bGyEVDTU
bGyEVDTY
bGyEVDUc
programy
kategorie
bGyEVDTV

To nie czarna dziura. Badacze wcześniej się mylili

Badacze kilka miesięcy temu się pomylili. Obiekt zidentyfikowany na początku tego roku jako najbliższa Ziemi czarna dziura, może wcale nią nie być. Po ponownej analizie danych zespoły naukowców doszły do wniosku, że system HR 6819 jednak nie zawiera czarnej dziury. Zamiast tego odkryli, że prawdopodobnie to system podwójny, który posiada dwie gwiazdy z nietypową podwójną orbitą: masywną gwiazdę Be oraz jej małego towarzysza B3 III. Gwiazda Be wyssała dużo materiału z gwiazdy B3 III, pozostawiając ją znacznie mniejszą. Zgodnie z obliczeniami, gwiazda Be miałaby ok. 6 mas Słońca, a B3 III miałaby masę między 0,4 a 0,8 masy Słońca. HR 6819 znajduje się w odległości około 1120 lat świetlnych od Ziemi.

116 reakcji
54
32
30
Podziel się
bGyEVDTX
Komentarze (30)
20-10-2020
Olekod dawna to podejrzewałem!
zobacz więcej komentarzy (30)

Programy Wirtualnej Polski

bGyEVDUh
KOMENTARZE
(30)
Olek
2 lata temu
od dawna to podejrzewałem!
1111
2 lata temu
Badacze cały czas są w wielkim błędzie i tak będą błądzić do końca świata ...
Błędnik
2 lata temu
Błądzić jest rzeczą ludzką (Errare humanum est)....
bGyEVDUz
NieWyssany
2 lata temu
"Gwiazda Be wyssała dużo materiału z gwiazdy B3 III" Gwiezdne ssanie...
Jarek
2 lata temu
Ta wiadomość zmieniła moje życie. Dziękuję!
Najnowsze komentarze (30)
wiktor52
2 lata temu
czyli dokladnie teraz już nie jest to podwójna gawiazda bo oglądamy to co zdarzyło się 1120 lat temu . to czas zanim swiatło tych planet dotarły do nas .
RZĄDjuzTOrobi
2 lata temu
Emisja trujących gazów na niskiej wysokości w miastach, tam gdzie żyją ludzie jest ważna. Owszem jest przyczyną poważnych chorób i elektryfikacja, czy też inne rozwiązania mające wyprowadzić to poza miasta ma sens. Natomiast ludzka emisja dwutlenku węgla nie wpływa na ocieplenie klimat!!! Poczytajcie o tym artykuły i badania. Najwięcej na podnoszenie temperatury na świecie wpływa metan, później dopiero CO2. Nawet sumując oba te gazy które człowiek produkuje to jest 1% na ziemi (reszta to wulkany, bagna, pożary, zwierzęta itd.). Ten 1% zresztą będzie skompensowany przez rośliny które chętniej wykorzystają te gazy. To jest bicie piany i lobbowanie nowych rokefellerów zmieniającej się energetyki. Teraz oni mają wpływ i chcą wyssać wszystkie pieniądze z ludzi. Kilka najbogatszych rodzin na świecie ma tyle pieniędzy co 80% ludzi. 1% ludzi na świecie na tyle pieniędzy co cała reszta. To jest największy problem ludzkości. Nie mamy żadnego wpływu, wszystkie naukowe badania są robione pod dyktando najbogatszych, to oni rządzą światem a my jesteśmy niewolnikami i ostatnio nawet nam wymyślili że będą niszczyć oszczędności przez stopy procentowe żeby nawet klasa średnia musiała żyć na kredyty od nich, a wtedy masą łatwo sterować bo każdy czeka tylko na socjal od państwa i jest mu posłuszny.
98h9h9h
2 lata temu
naukowcy mylą się stale, obchodzi nas to wcale.
gertruda
2 lata temu
Hehe nie ma to jak oglądać i poznawać illuminacyjne światełka plazmowe na czymś co nazwano niebo i potem dzielić się tymi "odkryciami" z motłochem w większości nie wiedzącym ile jest 5x6. Cóż takie czasy, może te nowe będą normalniejsze.
zzz
2 lata temu
A u nas są aż dwie czarne dziury, które się zwalczają i podkradają sobie nawzajem materię.
Ciemnogrodzką
2 lata temu
by wchłonęła.
cde
2 lata temu
Na taką odległość to można się pomylić
Jan
2 lata temu
Lepiej by ktoś wymyślił jak dotrzeć do innego układu słonecznego. Tylko w jakimś normalnym czasie. Powinniśmy nauczyć się górnictwa kosmicznego. Nawet w wersji automatycznej. No i przechwytywać i eksploatować asteroidy. Np. takie które mają dużo rzadkich pierwiastków. W dalszej perspektywie ... powinniśmy wysłać kilkaset automatycznych sond w różne części wszechświata (do innych galaktyk również). Kwestia tylko napędu.
bGyEVDUr
zd.rozsądkowy
2 lata temu
Mógłbym wiedzieć ,dlaczego analizuje się tak odległe obiekty (systemy),jeśli tam nie dolecimy w rozsądnym czasie.
Jarek
2 lata temu
Ta wiadomość zmieniła moje życie. Dziękuję!
Zagłoba
2 lata temu
To tak samo jak mój znajomy był mprawie milionerem i ozenił sie z taka gwiazda która przy rozwodzie zostawiła go w jednych spodniach i nic wiecej=po dawnej znajomosci załatwił sobie miejsce w jednej Noclegowni aby nie spać pod mostem=Gwiazdy potrafia byc niebezpieczne=??
mlewy
2 lata temu
Badacze są zawsze w błędzie i cały czas piszą historię od nowa tylko po co i czemu za pieniądze podatników
selen
2 lata temu
ależnie to gwiazda C wysysa materiał z B
Skandal
2 lata temu
Chińczyki Wirusa z Marsa przytargali i im uciekł
bGyEVDUT
bGyEVDUa
bGyEVDVa
bGyEVDVb