bFQMvcsA
bFQMvcsE
bFQMvcsI
programy
kategorie
bFQMvcsB

Wieczorna burza w Polsce. W wielu rejonach doszło do gradobicia

Od poniedziałku (21.06) Polska znajduje się w strefie pofalowanego, chłodnego frontu i strefy zbieżności. W czwartek (24.06) przez kraj przeszła kolejna nawałnica. W wielu miejscach towarzyszył jej silny wiatr i ogromny grad. Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne spowodowały wiele zniszczeń. W województwach łódzkim, małopolskim i śląskim kule gradu były wielkości piłek golfowych. Żywioł dokonał wielu zniszczeń i doszło do kilkuset interwencji strażackich. Woda pozalewała wsie i miasta, silny wiatr połamał drzewa i uszkodził dachy, zaś bryły gradu zniszczyły wiele samochodów i okien domów. Ze względu na to, że w Polsce panuje sezon burzowy, IMGW ostrzega przed nawałnicami, wysyłając specjalne alerty i apelując o zachowanie bezpieczeństwa.

25-06-2021
166 reakcji
45
50
71
Podziel się
bFQMvcsD
Komentarze (71)
25-06-2021
B.B
A kto to robi? Biedni? Ludzie się bogacą samoloty latają tysiącami, szaleją z kupnem samochodów(niedługo będzie 5 w rodzinie), przyroda wycinana jest pod urbanizację (już...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (71)

