bDTeJOCs
bDTeJOCw
bDTeJOCA
programy
kategorie
bDTeJOCt

"Toksyczne" winogrona. Lepiej uważaj, co jesz

Są bogatym źródłem przeciwutleniaczy i minerałów, ale zanim je zjesz, lepiej naprawdę dokładnie je umyj. Winogrona z nieorganicznych plantacji są bowiem obficie spryskiwane pestycydami. Badania dostępnych w Niemczech winogron, wykonane przez ekspertów z fundacji Warentest, wykazały, że wszystkie gatunki zawierały przynajmniej 11 różnych pestycydów, a rekordowe grono miało ich aż 26.

05-03-2021
312 reakcji
46
143
123
Podziel się
Komentarze (123)
20-01-2021
omlto co te winogrona robią na sklepowych półkach ????
zobacz więcej komentarzy (123)

Programy Wirtualnej Polski

bDTeJOCF
KOMENTARZE
(123)
oml
3 miesiące temu
to co te winogrona robią na sklepowych półkach ????
olani
3 miesiące temu
gdzie jest sanepid ???? aha , przecież kontrolują legalnie otworzone gastronomie
Wademecum
3 miesiące temu
Wszędzie tylko chemia i jak ludzie mają być zdrowi.
bDTeJOCX
wojtek
3 miesiące temu
w lidlu sprzedają niemieckie jajka a reklama w TV że ratują rpolski rynek rolniczy hahahah
żałosne
3 miesiące temu
to co jeść!!!
Najnowsze komentarze (123)
Gość
miesiąc temu
Nie tylko winogrona praktycznie cała żywność od obcych korporacji ma w sobie całą tablicę Mendelejewa a polski sanepid szuka haka na legalnie otwarte knajpki.
bodo
miesiąc temu
To co robią odpowiedzialne i odpowiednie służby skoro są świadome trucia ludzi!
WYBORCA
miesiąc temu
WSZYSTKIE OWOCE SĄ SOLIDNIE OPRYSKIWANE .
Beo
miesiąc temu
Mniamciu jadłem i piłem tyle soków... żyje i jeszcze bym zjadł. Od kąd są modyfikacje roślin to nikt nie wie co spożywa... Może nawet jeszcze coś bardziej szkodliwego spożywasz a myślisz ze to jest zdrowe. Niedługo to wszystko będzie określone za szkodliwe że ograniczysz się tylko do picia wody z butelki bo ktoś napisze że to samo zdrowie.
Hania
miesiąc temu
umrzemy z powodu zatrucia żywnością, nie od razu bo ona jest dawkowana stopniowo codziennie
klucha
miesiąc temu
Czy ten artykuł pisała ta sama osoba co proponowala mycie obranych bananów???
VREDNY
miesiąc temu
Im większe plantacje tym więcej oprysków. Banalnie prosta zależność. To rządy w tym UE powinny w końcu zacząć stosować jakieś ograniczenia w powierzchniach upraw (zwiększać bioróżnorodność, zwiększać liczbę odmian, mieszać w terenie uprawiane gatunki (a nie monokultura 10000ha kukurydzy w jednym miejscu), zwiększać wiedzę plantatorów którzy najczęściej opryski stosują zapobiegawczo, a nie kontaktowo po wystąpieniu chorób lub pasożytów). Podobnie jest z hodowlami, wszędzie mega-fermy, mega-hodowle w których dowolny wirus przeskakuje pomiędzy tysiącami sztuk zwierząt i dzięki temu błyskawicznie mutuje. W przypadku zwierząt także w jednej hodowli powinno być kilka odmian/ras, co zmniejszyłoby szanse na szybkie rozmnożenie zarazków w tym wirusów. Hodowcy także zapobiegawczo podają antybiotyki, dodatki przyspieszające wzrost i całą gamę chemii. W większości nie mają większego pojęcia o tym co stosują, ani do końca nie wiedzą jakie są tego efekty. Przeważnie zachęcani są większymi zyskami przez producentów tych preparatów. Jedyną motywacją jest zwiększenie produkcji i zwiększenie zysku, podczas gdy głównym celem powinna być uprawa/hodowla jak najzdrowszej żywności. UE powinna zacząć ograniczać wielkości upraw/hodowli, zaś stosowanie wszelkich preparatów powinno być konsultowane ze specjalistami, np. każda gmina miałaby obowiązek posiadania specjalisty, a każdy rolnik przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka chemicznego powinien to specjaliście chociażby smsem zgłosić, specjalista potwierdzałby zasadność zastosowania oprysku/antybiotyku lub doradzał inne metody. Produkty importowane powinny być na granicy pobierane do badań. Jeśli ktoś w ciągu jednego roku stosuje kilkanaście różnych oprysków to znaczy, że nie ma pojęcia co robi (zwłaszcza w przypadku owoców - można zrozumieć 1-2 w okresie bezlistnym i 1-3 w czasie owocowania, w owocu nie powinno być więcej niż 3 środki ochrony roślin). Ludzie sami po części sobie są winni bo w sklepach każdy patrzy kupić jak najpiękniejszy owoc, wręcz idealny. Opamiętajmy się - to co jest w stanie zjeść robak nie zaszkodzi człowiekowi.
aQQ
miesiąc temu
Szkoda, że nie ma instytucji, która miałaby prawo karania producentów i usuwania ze sklepów szkodliwych produktów. No, ale w kapitalizmie pieniądz jest wszechmocny, a chciwość pierwszym przykazaniem więc możemy sobie tylko pomarzyć.
bDTeJOCP
jiki
miesiąc temu
zdrowy czlowiek nie kupuje w hiermarkecie
hut6ew
miesiąc temu
Poszukajcie pestek w tych winogronach ! Sa tak slodkie , ze az obrzydliwe i nie do jedzenia.Mozna cukrzycy dostac.
jaro69
miesiąc temu
a propos artykulu powiem tylko tyle wciskaja ciemnote w kazdym obszarze skandlisci dyletanci ignoranci amatorzy wciskaja ludziom kit nawet nie wysilajac sie jutro napisza ze picie mleka powoduje zanik pamieci dno i wodorosty
KLIENT
miesiąc temu
Dlaczego wolno je sprowadzać i nimi handlować????????????????GDZIE ORGANY SANEPIDU
nic
miesiąc temu
Co robi SANEPID albo PIH w tej sprawie???
mar
miesiąc temu
Pooglądajcie na utubie ile nasi "rolnicy" walą tego syfu w ziemię to się wam włos na głowie zjeży. Najgorsze w tym jest to że ci kretyni się tym chwalą i nie widzą w tym nic złego.
...
Następna strona
bDTeJODr
bDTeJOCy
bDTeJODy
bDTeJODz