programy
kategorie

Wieczorna burza w Polsce. W wielu rejonach doszło do gradobicia

Od poniedziałku (21.06) Polska znajduje się w strefie pofalowanego, chłodnego frontu i strefy zbieżności. W czwartek (24.06) przez kraj przeszła kolejna nawałnica. W wielu miejscach towarzyszył jej silny wiatr i ogromny grad. Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne spowodowały wiele zniszczeń. W województwach łódzkim, małopolskim i śląskim kule gradu były wielkości piłek golfowych. Żywioł dokonał wielu zniszczeń i doszło do kilkuset interwencji strażackich. Woda pozalewała wsie i miasta, silny wiatr połamał drzewa i uszkodził dachy, zaś bryły gradu zniszczyły wiele samochodów i okien domów. Ze względu na to, że w Polsce panuje sezon burzowy, IMGW ostrzega przed nawałnicami, wysyłając specjalne alerty i apelując o zachowanie bezpieczeństwa.

25-06-2021
166 reakcji
45
50
71
Podziel się
Komentarze (71)
25-06-2021
B.B
A kto to robi? Biedni? Ludzie się bogacą samoloty latają tysiącami, szaleją z kupnem samochodów(niedługo będzie 5 w rodzinie), przyroda wycinana jest pod urbanizację (już...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (71)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(71)
B.B
3 lata temu
A kto to robi? Biedni? Ludzie się bogacą samoloty latają tysiącami, szaleją z kupnem samochodów(niedługo będzie 5 w rodzinie), przyroda wycinana jest pod urbanizację (już zamożni biorą się za nasze Mazury), stosowanie pestycydów przez naszych kochanych polskich rolników byle się więcej nachapac!!!!
metro
3 lata temu
Niszczmy dalej środowisko. Nasze wnuki będą żyć w tunelach i metrze.
ja-aska
3 lata temu
To dopiero początek ekstremalnych zachowań pogody... Nasza Ziemia reaguje na warunki jakie jej serwujemy...
AMEN
3 lata temu
Wycinka lasów się czkawką odbija. Zanieczyszczenia klimatu spalinami ma również zwoje znaczenie. Te wielotysięczne zwiększenie ilości pojazdów, co nie daje znać o sobie? Bardzo cieszymy się z nowych technologii ale nie wiemy jak będą przeklinać to następne pokolenia. Sołtys Głódź zamiast modlić się o pogodę doszedł do wniosku że to nie ma sensu i woli sołtysować :-((
staruszek
3 lata temu
producenci plastików i inni zatruwający środowisko bogaci ...Mają gdzieś takie wpisy o środowisku , dla nich ważna jest kasa i zawsze im mało .. Więc się tym nie przejmuję , nasz kraj jest główką od szpilki na całym świecie , Chiny , Rosja , obie ameryki oni mają to gdzieś. Możecie ten kit o środowisku wciskać innym
Najnowsze komentarze (71)
Kriss
3 lata temu
Może niech możni i bogaci tego świata dadzą przykład a nie kita wciskają o ekologi w tv a sami nic nie robią. Biedni mają oszczędzać a bogaci będą pławić się w bogactwach technologicznych.
Skorumpowany ...
3 lata temu
Zawsze info, że wielkości piłki golfowej... Kto w Polsce gra w golfa? Nikt. Piłeczkę pingpongową znają chyba wszyscy... Ale ta widocznie jest za mała albo za duża. Albo po prostu porównanie brzmi nieefektownie...
Nemesis
3 lata temu
A wieś i śląsk śmieją się ze zmian klimatycznych, mówią że to bzdury. Palą w piecach czym popadnie. No to mają teraz bzdury. Żyję pół wieku, i pierwszy raz o występujących teraz w Polsce zjawiskach usłyszałem około 20 lat temu. Wcześniej były to jedynie doniesienia z USA lub krajów monsunowych, już wtedy mówiło się o zmianach klimatycznych, choć nie dochodziło do tego rodzaju zjawisk. I co zrobili mieszkańcy planety i nasi rodacy? Dokładnie nic, jak zatruwali środowisko tak zatruwają. W zasadzie to zwiększyli zasięg i rozmiar emisji wszelkiego świństwa do atmosfery. A teraz płacz i zgrzytanie zębów.
Gggg
3 lata temu
To wina tuska
wierny
3 lata temu
to KARA BOSKA za opozycję jaką mamy i LGBT
PPP.
3 lata temu
czkawką to się Ziemi odbija liczba ludzi na niej żyjąca. popatrzcie sobie na wykresy liczby ludności na Ziemi i porównajcie z wykresami średniej temperatury. Do pewnego czasu wszystko było OK, natomiast w pewnym momencie zarówno liczba ludzi, jak i temperatura, zaczęły rosnąć wykładniczo. Na zdrowy rozum - nie może dobrze funkcjonować ekosystem, w którym jeden gatunek dominuje, rozmnaża się jak króliki, i eksploatuje wszystkie zasoby oraz niszczy inne gatunki.
