programy
kategorie

Upały w Polsce. Sposoby na zmiejszenie temperatury w mieszkaniu

Jak poradzić sobie z upałem w mieszkaniu, kiedy nie mamy klimatyzacji? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym mieszkanie przestanie przypominać rozgrzany piekarnik. Kluczem do sukcesu jest wietrzenie pomieszczeń przed lub po szczycie temperatury. Warto również otwierać okna na noc. Warto też zamknąć okna od południowej strony, zapobiegnie to przedostawaniu się nagrzanego powietrza do mieszkania. Dużą pomocą są rolety i zasłony. Białe będą odbijać większość promieni słonecznych, dzięki czemu pomieszczenie, które osłaniają, przyjmie znacznie mniej energii. Wysoka temperatura często idzie w parze z suchym powietrzem, dlatego dobrym pomysłem jest wywieszenie w pokoju mokrego ręcznika. Zobaczcie, jaki skutek odnieśliśmy, kiedy wykorzystaliśmy wspomniane patenty.

0
0
20
Podziel się
Komentarze (20)
19-06-2021
lpp
Niestety, jak głupole mieszkańcy i głupole samorządowcy wyrżną wam w okolicy wszystkie drzewa i będziecie mieszkać w betonowej pustyni, otwarcie okna w nocy g... da....Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (20)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(20)
lpp
3 lata temu
Niestety, jak głupole mieszkańcy i głupole samorządowcy wyrżną wam w okolicy wszystkie drzewa i będziecie mieszkać w betonowej pustyni, otwarcie okna w nocy g... da. Beton się nagrzewa i akumuluje ciepło (i nagrzewa ziemię pod), które oddaje w nocy. Nie dość, że nadal będzie gorąco, to jeszcze będzie śmierdziało szczynami i kupami waszych psów!
Tadeusz Woźni...
3 lata temu
Podczas upałów suche powietrze jest bardziej korzystne dla człowieka, ponieważ łatwiej oddajemy wilgoć z organizmu a wraz z nią ciepło z przemiany materii (metabolizmu). Ciepłe i wilgotne powietrze jest parne, ciężkie, trudno jest w nim oddychać, ponieważ para wodna wypiera tlen z powietrza. Tyle pamiętam z podstawówki.
jku
3 lata temu
Facet gada jakby czytal liste zakupow, albo ksiazke telefoniczna. Nawe trudno zrozumiec takie klepanie. Nie macie juz kogos lepszego?
kermit
3 lata temu
tragedia, tragedia, tragedia, poziom -0
Ad vocem
3 lata temu
tego nie da się słuchac...
Najnowsze komentarze (20)
-ixi66
3 lata temu
W miejsce skrzydła okiennego montujemy zamiast siateczki na owady -sklejkę z otworkami do wkręcenia butelek po wodzie mineralnej. Kilkadziesiąt butelek z odciętymi dnami wystarczy. Wkręcamy butelki i wstawiamy w okno sklejkę z butelkami na zewnątrz. Wdmuchiwane powietrze obniża temperaturę pomieszczenia o 5 stopni Celsjusza. Stosują murzyni w Afryce.
-ixi66
3 lata temu
W miejsce skrzydła okiennego montujemy zamiast siateczki na owady sklejkę z otworkami do wkręcenia butelek po wodzie mineralnej. Butelek z odciętymi dnami. Wdmuchiwane powietrze obniża temperaturę pomieszczenia o 5 stopni Celsjusza. Stosują murzyni w Afryce.
Kaczyzmysł
3 lata temu
CO BYŚMY ZROBILI BEZ TYCH CENNYCH ODKRYĆ. Ja mam lepszą radę - Trzeba słońce poszczuć psem i przegonić do Niemców
zorientowany
3 lata temu