Programy Wirtualnej Polski

bFQMvcsN
KOMENTARZE
(71)
B.B
rok temu
A kto to robi? Biedni? Ludzie się bogacą samoloty latają tysiącami, szaleją z kupnem samochodów(niedługo będzie 5 w rodzinie), przyroda wycinana jest pod urbanizację (już zamożni biorą się za nasze Mazury), stosowanie pestycydów przez naszych kochanych polskich rolników byle się więcej nachapac!!!!
metro
rok temu
Niszczmy dalej środowisko. Nasze wnuki będą żyć w tunelach i metrze.
ja-aska
rok temu
To dopiero początek ekstremalnych zachowań pogody... Nasza Ziemia reaguje na warunki jakie jej serwujemy...
bFQMvctf
AMEN
rok temu
Wycinka lasów się czkawką odbija. Zanieczyszczenia klimatu spalinami ma również zwoje znaczenie. Te wielotysięczne zwiększenie ilości pojazdów, co nie daje znać o sobie? Bardzo cieszymy się z nowych technologii ale nie wiemy jak będą przeklinać to następne pokolenia. Sołtys Głódź zamiast modlić się o pogodę doszedł do wniosku że to nie ma sensu i woli sołtysować :-((
staruszek
rok temu
producenci plastików i inni zatruwający środowisko bogaci ...Mają gdzieś takie wpisy o środowisku , dla nich ważna jest kasa i zawsze im mało .. Więc się tym nie przejmuję , nasz kraj jest główką od szpilki na całym świecie , Chiny , Rosja , obie ameryki oni mają to gdzieś. Możecie ten kit o środowisku wciskać innym
Najnowsze komentarze (71)
Kriss
rok temu
Może niech możni i bogaci tego świata dadzą przykład a nie kita wciskają o ekologi w tv a sami nic nie robią. Biedni mają oszczędzać a bogaci będą pławić się w bogactwach technologicznych.
Skorumpowany ...
rok temu
Zawsze info, że wielkości piłki golfowej... Kto w Polsce gra w golfa? Nikt. Piłeczkę pingpongową znają chyba wszyscy... Ale ta widocznie jest za mała albo za duża. Albo po prostu porównanie brzmi nieefektownie...
Nemesis
rok temu
A wieś i śląsk śmieją się ze zmian klimatycznych, mówią że to bzdury. Palą w piecach czym popadnie. No to mają teraz bzdury. Żyję pół wieku, i pierwszy raz o występujących teraz w Polsce zjawiskach usłyszałem około 20 lat temu. Wcześniej były to jedynie doniesienia z USA lub krajów monsunowych, już wtedy mówiło się o zmianach klimatycznych, choć nie dochodziło do tego rodzaju zjawisk. I co zrobili mieszkańcy planety i nasi rodacy? Dokładnie nic, jak zatruwali środowisko tak zatruwają. W zasadzie to zwiększyli zasięg i rozmiar emisji wszelkiego świństwa do atmosfery. A teraz płacz i zgrzytanie zębów.
Gggg
rok temu
To wina tuska
wierny
rok temu
to KARA BOSKA za opozycję jaką mamy i LGBT
PPP.
rok temu
czkawką to się Ziemi odbija liczba ludzi na niej żyjąca. popatrzcie sobie na wykresy liczby ludności na Ziemi i porównajcie z wykresami średniej temperatury. Do pewnego czasu wszystko było OK, natomiast w pewnym momencie zarówno liczba ludzi, jak i temperatura, zaczęły rosnąć wykładniczo. Na zdrowy rozum - nie może dobrze funkcjonować ekosystem, w którym jeden gatunek dominuje, rozmnaża się jak króliki, i eksploatuje wszystkie zasoby oraz niszczy inne gatunki.
Jastrząb głup...
rok temu
Teraz modny jest beton i asfalt, bo gładko i czysto. A jak woda ma wsiąkać w ziemię i odnawiać zapas wody w gruncie? Po większym deszczu zalane ulice bo woda nie wsiąka tylko spływa. Duże drzewa w miastach wycięte i posadzone zmutowane ,, pizdryki", które po 20 latach będą miały 1 metr przyrostu w koronie a kwiczymy , że taka duchota. Co do palenia w paleniskach, to społeczeństwo ma totalny zanik pamięci. Jeszcze40 lat temu w każdym domu były piece do palenia drewnem i węglem na przydział, załatwiano się w kibelkach na dworze i nie było takich gwałtownych wybryków pogody. Jak łatwo pseudonaukowcy ogłupiają ludzi. To tysiące samochodów zasmradzają atmosferę. Dlaczego rządzący nie wykorzystują uczciwej wiedzy do planowania i wykonywania planów. Dominuje oszołomstwo polityków , ignorantów.Grunt to stołek z kawałkiem władzy i astronomiczna kasa za ,, niemanie " wiedzy o świecie. Zmiany na Ziemi i w atmosferze zachodzą od miliardów lat i będą zachodziły. Ludzkie głowy są zbyt ciasne a nawet za głupie aby przewidzieć w którą stronę potoczy się ewolucja świata w którym żyjemy. Człowiek prawdopodobnie też jest przejściowym gatunkiem w życiu Ziemi, ale uważamy się za władców wszechświata. Ludzie, więcej pokory wobec przyrody rozumu w działaniu. Głupota polityków jest niszczycielem świata. Obornik wywieziony na pole w porównaniu do oszołomstwa polityków jest ogromną wartością. Wzbogaca glebę w próchnicę i daje zdrowe plony w przeciwieństwie do karyeczek z napisem ,, zdrowa żywność ".
Jacek
rok temu
W końcu grad. Wygląda na to że klimat wraca do siebie. Kiedyś takie zjawiska były częstsze. W końcu była zima, w końcu normalne lato z burzami tak jak dawniej wszystko wraca do normy.
bFQMvcsX
Krzysztof
rok temu
Mówicie że zmiana klimatu zawsze była, że w średniowieczu była mini epoka lodowcowa, że kilkadziesiąt milionów lat temu temperatura była o wiele wyższa, zgoda, ale wtedy klimat nie zmieniał się w przeciągu kilkudziesięciu lat jak to jest teraz. Jak klimat zmienia się naturalnie (głównie wpływ cyklów słonecznych a nie gazów cieplarnianych), to jest to proces na tyle powolny że pozwala na migrację roślin. Obecnie drzewa i niektóre gatunki zwierząt nie mają szans na przeprowadzkę w chłodniejsze części świata. Takie burze i tornada co teraz są w środkowej Europie to pikuś w porównaniu co czeka następne pokolenia. I Jezus wcale was nie uchroni. Dalej popierajcie kopanie węgla i elektrownie, dawajcie przykład innym krajom żeby też nie rezygnowali z brudnej energii.
qaz
rok temu
Geoinżynieria
Kuzyn z Rzesz...
rok temu
Cud w Ropczycach ktory byl kilka lat temu. Nadeszla burza gradowa, cisza i nagle sluchac takie PAC, PAC, PAC itd itd Wyszedlem z kuzynka popatrzyc co sie dzieje i widze ze leca z nieba rzadko bo rzadko co kilka metrow ale leca lodowe kule wielkosci jaj kurzych. Chcialem zlapac jedna w locie aby ocenic z jaka sila leca do ziemi ale kuzynka podniosla krzyk "uciekaj bo cie zabija". I nagle podniosla krzyk JEZUS MARIA moje ogorki, moje pomidory ! I nagle po tym zawolaniu wszystko ustalo jak nozem ucial ! POMOGLO ! Stal sie CUD !
Maniek
rok temu
Czy uratujemy naszą planetę? Takie katastrofy zdarzają się coraz częściej. Oprócz ludzi, domów ucierpiały uprawy. Grozi nam drożyzna, a na końcu głód.
babcia
rok temu
Tragedia w Czechach, tragedia w Polsce czy to kara za kopalnie w Turowie jak niektórzy piszą. Ludzie opamiętajcie się. To nasza wina ludzi nie dbamy o środowisko, wycinamy drzewa, betonujemy każdy kawałek ziemi gdzie można zrobić parking, nie oszczędzamy wody niszczymy wszystko wokół siebie byle nam wygodnie. A co po nas zostanie. Nasze wnuki będą mieszkać pod ziemią bo planeta będzie zatruta i zniszczona.
kara
rok temu
Skorumpowani politycy, poslowie, senatorzy to od nich wszystko zalezy, my to rozumiemy a oni nie rozumia?W takim razie to obywatele wszyscy musza rzadzic panstwem a nie wybrani politycy, wszystkich obywateli nie da sie skorumpowac, tylko referendum, weto i incjatywa w waznych ustawach dla obywateli, i to bylby piekny kraj jak Szwajcaria.
...
Następna strona
bFQMvctz
bFQMvcsG
bFQMvctG
bFQMvctH