programy
kategorie

W październiku liczba zakażeń COVID-19 może wyhamować. Pogoda ma znaczenie

- Najmniejsza transmisja koronawirusa występuje, gdy mamy wysoką temperaturę, duże nasłonecznienie oraz umiarkowaną wilgotność. Natomiast jeżeli mówimy o przyspieszonej transmisji koronawirusa, to jest wówczas, gdy: temperatura jest niższa, wilgotność jest albo wysoka albo niska, jest małe nasłonecznienie, czyli taki okres jak obecnie - powiedział w programie "Newsroom" w WP prof. Mariusz Figurski. Według niego, jeśli sprawdzą się prognozy długoterminowe na październik, a przewidują one temperatury wyższe niż w ostatnich latach, to możemy liczyć na efekt hamujący rozprzestrzenianie się COVID-19. Profesor podkreślił jednak, że czynniki meteorologiczne to zaledwie ok. 15 proc. wszystkich składowych transmisji wirusa. Prof. Andrzej Horban, który również był gościem "Newsroomu", zwrócił z kolei uwagę na fakt, że jeśli pogoda będzie niesprzyjająca, to więcej czasu będziemy spędzać w zamkniętych pomieszczeniach, a to będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się COVID-19. -...

rozwiń
349 reakcji
20
195
134
Podziel się
Komentarze (134)
01-10-2021
JaroxWcześniej kazali zostać w domu, bo to bezpieczniej. Teraz pozostanie w domu to większa szansa zachorowania. Czekam na ostateczne zdanie i żyję normalnie.
zobacz więcej komentarzy (134)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(134)
Jarox
2 lata temu
Wcześniej kazali zostać w domu, bo to bezpieczniej. Teraz pozostanie w domu to większa szansa zachorowania. Czekam na ostateczne zdanie i żyję normalnie.
Nnhh
2 lata temu
A w Brazylii jest zimno?
ab negatio
2 lata temu
Niech mi politycy GŁOŚNO I WYRAŹNIE powiedzą , że "NIE ZASZCZEPIŁEŚ SIĘ? NIE CHCĘ ABYŚ NA MNIE GŁOSOWAŁ." No? Śmiało. Nie obrażę się.
Marcin
2 lata temu
W Bagdadzie jest gorąco tam nie ma COVID-19
bartek
2 lata temu
no WP to pan MZ niedzielski prognozuje pogodę
Najnowsze komentarze (134)
durnemedia
2 lata temu
pogoda wpływa tylko w 15%? W takim razie, dlaczego nie było zachorowań w lecie? śmiech na sali - normalny okresy infekcji w naszej szerokości geograficznej... Niemyślącym wmówiono z tv pandemię..
san solo
2 lata temu
Największe znaczenie ma to że więcej niż połowa Polaków przechorowała i nie przyznała się do tego. Tchórze
Łowca propaga...
2 lata temu
W Izraelu latem musiało być słabe nasłonecznienie, duża wilgotność i niska temperatura, skoro było tam wtedy tyle zakażeń. Tzw. eksperci - zejdzie już ze sceny propagandowej i zaszyjcie się gdzieś głęboko na prowincji, bo wasza wiarygodność sięga bruku.
vvv
2 lata temu
Jeżeli będzie brzydka pogoda i będziemy siedzieć w domach to raczej nie będziemy się zarażać.
Konik
2 lata temu
To teraz geodeta został ekspertem od wpływu pogody na rozprzestrzenianie się wirusów. Poczekam, co powie architekt krajobrazu i muzykolog.
serum
2 lata temu
To sie ma nijak do krajów o ciepłym i suchym klimacie i o dużych ilości zakażeń. Kłamią i kręcą w tym temacie tak jak na poczatku tak i teraz. :))) Ośmieszają sie na każdym kroku.
monika
2 lata temu
cyrk - juz sie gubia w tym co mówią - raz tak za chwile inaczej - a powiedzcie mi gdzie sa badania na temat tego czy testy są skuteczne przy różnych wariantach covida - poszły grube miliony a informacji nie ma - to gdzie są te pieniadze?
Marionett
2 lata temu
Już zaczynają pokazywać się efekty szczepień na całym świecie - w Australii 6 na 7 zaszczepionych umiera - od początku konfederacja mówiła - nie szczepić się ale jak można wygrać hulajnogę to dlaczego nie spróbować
Kinia
2 lata temu
Magia…normalnie magia.Bajki się kończą już?
Jerzy
2 lata temu
To może rada mędrców przy premierze z ich szefem Horbanem przeprosi miliony Polaków,że rok temu zamknęli parki,lasy, uniemożliwiali jakąkolwiek aktywność na świeżym powietrzu i kazali siedzieć w domach! A teraz domy to wylęgarnia covida.I jak tu nie szanować posła Brauna?
Robuś
2 lata temu
Teatrzyku ciąg dalszy
Paul
2 lata temu
Należy sobie zadać pytanie kim są eksperci skoro namawiają podświadomie ( lub nie ) ludzi do uśpienia swojej czujności. Pytanie jest takie - czym różni się nasza wysoka temperatura od wysokich temperatur w Brazylii lub w Indiach? Pytam bo w momencie kiedy u nas w wakacje wirus nagle znikł to w tym czasie covid szalał w wymienionych przeze mnie Państwach. Nie jestem lekarzem ale wypiszę nam wszystkim receptę - odseparować się na jakiś czas od mediów. Tyle i aż tyle.
Koziołek
2 lata temu
Dwa tygodnie temu niejaki glut mówił w Polsacie że korona wirus nie wykazuje cech sezonowości i tym różni się od grupy. Weźcie już przestańcie kłamać ludziom w żywe oczy!
Tttttt
2 lata temu
Co jeden to bardziej popiera........!!!!! Znawcy???!!!!!
...
Następna strona