Jastrząb głup...
3 lata temu
Teraz modny jest beton i asfalt, bo gładko i czysto. A jak woda ma wsiąkać w ziemię i odnawiać zapas wody w gruncie? Po większym deszczu zalane ulice bo woda nie wsiąka tylko spływa. Duże drzewa w miastach wycięte i posadzone zmutowane ,, pizdryki", które po 20 latach będą miały 1 metr przyrostu w koronie a kwiczymy , że taka duchota. Co do palenia w paleniskach, to społeczeństwo ma totalny zanik pamięci. Jeszcze40 lat temu w każdym domu były piece do palenia drewnem i węglem na przydział, załatwiano się w kibelkach na dworze i nie było takich gwałtownych wybryków pogody. Jak łatwo pseudonaukowcy ogłupiają ludzi. To tysiące samochodów zasmradzają atmosferę. Dlaczego rządzący nie wykorzystują uczciwej wiedzy do planowania i wykonywania planów. Dominuje oszołomstwo polityków , ignorantów.Grunt to stołek z kawałkiem władzy i astronomiczna kasa za ,, niemanie " wiedzy o świecie. Zmiany na Ziemi i w atmosferze zachodzą od miliardów lat i będą zachodziły. Ludzkie głowy są zbyt ciasne a nawet za głupie aby przewidzieć w którą stronę potoczy się ewolucja świata w którym żyjemy. Człowiek prawdopodobnie też jest przejściowym gatunkiem w życiu Ziemi, ale uważamy się za władców wszechświata. Ludzie, więcej pokory wobec przyrody rozumu w działaniu. Głupota polityków jest niszczycielem świata. Obornik wywieziony na pole w porównaniu do oszołomstwa polityków jest ogromną wartością. Wzbogaca glebę w próchnicę i daje zdrowe plony w przeciwieństwie do karyeczek z napisem ,, zdrowa żywność ".
Jacek
3 lata temu
W końcu grad. Wygląda na to że klimat wraca do siebie. Kiedyś takie zjawiska były częstsze. W końcu była zima, w końcu normalne lato z burzami tak jak dawniej wszystko wraca do normy.
Krzysztof
3 lata temu
Mówicie że zmiana klimatu zawsze była, że w średniowieczu była mini epoka lodowcowa, że kilkadziesiąt milionów lat temu temperatura była o wiele wyższa, zgoda, ale wtedy klimat nie zmieniał się w przeciągu kilkudziesięciu lat jak to jest teraz. Jak klimat zmienia się naturalnie (głównie wpływ cyklów słonecznych a nie gazów cieplarnianych), to jest to proces na tyle powolny że pozwala na migrację roślin. Obecnie drzewa i niektóre gatunki zwierząt nie mają szans na przeprowadzkę w chłodniejsze części świata. Takie burze i tornada co teraz są w środkowej Europie to pikuś w porównaniu co czeka następne pokolenia. I Jezus wcale was nie uchroni. Dalej popierajcie kopanie węgla i elektrownie, dawajcie przykład innym krajom żeby też nie rezygnowali z brudnej energii.
qaz
3 lata temu
Geoinżynieria
Kuzyn z Rzesz...
3 lata temu
Cud w Ropczycach ktory byl kilka lat temu. Nadeszla burza gradowa, cisza i nagle sluchac takie PAC, PAC, PAC itd itd Wyszedlem z kuzynka popatrzyc co sie dzieje i widze ze leca z nieba rzadko bo rzadko co kilka metrow ale leca lodowe kule wielkosci jaj kurzych. Chcialem zlapac jedna w locie aby ocenic z jaka sila leca do ziemi ale kuzynka podniosla krzyk "uciekaj bo cie zabija". I nagle podniosla krzyk JEZUS MARIA moje ogorki, moje pomidory ! I nagle po tym zawolaniu wszystko ustalo jak nozem ucial ! POMOGLO ! Stal sie CUD !
Maniek
3 lata temu
Czy uratujemy naszą planetę? Takie katastrofy zdarzają się coraz częściej. Oprócz ludzi, domów ucierpiały uprawy. Grozi nam drożyzna, a na końcu głód.
babcia
3 lata temu
Tragedia w Czechach, tragedia w Polsce czy to kara za kopalnie w Turowie jak niektórzy piszą. Ludzie opamiętajcie się. To nasza wina ludzi nie dbamy o środowisko, wycinamy drzewa, betonujemy każdy kawałek ziemi gdzie można zrobić parking, nie oszczędzamy wody niszczymy wszystko wokół siebie byle nam wygodnie. A co po nas zostanie. Nasze wnuki będą mieszkać pod ziemią bo planeta będzie zatruta i zniszczona.
kara
3 lata temu
Skorumpowani politycy, poslowie, senatorzy to od nich wszystko zalezy, my to rozumiemy a oni nie rozumia?W takim razie to obywatele wszyscy musza rzadzic panstwem a nie wybrani politycy, wszystkich obywateli nie da sie skorumpowac, tylko referendum, weto i incjatywa w waznych ustawach dla obywateli, i to bylby piekny kraj jak Szwajcaria.
...
Następna strona