programy
kategorie

Tutaj czas się zatrzymał. Pokazał, co znajduje się w zamkniętej strefie w Czarnobylu

Niesamowite nagranie z Czarnobyla zamrożonego w czasie. Fotograf udostępnił materiały opuszczonego Czarnobyla - tak jak wygląda dzisiaj. Miasto Prypeć na północy Ukrainy zostało ewakuowane po wybuchu elektrowni jądrowej w 1986 roku i pomimo tego, że kiedyś było domem dla prawie 50 000 osób, od tamtej pory nigdy nie było zamieszkane. Adam Mark z Denbighshire w Walii odwiedził strefę wykluczenia. Na jego nagraniach widać przedszkole, z rzędami łóżeczek, materacy i lalek wciąż dziwnie na miejscu, podczas gdy inne zdjęcia pokazują tysiące masek przeciwgazowych leżących porzuconych na podłodze oraz park rozrywki.

161 reakcji
48
75
38
Podziel się
Komentarze (38)
05-11-2021
nightmarekBeznadziejny film i nie pokazano w nim nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli.
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(38)
nightmarek
2 lata temu
Beznadziejny film i nie pokazano w nim nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli.
meg
2 lata temu
po 35 latach pościel bielutka..................
Yogi
2 lata temu
No.... i jak komuś przyjdzie do głowy odpalić bombę A to niech najpierw obejrzy skutki. U niego będzie to samo tylko kilka dni później, w odwecie.
Darius
2 lata temu
4 tygodnie temu byłem w Czarnobylu . Dla osób które pamiętają te czasy widok robi wrażenie . Miasto o które upomniała się przyroda . Miejsca porzucone w pośpiechu przez mieszkańców , czy choćby miejsca użyteczność jak boiska sportowe, hale restauracje sklepy czy szkoły ulegające powolnej degradacji . Ale jak i widać na tym filmie jest to też miejsce troszkę szykowane pod zwiedzających . Zeszyty szkolone , książki , zabawki wyglądają na nowe. Blisko 35 lat nie dało by szansy aby wiele pozostawianych rzeczy zachowało się w takim stanie . Trzeba jednak przyznać ,że choć podrzucone robią robotę . Wchodzimy do sal . Wchodzisz i myślisz tu kiedyś uczyły , bawiły się dzieci i dopiero po czasie refleksja to są przecież całkiem nowe przedmioty na pewno nie przetrwały by próby czasu Ale dzięki tym zabiegom to nie jest tylko kolejny budynek który niszczeje i zarasta zielenią . Prypeć ,Czarnobyl ,Czerwony las sarkofag na reaktorem nr 4 jak i antena Duga 1 robi wielkie wrażenie . Polecam zainteresowanym wybranie się do Kijowa i Czarnobyla
Darek
2 lata temu
No cóż, stało się!.. Niedługo będzie więcej takich miejsc na całym świecie, bo ludzkość przestaje myśleć i wyciągać wnioski!.. Co raz więcej ludzkie myślenie jest zastępowane przez komputery, roboty, automaty, satelity, które mają prawo zepsuć się albo zostać wyłączone przy braku energii elektrycznej..
Najnowsze komentarze (38)
Kainan
2 lata temu
polecam kanał na youtube "Żądny przygód" ostatnio był kilka dni w strefie wykluczenia i pokazuje jak tam jest i fajnie wszystko omawia :)
:):)
2 lata temu
pościel całkiem czysta...
Jaśko
2 lata temu
Daj ukraińcowi nożyczki.
Okrakiem
2 lata temu
To faktycznie sensacyjna sensacja. Wszystkich zainteresowanych chciałbym poinformować, że wycieczka do "zamkniętej strefy" kosztuje ok. 100$ i każdy może nakręcić sobie taki film
ewa
2 lata temu
To tam takie skażenie a gość sobie wszedła jakby nigdy nic,to co jest grane.
Gość
2 lata temu
Upiorne i trochę sztuczne.
wuwu
2 lata temu
No i co? Tylko tyle?
1234
2 lata temu
Byłem tam. Grałem w STALKERA.
bart
2 lata temu
Sporo zieleni na osiedlu można rzec .
dzino
2 lata temu
ile można o tym pisać
🤔🤔🤔
2 lata temu
o czym jest ta...wiadomosc???
asd
2 lata temu
gdyby nie reklamy to bym obejrzal zegnam
same ustawki
2 lata temu
Takie obrazki można nagrać w każdym slamsie, a czyste przedmioty rzucone na gruz nie robią wrażenia. Są nienaturalne i sztuczne, niczego nie pokazują.
kolo
2 lata temu
co za beznadziejny film