bGxruWqI
bGxruWqM
bGxruWqQ
programy
kategorie
bGxruWqJ

Tutaj czas się zatrzymał. Pokazał, co znajduje się w zamkniętej strefie w Czarnobylu

Niesamowite nagranie z Czarnobyla zamrożonego w czasie. Fotograf udostępnił materiały opuszczonego Czarnobyla - tak jak wygląda dzisiaj. Miasto Prypeć na północy Ukrainy zostało ewakuowane po wybuchu elektrowni jądrowej w 1986 roku i pomimo tego, że kiedyś było domem dla prawie 50 000 osób, od tamtej pory nigdy nie było zamieszkane. Adam Mark z Denbighshire w Walii odwiedził strefę wykluczenia. Na jego nagraniach widać przedszkole, z rzędami łóżeczek, materacy i lalek wciąż dziwnie na miejscu, podczas gdy inne zdjęcia pokazują tysiące masek przeciwgazowych leżących porzuconych na podłodze oraz park rozrywki.

161 reakcji
48
75
38
Podziel się
bGxruWqL
Komentarze (38)
05-11-2021
nightmarekBeznadziejny film i nie pokazano w nim nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli.
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

bGxruWqV
KOMENTARZE
(38)
nightmarek
rok temu
Beznadziejny film i nie pokazano w nim nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli.
meg
rok temu
po 35 latach pościel bielutka..................
Yogi
rok temu
No.... i jak komuś przyjdzie do głowy odpalić bombę A to niech najpierw obejrzy skutki. U niego będzie to samo tylko kilka dni później, w odwecie.
bGxruWrn
Darius
rok temu
4 tygodnie temu byłem w Czarnobylu . Dla osób które pamiętają te czasy widok robi wrażenie . Miasto o które upomniała się przyroda . Miejsca porzucone w pośpiechu przez mieszkańców , czy choćby miejsca użyteczność jak boiska sportowe, hale restauracje sklepy czy szkoły ulegające powolnej degradacji . Ale jak i widać na tym filmie jest to też miejsce troszkę szykowane pod zwiedzających . Zeszyty szkolone , książki , zabawki wyglądają na nowe. Blisko 35 lat nie dało by szansy aby wiele pozostawianych rzeczy zachowało się w takim stanie . Trzeba jednak przyznać ,że choć podrzucone robią robotę . Wchodzimy do sal . Wchodzisz i myślisz tu kiedyś uczyły , bawiły się dzieci i dopiero po czasie refleksja to są przecież całkiem nowe przedmioty na pewno nie przetrwały by próby czasu Ale dzięki tym zabiegom to nie jest tylko kolejny budynek który niszczeje i zarasta zielenią . Prypeć ,Czarnobyl ,Czerwony las sarkofag na reaktorem nr 4 jak i antena Duga 1 robi wielkie wrażenie . Polecam zainteresowanym wybranie się do Kijowa i Czarnobyla
Darek
rok temu
No cóż, stało się!.. Niedługo będzie więcej takich miejsc na całym świecie, bo ludzkość przestaje myśleć i wyciągać wnioski!.. Co raz więcej ludzkie myślenie jest zastępowane przez komputery, roboty, automaty, satelity, które mają prawo zepsuć się albo zostać wyłączone przy braku energii elektrycznej..
Najnowsze komentarze (38)
Kainan
rok temu
polecam kanał na youtube "Żądny przygód" ostatnio był kilka dni w strefie wykluczenia i pokazuje jak tam jest i fajnie wszystko omawia :)
:):)
rok temu
pościel całkiem czysta...
Jaśko
rok temu
Daj ukraińcowi nożyczki.
Okrakiem
rok temu
To faktycznie sensacyjna sensacja. Wszystkich zainteresowanych chciałbym poinformować, że wycieczka do "zamkniętej strefy" kosztuje ok. 100$ i każdy może nakręcić sobie taki film
ewa
rok temu
To tam takie skażenie a gość sobie wszedła jakby nigdy nic,to co jest grane.
Gość
rok temu
Upiorne i trochę sztuczne.
wuwu
rok temu
No i co? Tylko tyle?
1234
rok temu
Byłem tam. Grałem w STALKERA.
bGxruWrf
bart
rok temu
Sporo zieleni na osiedlu można rzec .
dzino
rok temu
ile można o tym pisać
🤔🤔🤔
rok temu
o czym jest ta...wiadomosc???
asd
rok temu
gdyby nie reklamy to bym obejrzal zegnam
same ustawki
rok temu
Takie obrazki można nagrać w każdym slamsie, a czyste przedmioty rzucone na gruz nie robią wrażenia. Są nienaturalne i sztuczne, niczego nie pokazują.
kolo
rok temu
co za beznadziejny film
bGxruWrH
bGxruWqO
bGxruWrO
bGxruWrP