Niby jak podniesienie wilgotności ułatwia znoszenie upałów?!? Czy ktoś z autorów tego artykułu był kiedyś w tropikach? Na naszej szerokości geograficznej upały wiążą się z wysoką zawartością wody w powietrzu. Stanowczo odradzam dodatkowe podnoszenie wilgotności. Wysoka wilgotność powoduje, że już przy 24 stopniach czuje się dyskomfort termiczny. W suchym powietrzu znacznie łatwiej znosi się wyższe temperatury. Dobrą radą jest otwieranie na noc wszystkich okien w domu, a nadzień ich zamknięcie i zasłonięcie przed słońcem (najlepiej na zewnątrz, żeby szyby się nie nagrzewały). To jest jedyna mądra rada dla tych, którzy nie mają klimatyzatora.
Najlepszy
3 lata temu
i jedyny sposob na upal to klimatyzacja, reszta przypomina bardziej wietrzenie ubran jako alternatywa dla prania.
Piep....w..ba...
3 lata temu
Jak doradza coś redaktorzyna to tylko siąść i płakać..Jak już zabiera się Pan za pisanie tekstu to proszę minimum dwie godzinki na ten temat poczytać...poszerzy to pana wiedzę i horyzonty myślowe a obędzie z artykułu jakiś pożytek
ekolog
3 lata temu
Przestancie pozwalać na budowanie warowni np. Gdynia gdzie nie ma odstepu odpowiedniego między budynkami ,ktos zapomniał posadzic drzewa, i wycina sie z Parku Krajobrazowego drzewa i wciska bloki przy róchliwej ulicy to jak mozna w nocy otworzyc okno.
anarchist
3 lata temu
Co za brednie !!!!!!!!!! jak na szybie oprze się słońce to jej temperatura osiąga nawet 50 stopni i wtedy szyba działa jak płytowy kaloryfer nagrzewając pomieszczenie. Rolety owszem ALE ZEWNNETRZNE lub folie skutecznie odbijające promieniowanie [temp szyby 32-36 stopni ]. W sezonie grzewczym gdy nie było zimy lecz więcej niż normalnie słońca taka sytuacja wpływa na wzrost naliczania przez podzielniki energii cieplnej pomimo zakręconych zaworów kaloryferów.
Paweł
3 lata temu
Pościągajcie sobie styropian z budynków a będzie się szybciej chłodzić w mieszkaniu. Nie będzie wilgoci i grzyba! Do tego, styropian utlenia się wytwarzając bardzo toksyczne gazy, które przenikają przez ściany do naszych mieszkań. Dawki są nie wielkie ale wdychamy to świństwo całymi latami. Mogą powodować bardzo groźne choroby, które rozwiną się nawet po wielu latach.
domek
3 lata temu
W mieście, w blokach trudno obniżyć temperaturę lokalu. Dobrym sposobem jest przeciąg w nocy, a zamykanie okien w dzień i zasłanianie okien żaluzjami lub roletami.
rozsadny
3 lata temu
wywiesic mokry recznik zeby zwiekszyc wilgotnosc, no geniusze, w texasie moze byc 40 stopni i lepiej sie to znosi niz 30 na florydzie, zapytacie czemu geniusze? bo w texasie jest mniejsza wilgotnosc
Piotrek
3 lata temu
W dzisiejszym budownictwie gdzie jesteśmy otoczeni betonem i asfaltem który szczególnie akumuluje ciepło (i trzyma nawet kilka dni po upałach) to niewiele można zrobić , a wietrzenie nocne czy ranne niewiele obniży temperaturę
Tadeusz Woźni...
3 lata temu
Podczas upałów suche powietrze jest bardziej korzystne dla człowieka, ponieważ łatwiej oddajemy wilgoć z organizmu a wraz z nią ciepło z przemiany materii (metabolizmu). Ciepłe i wilgotne powietrze jest parne, ciężkie, trudno jest w nim oddychać, ponieważ para wodna wypiera tlen z powietrza. Tyle pamiętam z podstawówki.
Wert
3 lata temu
"Zobaczcie, jaki skutek odnieśliśmy, kiedy wykorzystaliśmy wspomniane patenty." Gdzie to można zobaczyć? Bo to akurat koniec tych wypocin.