programy
kategorie

Trzymajcie gotówkę, idzie kryzys! "Jest w tym ziarno prawdy"

Prof. Nouriel Roubini, który przed laty przewidział globalny kryzys, radzi by w obliczu kłopotów gospodarczych, które nadciągają w związku z epidemią, postawić na gotówkę. – Nie podchodzę do prognoz tego ekonomisty ze zbyt dużym nabożeństwem - przyznał w programie „Money. To się liczy” Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. – Ale jest w tym ziarno prawdy, biorąc pod uwagę, że według wskaźników, które bierze pod uwagę Fundusz Walutowy i Bank Światowy mamy już do czynienia z recesją. Nie jest to sygnał lekceważony przez inwestorów, już teraz widać tego rodzaju tendencję. Zawsze gdy przychodzą ciężkie czasy, szuka się lokowania pieniędzy w pewnych źródłach np. poprzez inwestowanie z złoto czy metale szlachetne.

Tranksrypcja:Ekonomista Nouriel Roubini, który zasłynął przepowiednią kry...
rozwiń
Mówi wprost: Trzymajcie gotówkę, idzie kryzys. Jeśli epidemia uderzy, będziemy skończeni.
Wie pan, ja nie podchodzę z jakimś nadmiernym nabożeństwem do prognoz profesora Roubiniego.
Bo do niego się odnosi w pełni to stwierdzenie znane na temat przewidzenia 10-ciu z ostatnich 7-miu recesji.
Natomiast jest ziarno prawdy w tym, co on mówi.
W tym sensie, że jeżeli rozpatrzymy to pod względem technicznym, to na przykład spadek dynamiki wzrostu globalnego PKB w skali światowej do 2,5% wyczerpuje znamiona definicji recesji.
Według Funduszu Walutowego i Banku Światowego. Więc jeżeli przez to mamy rozumieć recesje, to pewnie tak będzie - z technicznego punktu widzenia.
A z punktu widzenia praktycznego jest ziarno prawdy w tym, że te kłopoty o charakterze podażowym, odbudowa tych łańcuchów dostaw.
Re-alokacja niektórych produkcji na inne obszary może spowodować, że będziemy mieli do czynienia z dłuższym okresem, za którym po wzroście popytu, podaż nie będzie nadążała.
A wie pan, jak podaż nie nadąża za popytem, to wiadomo, co się dzieje, prawda?
Panie Januszu, ale on wysyła bardzo prosty sygnał: trzymajcie gotówkę.
No, to nie jest taki sygnał, który byłby w tej chwili jakby całkowicie lekceważony już przez inwestorów. Dlatego, że rzeczywiście widać tego rodzaju tendencję.
Zawsze w sytuacjach, kiedy rośnie ryzyko, to zwiększa się zasób gotówki. Albo szuka się tych tradycyjnych miejsc do lokowania - złoto, metale wartościowe.
1003 reakcje
807
195
1
Podziel się
Komentarze (1)
24-11-2020
Oby tylko."""Trzymajcie gotówkę, idzie kryzys!""""" --------- A ja jaj, jaj. Oby tylko tych piniondzorów wystarczyło dla naszych ukochanych polityków i książąt dobrodziei.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
Oby tylko.
4 lata temu
"""Trzymajcie gotówkę, idzie kryzys!""""" --------- A ja jaj, jaj. Oby tylko tych piniondzorów wystarczyło dla naszych ukochanych polityków i książąt dobrodziei.
Najnowsze komentarze (1)
Oby tylko.
4 lata temu
"""Trzymajcie gotówkę, idzie kryzys!""""" --------- A ja jaj, jaj. Oby tylko tych piniondzorów wystarczyło dla naszych ukochanych polityków i książąt dobrodziei.