bEUVacKY
bEUVacLc
bEUVacLg
programy
kategorie
bEUVacKZ

"Teza, że papież nie popełnił błędu, jest nie do utrzymania". Ksiądz Prusak o pedofilii w polskim Kościele

Czy papież Jan Paweł II wiedział o problemie tuszowania pedofilii w polskim Kościele? Gość programu "Newsroom WP", jezuita ks. Jacek Prusak zauważył, że dużym problemem w czasie pontyfikatu Jana Pawła II było zachowanie polskiego episkopatu. - Papież domagał się, żeby informacje z poszczególnych episkopatów z całego świata spływały do Kongregacji Nauki Wiary. W Polsce to się wydarzyło dopiero po kilku latach. Mnie trudno wyrokować, co papież wiedział, a czego nie wiedział. On dostawał sprzeczne informacje. Na pewno teza taka, że nie popełnił żadnego błędu jest nie do utrzymania - powiedział ksiądz Prusak.

485 reakcji
239
97
149
Podziel się
Komentarze (149)
26-10-2021
szumŚwiętych to mamy już na kopy a świętym powinien być tylko Jezus.
zobacz więcej komentarzy (149)

Programy Wirtualnej Polski

bEUVacLl
KOMENTARZE
(149)
szum
miesiąc temu
Świętych to mamy już na kopy a świętym powinien być tylko Jezus.
ryszard 57
miesiąc temu
Wybór Wojtyły na papieża był w interesie watykańskich aferzystów. Na czele kościoła postawiono człowieka bez znajomości instytucji watykańskich - największe afery finansowe i obyczajowe wydarzyły się za jego pontyfikatu. Pozwolono mu na jeżdżenie po świecie i propagowanie wiary na "polską" modłę tj. pompatyczną odwołującą się do ludowej tradycji, pełną blichtru i patosu. Prawą ręką został gość o miernym intelekcie ale potrafiącym zbierać "owoce z drzewa obfitości". Wojtyła musiał wiedzieć o zgniliźmie w polskim kościele, ale jako wychowanek Wyszyńskiego stawiał na tuszowanie spraw mogących "zgorszyć maluczkich" i odciągać ich od kościoła - kościół musiał być niepokalany.
trzeżwy
miesiąc temu
"Jaki pan,taki kram"!Czas odbrązowić naszą dumę!
bEUVacLD
wir4
miesiąc temu
Dobrze, że wszystko zaczyna byc jasne, mafia i sitwa to mało powiedziane.W kraju powinno się załatwić problem prosto. Pozbawić pałaców (to wszystko za nasze ograbione z obywateli), wysłać do domu ksiedza emeryta (chyba od razu się nie pożrą-w koncu biskup to tylko funkcja, wobec boga równi) i zapomnieć. Nie ma co liczyć, że sami się oczyszczą tam nie ma jednego niewinnego w tym episk.
Sylw
miesiąc temu
Wiedział. Piękne oblicze świętego. Wstyd
Najnowsze komentarze (149)
Pomorzanin
miesiąc temu
Wiedział, akceptował, krył. Może sam był taki, jak ci inni?
TAK?
miesiąc temu
błędu? świadome działanie.
irek
miesiąc temu
katoliku ty nie wiesz co było 300 lat temu , a udajesz że wiesz co było 2 000 lat temu ? katolik nie grzeszy i nie chodzi do spowiedzi . a faryzeusz grzeszy i chodzi , a jak wyj. strach słuchać .
Kazimierz
miesiąc temu
Był czas przebaczenia i odnowy swojego życia. Był rok święty który to prowadził w 21wiek. Teraz następuje czas rozliczeń, smutny czas dla kogoś kto nie zrobił nic przez ten czas odnowy duchowej. Papież Jan Paweł 2 tak bardzo pragnął aby wszyscy stali się Jedno w Jezusie Chrystusie. Czy wszyscy posłuchali nawoływań papieża ? Mamy teraz właściwy obraz tamtych lat.
Sis
miesiąc temu
Ludzie dopóki nie poznamy prawdy ,która zna Dziwisz cały czas gdybamy...wiedział czy nie...każdy może popełnić błąd przecież a jeśli miał takich doradców fatalnych to kto wie co mu przekazywali.
takietam
miesiąc temu
jak tu na ziemi można uznać kogoś za świętego ? : / przecież to absurd i nadużycie !
adam
miesiąc temu
dzisiaj bedzie msza w obronie PAWŁA NR2 ksiadz jedraszewski bedzie podawałKOMUNIE ta reka co trzymał za członka PETZA zapraszamy gorliwych do wziecia udziału zycze smacznego
pszczoła
miesiąc temu
Najlepiej szkalować zmarłego,już nie ma szans na obronę.
bEUVacLv
konkordat
miesiąc temu
to Wojtyła zmniejszył kary dla księży pedofilów w Prawie Kanonicznym !! miał konkubinę [miała dostęp do niego, kiedy był papieżem, bez wcześniejszego zgłaszania wizyty ! kuriozum !] i dziecko, ale już sie mafia postarała, by nie można było sprawdzić DNA.
GET
miesiąc temu
Między tezą, że nie ustrzegł się błędów a uczynieniem GO winnym w TVN i poniższych komentarzach jest niedaleka droga. Oby was tak sądzono jako i wy sądzicie!
Świętymi
miesiąc temu
piekło jest wybrukowane.
asda
miesiąc temu
tak nie wiedział, nie czytał gazet i nie oglądał TV, siedział zamknięty w watykanie i tylko się modlił.
Haha
miesiąc temu
Nigdy go nie lubilem
a to ci heca
miesiąc temu
JPII też miał czarne pazury ? przecież nie był głupkiem i musiał wiedzieć o wszystkim co się dzieje w KK !
...
Następna strona
bEUVacLX
bEUVacLe
bEUVacMe
bEUVacMf