bFGAwPtw
bFGAwPtA
bFGAwPtE
programy
kategorie
bFGAwPtx

Wielkie ćwiczenia wojskowe NATO na Ukrainie. Rosja obserwuje USA i ich sojuszników

W pierwszy weekend lipca na południu Ukrainy w obwodzie chersońskim rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe, w których udział wzięli żołnierze z USA, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Manewry Sea Breeze 2021 potrwają dwa tygodnie i łącznie weźmie w nich udział m.in. 30 okrętów wojennych i 40 samolotów z USA i ich sojuszników z NATO oraz z Ukrainy. - Ćwiczenia były niesamowite. To fantastyczna okazja do pracy z naszymi krajami partnerskimi, które także tu są – podkreślał Matthew Shyvada, członek 2 Dywizji Piechoty Morskiej USA. NATO rozpoczyna z Ukrainą ćwiczenia na Morzu Czarnym w następstwie zeszłotygodniowego incydentu z brytyjskim niszczycielem u wybrzeży Krymu, który został ostrzegawczo ostrzelany przez Rosjan. Moskwa skrytykowała manewry, a rosyjskie MON zapowiedział, że będzie uważnie je monitorować.

47 reakcji
12
12
23
Podziel się
Komentarze (23)
05-07-2021
Dziadek 23Nie dla Ukrainy w NATO !!! Moje wnuki nie będą ginąć za banderowców i członków SS GALIZIEN
zobacz więcej komentarzy (23)

Programy Wirtualnej Polski

bFGAwPtJ
KOMENTARZE
(23)
Dziadek 23
11 miesięcy temu
Nie dla Ukrainy w NATO !!! Moje wnuki nie będą ginąć za banderowców i członków SS GALIZIEN
takaprawda
11 miesięcy temu
NATO pod "drzwiami" Rosji,ale to ona jest podobno agresorem!
trzeżwy
11 miesięcy temu
Czy Ukraina jest członkiem NATO?! NIE!To co na jej terenie i morzu Czarnym - bezpośrednio u granic Rosji robią oddziały i okręty wrogiego związku militarnego?!!!!Czy to nie jest prowokacją zagrażającą pokojowi europejskiemu?!
bFGAwPub
Obserwatorzy
11 miesięcy temu
Co mają na celu takie ćwiczenia ? Ani tu teren specyficzny , ani jakiś trudny , nic też tu specjalnego się nie znajduje - no może za wyjątkiem jednego - jest tu Rosja którą próbuje się bezwzględnie wqrvić - i pluje się jej w oczy - po co ? Chyba po to że w europie jest za spokojnie - bo za nic nie można tego zrozumieć. To takie prężenie muskułów - krótko mówiąc dziecinada.
NIC 1
11 miesięcy temu
No to Roskja powinna przeprowadzić ćwiczenia pod nosem USA
Najnowsze komentarze (23)
awe
11 miesięcy temu
może zrobimy referendum w obwodzie Kaliningradzkim czy chcą w Rosji czy w Polsce być
kot Alik
11 miesięcy temu
Zobaczymy jak Rosja z Chinami zrobi manewry w Zatoce Meksykańskiej. Pewnie 99% bohaterskich Amerykanów narobi w gacie.
ceppik
11 miesięcy temu
Dlaczego USA stale chcą pokoju , toczone wojny im nie wystarczają ?
andys
11 miesięcy temu
"Matthew Shyvada, członek 2 Dywizji Piechoty Morskiej USA" Członek.....
NATO=REŻIM
11 miesięcy temu
MYŚLĘ ŻE CZAS ZROBIĆ ĆWICZENIA WOJSK ROSYJSKICH W WENEZUELI , NATO I UKRY?????
głupiś tyś
11 miesięcy temu
ukraina zrzekła się broni atomowej dlatego ma lepszą obstawę niż pl. taki pakt został kiedyś podpisany. wara od ukrainy
Miecio
11 miesięcy temu
Ale tutaj rosyjskich trolli :) Nieźle piszecie po polsku. Z roku na rok Wasz polski jest coraz lepszy.
Grisza
11 miesięcy temu
Putin zachowuje się normalnie bo jak Jankesi prowokują to pokaże im gdzie ich miejsce a poza tym kończy się dominacja największego terrorysty świata.
bFGAwPtT
specter
11 miesięcy temu
hy hy, natowskie wojska tylko ćwiczą. Rosja w podobnym przypadku szykuje się do wojny. I tak od 2014 roku zbiera te wojska by zająć bohaterską Ukrainę...Taki przekaz od lat płynie z łże mediów.
odyniec
11 miesięcy temu
Na Katyniu zbudowana jest cała polityka III RP w celu odstraszenia ludzi od Stalina i komunizmu. Tymczasem Katyń to zbrodnia popełniona przez Niemców. Dowody, zeznania świadków, fakty. Trybunał norymberski prawomocnym wyrokiem z 1 października 1946 uznał Geringa, Keitela, Jodla i innych niemieckich zbrodniarzy winnymi zabicia 11 tyś. polskich oficerów w lesie katyńskim koło Smoleńska we wrześniu 1941. Wyrok nigdy nie został podważony ani anulowany. Jest to zatem fakt oczywisty nie wymagający już dalszych wyjaśnień, ale że jestem komunistą i mam obowiązek w sumieniu nauczać polskich k rety nów to wyjaśnię wszystko. Przekazane przez pijanego Jelcyna Polakom w 1992r dokumenty to nieudolne fałszywki z których śmieje się cały świat. W latach 2008-2010 w akredytowanym laboratorium kryminalistycznym dokonano ekspertyzy dokumentu Berii do Stalina, która wykazała fałszerstwo w 50 miejscach (czcionki, papier, podpisy, rozstępy pomiędzy literami) gdzie w prawie rosyjskim już przy 7 oznakach uznaje się dokument za sfałszowany. Strony 1, 2 i 3 są napisane czcionką która nie widnieje na żadnym innym dokumencie w archiwach ZSRR z lat 40 tych. Człowiek, który opublikował wyniki tej ekspertyzy - Wiktor Iljuchin - został zlikwidowany już w 2011r. wkrótce po publikacji. Ekshumowane wiosną 1943 zwłoki polskich oficerów były w o wiele lepszym stanie niż powinny być po 3 letnim okresie rozkładu (1940 - 43). Dobrze zachowane tkanki mózgowe i mięśniowe i ścięgna wskazywały na około 1,5 roczne przebywanie w ziemi (data mordu II półrocze 1941). Podobna ekspertyza została przeprowadzona odnośnie odzieży. Zapiski w znalezionych przy zwłokach dokumentach były z datami 1941 co dobitnie pokazuje, ze w 1941r. oficerowie jeszcze żyli. Istnieli świadkowie, głównie miejscowi kołchoźnicy, którzy widzieli polskich oficerów żywych w 1941r. wykonujących roboty drogowe pod nadzorem Sowietów. Kucharki na niemieckiej posesji były świadkami rozstrzeliwań jesienią 1941, ich zeznania zostały potwierdzone ponownie w latach 90 tych. Istniał protokół operacyjny Einsat