bCZqIsNw
bCZqIsNA
bCZqIsNE
programy
kategorie
bCZqIsNx

TVP o zbiórce podpisów dla Trzaskowskiego. Adam Bielan mówi o PKW i prokuraturze

Adam Bielan był gościem Michała Wróblewskiego w programie "Tłit". Europoseł PiS i szef sztabu wyborczego Andrzeja Dudy był pytany o Jacka Kurskiego, który wrócił do Telewizji Polskiej. Czy ma pomóc Dudzie wygrać reelekcję w wyborach prezydenckich 2020? - Jacek Kurski nie jest członkiem sztabu. Nie ma nic wspólnego z naszą kampanią - stwierdził Bielan. Tymczasem, jak donosi TVP, miała ruszyć zbiórka podpisów dla Rafała Trzaskowskiego, mimo że kampania wyborcza oficjalnie jeszcze nie ruszyła. Zdaniem Adama Bielana Koalicja Obywatelska została przyłapana na kłamstwie i łamaniu prawa. Co powinni zrobić rządzący? - To jest pytanie do PKW i ewentualnie do prokuratury - powiedział polityk PiS. Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia deklaracji Donalda Tuska, który zapowiedział, że pomoże Trzaskowskiemu zbierać potrzebne podpisy. - Mam nadzieję, że przewodniczący Donald Tusk ruszy się z Brukseli i będzie aktynie wspierał kampanię Rafała Trzaskowskiego. Bardzo go o...

rozwiń
Tranksrypcja:Zresztą pisały o tym media również sprzyjające Zjednoczonej ...
rozwiń
A tak przy okazji zapytam, to Jacek Kurski jest niezbędny dla skutecznej kampanii pana prezydenta? O tym pisał portal W Polityce.
Jacek Kurski nie jest członkiem sztabu Andrzeja Dudy. Nie ma nic wspólnego z naszą kampanią.
Zupełnie nic? A Piotr Zaremba pisał ostatnio, że Jacek Kurski z Jarosławem Kaczyńskim są codziennie na łączach.
Nic mi o tym nie wiadomo. Myślę, że pan redaktor Zaremba nie ma aktualnych informacji.
Natomiast jak przejrzę relacje TVN-u - konkurencji telewizji publicznej, to tam widzę olbrzymie zaangażowanie polityczne po stronie opozycji.
TVN był partią, która przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej wspierała rządzących. Zostawmy już media w takim razie panie pośle.
TVP Info wczoraj ujawniło. że w Warszawie niektórzy radni Platformy Obywatelskiej już dzisiaj zbierają podpisy czy zachęcają do zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.
Mimo, że ta kampania oficjalnie jeszcze się nie toczy. Czy państwo jako sztab wyborczy, jako Prawo i Sprawiedliwość zamierzacie coś z tym zrobić? Podnosić ten temat?
Są złamane jakieś zasady? Rafał Trzaskowski się od tego odcina. Politycy Platformy, liderzy Platformy się od tego odcinają. Twierdzą wręcz, że TVP Info przeprowadziło jakąś prowokację.
Panie redaktorze. To jest dokładnie tak samo, jak z deklaracjami polityków Platformy, że w momencie odłożenia wyborów, nie zmienili kandydata, bo mają najlepszą możliwą kandydatkę - panią Małgorzatę Kidawę-Błońską.
I natychmiast po odłożeniu wyborów kandydata zmieniła. To jest cała wiarygodność, a w zasadzie jej brak polityków Platformy Obywatelskiej.
Przyłapani na kłamstwie, na łamaniu prawa, bo zbieranie dzisiaj podpisów jest łamaniem prawa. Ale to zrobicie coś z tym? Jakieś zawiadomienie, zażalenie.
To nie moja ręka. No tak, ale coś z tym zrobicie?
Nie wiem, to już jest pytanie do Państwowej Komisji Wyborczej, ewentualnie do prokuratury.
Donald Tusk obiecał pomóc zbierać podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego. Powiedział, że w Brukseli jest w stanie zebrać co najmniej 100 podpisów.
Donald Tusk da radę? Pana zdaniem. Panie redaktorze. Mam nadzieję, że pan przewodniczący Tusk ruszy się z Brukseli, przyjedzie do Polski.
I będzie aktywnie wspierał kampanię Rafała Trzaskowskiego. Bardzo go o to proszę.
2 reakcje
0
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
28-05-2020
ojojojAdam gebelsiątko robi to co umie: obraca kota ogonem
zobacz więcej komentarzy (2)
bCZqIsNJ
KOMENTARZE
(2)
ojojoj
4 miesiące temu
Adam gebelsiątko robi to co umie: obraca kota ogonem
Don
4 miesiące temu
To całe PIS ma jakieś fixacje na punkcie Trzaskowskiego.
Najnowsze komentarze (2)
ojojoj
4 miesiące temu
Adam gebelsiątko robi to co umie: obraca kota ogonem
Don
4 miesiące temu
To całe PIS ma jakieś fixacje na punkcie Trzaskowskiego.
bCZqIsOv
bCZqIsNC
bCZqIsOC
bCZqIsOD