili
4 lata temu
Jazda na tzw. zderzaku
expert
4 lata temu
Czy ta Tesla to jedzie na Windowsie 10 ?
iq
4 lata temu
Uporczywa reklama tego badziewia. Kalifornijscy komuniści dążą do tego aby wyeliminować kierowcę. Będą "autonomicznie" wożeni tylko słuszni, praworządni obywatele co popierają LGBT i Zielony Ład. Aplikacja na smartphona powiązana z kontem bankowym jak przy hulajnogach. Inni,piechotą. A niedługo niesłusznym tlen odetną
A jak
4 lata temu
szybko jechala Tesla?
Waldemar
4 lata temu
A co robił kierowca - pewnie spał. czy ten automat to takie cudo wątpię, reakcja automatu z całkowitym opóźnieniem, kicha totalna, wręcz spowodowała zagrożenie.