bFGPiwus
bFGPiwuw
bFGPiwuA
programy
kategorie
bFGPiwut

"Teza, że papież nie popełnił błędu, jest nie do utrzymania". Ksiądz Prusak o pedofilii w polskim Kościele

Czy papież Jan Paweł II wiedział o problemie tuszowania pedofilii w polskim Kościele? Gość programu "Newsroom WP", jezuita ks. Jacek Prusak zauważył, że dużym problemem w czasie pontyfikatu Jana Pawła II było zachowanie polskiego episkopatu. - Papież domagał się, żeby informacje z poszczególnych episkopatów z całego świata spływały do Kongregacji Nauki Wiary. W Polsce to się wydarzyło dopiero po kilku latach. Mnie trudno wyrokować, co papież wiedział, a czego nie wiedział. On dostawał sprzeczne informacje. Na pewno teza taka, że nie popełnił żadnego błędu jest nie do utrzymania - powiedział ksiądz Prusak.

485 reakcji
239
97
149
Podziel się
Komentarze (149)
26-10-2021
szumŚwiętych to mamy już na kopy a świętym powinien być tylko Jezus.
zobacz więcej komentarzy (149)

Programy Wirtualnej Polski

bFGPiwuF
KOMENTARZE
(149)
szum
7 miesięcy temu
Świętych to mamy już na kopy a świętym powinien być tylko Jezus.
ryszard 57
7 miesięcy temu
Wybór Wojtyły na papieża był w interesie watykańskich aferzystów. Na czele kościoła postawiono człowieka bez znajomości instytucji watykańskich - największe afery finansowe i obyczajowe wydarzyły się za jego pontyfikatu. Pozwolono mu na jeżdżenie po świecie i propagowanie wiary na "polską" modłę tj. pompatyczną odwołującą się do ludowej tradycji, pełną blichtru i patosu. Prawą ręką został gość o miernym intelekcie ale potrafiącym zbierać "owoce z drzewa obfitości". Wojtyła musiał wiedzieć o zgniliźmie w polskim kościele, ale jako wychowanek Wyszyńskiego stawiał na tuszowanie spraw mogących "zgorszyć maluczkich" i odciągać ich od kościoła - kościół musiał być niepokalany.
trzeżwy
7 miesięcy temu
"Jaki pan,taki kram"!Czas odbrązowić naszą dumę!
bFGPiwuX
wir4
7 miesięcy temu
Dobrze, że wszystko zaczyna byc jasne, mafia i sitwa to mało powiedziane.W kraju powinno się załatwić problem prosto. Pozbawić pałaców (to wszystko za nasze ograbione z obywateli), wysłać do domu ksiedza emeryta (chyba od razu się nie pożrą-w koncu biskup to tylko funkcja, wobec boga równi) i zapomnieć. Nie ma co liczyć, że sami się oczyszczą tam nie ma jednego niewinnego w tym episk.
Sylw
7 miesięcy temu
Wiedział. Piękne oblicze świętego. Wstyd
Najnowsze komentarze (149)
Pomorzanin
7 miesięcy temu
Wiedział, akceptował, krył. Może sam był taki, jak ci inni?
TAK?
7 miesięcy temu
błędu? świadome działanie.
irek
7 miesięcy temu
katoliku ty nie wiesz co było 300 lat temu , a udajesz że wiesz co było 2 000 lat temu ? katolik nie grzeszy i nie chodzi do spowiedzi . a faryzeusz grzeszy i chodzi , a jak wyj. strach słuchać .
Kazimierz
7 miesięcy temu
Był czas przebaczenia i odnowy swojego życia. Był rok święty który to prowadził w 21wiek. Teraz następuje czas rozliczeń, smutny czas dla kogoś kto nie zrobił nic przez ten czas odnowy duchowej. Papież Jan Paweł 2 tak bardzo pragnął aby wszyscy stali się Jedno w Jezusie Chrystusie. Czy wszyscy posłuchali nawoływań papieża ? Mamy teraz właściwy obraz tamtych lat.
Sis
7 miesięcy temu
Ludzie dopóki nie poznamy prawdy ,która zna Dziwisz cały czas gdybamy...wiedział czy nie...każdy może popełnić błąd przecież a jeśli miał takich doradców fatalnych to kto wie co mu przekazywali.
takietam
7 miesięcy temu
jak tu na ziemi można uznać kogoś za świętego ? : / przecież to absurd i nadużycie !
adam
7 miesięcy temu
dzisiaj bedzie msza w obronie PAWŁA NR2 ksiadz jedraszewski bedzie podawałKOMUNIE ta reka co trzymał za członka PETZA zapraszamy gorliwych do wziecia udziału zycze smacznego
pszczoła
7 miesięcy temu
Najlepiej szkalować zmarłego,już nie ma szans na obronę.
bFGPiwuP
konkordat
7 miesięcy temu
to Wojtyła zmniejszył kary dla księży pedofilów w Prawie Kanonicznym !! miał konkubinę [miała dostęp do niego, kiedy był papieżem, bez wcześniejszego zgłaszania wizyty ! kuriozum !] i dziecko, ale już sie mafia postarała, by nie można było sprawdzić DNA.
GET
7 miesięcy temu
Między tezą, że nie ustrzegł się błędów a uczynieniem GO winnym w TVN i poniższych komentarzach jest niedaleka droga. Oby was tak sądzono jako i wy sądzicie!
Świętymi
7 miesięcy temu