bCGYRBKI
bCGYRBKM
bCGYRBKQ
programy
kategorie
bCGYRBKJ

Trzynasta emerytura niezagrożona. Prezes ZUS uspokaja

Wypłata trzynastej emerytury nie jest zagrożona. Poinformowała o tym w specjalnym programie Wirtualnej Polski i money.pl prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - Na dzisiaj sytuacja ZUS jest bardzo pozytywna - powiedziała szefowa Zakładu. - Pobraliśmy 25 mld zł składek, z czego 16 mld zł trafia do funduszu ubezpieczeń społecznych. To oznacza, że emeryci nie mają się o co martwić. Zarówno ich comiesięczne świadczenia, jak i jednorazowa "trzynastka" zostaną wypłacone w terminie, bez żadnych opóźnień.
Tranksrypcja:Pani profesor, co z emeryturami? Co z 13-stą emeryturą? Co z...
rozwiń
A więc myślę, że absolutnie z punktu widzenia dzisiejszej sytuacji już funduszu ubezpieczeń społecznych ona jest bardzo pozytywna.
Dlatego, że odpowiednio w kolejnych miesiącach tego roku tak, jak na początku naszej rozmowy powiedziałam, pobraliśmy odpowiednio 24,5 miliarda czy 25 miliardów tytułem składki.
W tym ponad 16 miliardów w ogóle do funduszu ubezpieczeń społecznych. Czyli emerytury i 13-sta emerytura nie są zagrożone?
Tak. Ponieważ te środki wpływają, łącznie też oczywiście jak pan redaktor wie, przewiduje się też odpowiednio dotacje budżetu państwa.
A już w tej chwili my mamy zadowalającą sytuację. I de facto nasze systemy takie już informatyczne, organizacyjne są przygotowane do wypłaty emerytur w kwietniu.
A także już przygotowujemy się łącznie z tą wypłatą w kwietniu do wypłaty emerytury 13-stej też w tych terminach.
I również uspokajamy naszych świadczeniobiorców, że otrzymają w kwietniu w jednej przesyłce informacje o wysokości zwaloryzowanych świadczeń. A także o tej 13-stej emeryturze.
256 reakcji
164
92
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bCGYRBKV
Napisz komentarz
bCGYRBLH
bCGYRBKO
bCGYRBLO
bCGYRBLP