bDyBvmac
bDyBvmag
bDyBvmak
programy
kategorie
bDyBvmad

Wiceminister z PiS stanowczo: "Bez TVP nie byłoby WOŚP"

- Nie byłoby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez telewizji publicznej - podkreślił w programie WP #Newsroom Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. Jak dodał, "TVP przez 20 lat była partnerem WOŚP, później nie, bo Jerzy Owsiak zajął się propagandą". Cezary Tomczyk zwrócił uwagę, że TVP "na własne życzenie” przestała być partnerem WOŚP, a także, że w jednym z materiałów wymazano serduszko Orkiestry. - Takie rzeczy zdarzały się raczej u Stalina, a nie w CNN - zaznaczył.

08-03-2020
Tranksrypcja:28 finał 186 milionów co do których ma bardzo jasne i sprecy...
rozwiń
No, Owsiaka boli ta kwota. Tak jak powiedziałem, nie byłoby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez telewizyjny publicznej.
To telewizja przez ostatnie 20 lat zawsze była partnerem WOŚP. I trzeba pamiętać, że właśnie to chciała dzisiaj Platforma Obywatelska zrobić, zamknąć.
Ale powiedzmy sobie, ta hipokryzja jest taka, momencik. Ale moment. Pan się minął z prawdą. Jak się minąłem z prawdą? Minął się pan z prawdą. Jak się minąłem z prawdą?
Dlatego, że przez ostatnie.. Ale nie nie, momencik. To ośrodki regionalne zawsze pokazywały Wielką Orkiestrę. Minął się pan z prawdą, dlatego, że... Ale TVN też pokazywał. Jerzy Owsiak zajął się po prostu propagandą.
Minął się pan z prawdą dlatego, że przez ostatnie 4 lata Telewizja Polska na własne życzenie nie jest partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Mało tego. Telewizja Polska, wtedy kiedy jeden z posłów pojawił się z serduszkiem Wielkiej Orkiestry, wymazała serduszko w swoim materiale. Jak pan może to nazwać?
Takie rzeczy się zdarzały, ale raczej u Stalina. Niż jednak w CNN-ie. Nie, nie przesadzajmy. U Stalina, panie ministrze. Stalin. A wymazywali postacie, pamięta pan?
Tak gang, tu Stalin. Jest mocno. To jest dzisiaj tak, że pan poseł Tomczyk mówi o onkologii, a zapomina o tym, jak rzeczywiście Platforma Obywatelska traktowała chorych na raka.
To właśnie za czasów Platformy Obywatelskiej jeszcze w 2015 roku tysiące tirów wyjeżdżało z lekami dla chorych na raka przez granicę po to, żeby były sprzedawane Niemcom, Francuzom, czy Włochom.
Chociaż były subsydiowane w Polsce. Ale to jest dokładnie tak samo, jak z tą hipokryzją Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
Zresztą pan poseł Tomczyk dokładnie za to samo odpowiada.
5 reakcji
0
4
1
Podziel się
Komentarze (1)
10-03-2020
WawiakCięzko mu odmówić racji - TVP przez lata zapewniała wsparcie medialne WOŚP. Pytanie czy i jak było to rozliczane?
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDyBvmap
KOMENTARZE
(1)
Wawiak
10 miesięcy temu
Cięzko mu odmówić racji - TVP przez lata zapewniała wsparcie medialne WOŚP. Pytanie czy i jak było to rozliczane?
Najnowsze komentarze (1)
Wawiak
10 miesięcy temu
Cięzko mu odmówić racji - TVP przez lata zapewniała wsparcie medialne WOŚP. Pytanie czy i jak było to rozliczane?
bDyBvmbb
bDyBvmai
bDyBvmbi
bDyBvmbj