bGXoMsZg
bGXoMsZk
bGXoMsZo
programy
kategorie
bGXoMsZh

"To upokarzające". Marek Sawicki ostro o TVP

Jacek Kurski na posiedzeniu senackiej komisji kultury "kategorycznie odrzucał tezę, jakoby TVP uprawiała propagandę". - Problem polega na tym, że znam go od wielu, wielu lat. Znam też frazę, od której dziś się odżegnuje: ciemny lud to kupi. Jak włączam programy informacyjne TVP, jest mi przykro, że od '83 roku nieprzerwanie płacę na nią abonament. To dla mnie upokarzające - komentował Marek Sawicki (PSL) w programie "Tłit". - Pamiętam "Dziennik Telewizyjny". Takiej żywej propagandy, jaka ma miejsce w tej chwili, za czasów stanu wojennego nie było - podkreślił.

Tranksrypcja:Krzysztof Luft napisał tak: "Prezes TVPiS na posiedzeniu Kom...
rozwiń
Panie redaktorze, problem polega na tym, że ja pana Kurskiego znam od wielu wielu wielu lat. Znam też tą frazę, od której on się odżegnuje "ciemny lud to kupi".
I niestety jak włączam programy, szczególnie informacyjne telewizji polskiej, to jest mi przykro, że na tę telewizję płacę od '83 roku.
Nieprzerwanie abonament telewizyjny. Więc to jest dla mnie upokarzające, ale znów - uważam, że zgodnie z polskim prawem powinienem to robić.
No, ale są tacy, którzy nawołują już w tej chwili do bojkotu, bo uważają, że dopóki jest oglądalność TVP, Kurski jest niezagrożony.
Panie redaktorze, sam pan Donald Tusk jeszcze zanim został premierem ogłosił, że abonamentu nie będzie. A potem wiemy, jakie były z tym perturbacje.
Ludzie do dziś mają kłopoty z tak zwanymi płatnościami zaległymi.
Natomiast chcę wyraźnie podkreślić, że telewizja publiczna nie powinna dostawać dodatkowych dotacji z budżetu państwa. A dostaje.
W ubiegłym roku 2 miliardy. I niestety przeznacza to w dużym stopniu na propagandę. Ja pamiętam jeszcze dokładnie Dziennik Telewizyjny.
I takiej żywej propagandy jaka miała miejsce, jaka ma miejsce w tej chwili, jeszcze za czasów stanu wojennego nie było.
4 reakcje
4
0
0
Podziel się
bGXoMsZj
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGXoMsZt
KOMENTARZE
(0)
bGXoMtaf
bGXoMsZm
bGXoMtam
bGXoMtan