programy
kategorie

Ulga podatkowa za zakup mieszkania. Resort nie porzuca pomysłu

- Trwają prace wspólnie z resortem rodziny nad tym, aby ta ewentualna ulga była w jak najlepszej formie - tak o ewentualnej uldze podatkowej za zakup mieszkania mówi w programie "Money. To się liczy" Robert Nowicki, wiceminister rozwoju. Przyznaje jednak, że prace są na dość wczesnym etapie. - Wszystkie opcje są jeszcze w grze - stwierdził wiceszef resortu rozwoju. Kiedy można spodziewać się pierwszych założeń takiej ulgi? Prawdopodobnie do końca tego roku. - Chciałbym, żeby do grudnia projekt ustawy ujrzał światło dzienne - stwierdził wiceminister Robert Nowicki.

Tranksrypcja:Panie ministrze, to jak już jesteśmy przy tych przepisach, n...
rozwiń
I co z tym ulgą się stało? Już możemy o niej zapomnieć?
Tutaj prowadzimy jeszcze rozmowy z Ministerstwem Rodziny tak, aby ta ulga była jak najlepsza - czy w jakiejkolwiek formie ten bonus, ta zachęta, ta premia - jakkolwiek byśmy to nazwali, była elementem wsparcia państwa dla osób, które chcą zakupić to mieszkanie.
My pracujemy nad tym jeszcze w kontekście tego, aby ten bonus nie był konsumowany przez inne ulgi, czy przez inne obliczenia.
Czyli jednym słowem, aby to była rzeczywista pomoc. Niezależnie od tego, z jakich innych pomocy korzystamy.
Ale to mam rozumieć, że skoro negocjujecie te rzeczy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to będzie to ulga podatkowa głównie dla rodzin?
A nie dla osób samotnych, które też kupiły mieszkanie?
Panie redaktorze, w tej chwili nikogo, niczego nie wykluczamy. Spectrum, że tak powiem instrumentów będzie - mogę powiedzieć - w naszych zamierzeniach oczywiście.
To jeszcze wymaga konsultacji z całym rządem, zgody pana premiera Mateusza Morawieckiego - będzie oferowana tak, aby wesprzeć każdą osobę, która zamierza. Nie chcemy tutaj różnicować.
To panie ministrze, to realnie kiedy projekt pojawi się na stole? To też jest kwestia tego roku? Czy raczej na to szans nie ma?
Myślę, że to jest kwestia tego roku. Tak patrząc na realną pracę, którą wykonujemy nad rozmową - bo to też jest oczywiście rozmowa z Ministerstwem Finansów co do kwestii możliwości budżetowej.
No, to chciałbym, aby do końca roku ten projekt ujrzał światło dzienne.
89 reakcji
19
69
1
Podziel się
Komentarze (1)
24-10-2020
maria
Obiecanki cacanki, gdyby nie kredyt i wkład własny zarobiony za granicą, tułałabym się po wynajmowanych mieszkaniach. A tak mam własne m2 na Białołęce, wynegocjowałam...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
maria
3 lata temu
Obiecanki cacanki, gdyby nie kredyt i wkład własny zarobiony za granicą, tułałabym się po wynajmowanych mieszkaniach. A tak mam własne m2 na Białołęce, wynegocjowałam dobrą cenę od fabryki domów i jeszcze starczyło funduszy na wykończenie mieszkania.
Najnowsze komentarze (1)
maria
3 lata temu
Obiecanki cacanki, gdyby nie kredyt i wkład własny zarobiony za granicą, tułałabym się po wynajmowanych mieszkaniach. A tak mam własne m2 na Białołęce, wynegocjowałam dobrą cenę od fabryki domów i jeszcze starczyło funduszy na wykończenie mieszkania.