programy
kategorie

WOŚP i Jurek Owsiak. Tak zmieniała się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ponad 1,2 mld PLN – tyle do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała na wsparcie polskiej medycy. Inicjatywa Jurka Owsiaka wystartowała w 1993 r. Pierwszy finał WOŚP odbył się w Ciechocinku. Sukces pierwszej zbiórki przełożył się na formalne powołanie Fundacji WOŚP. Od początku kieruje nią Jerzy Owsiak. Jest tu prezesem zarządu i wolontariuszem. Zrezygnował na niemal tydzień, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 2919 r. Z każdym rokiem fundacja WOŚP pobija rekord zebranych pieniędzy. W 2012 r. kwota zbiórki przekroczyła 50 mln zł, a w 2017 r. 100 mln zł. Do tej pory najwięcej pieniędzy zebrano w trakcie 28. finału w 2020 r. - ponad 186 mln zł. W tym roku, w trakcie 29. finału, WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii i diagnostyki głowy.

87 reakcji
22
25
40
Podziel się
Komentarze (40)
30-01-2021
Marekwielki szacun dla tego czlowieka za poswiecony czas i kawal swojego zycia Brawo panie Jurku jestem z panem do konca moich dni
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(40)
Marek
3 lata temu
wielki szacun dla tego czlowieka za poswiecony czas i kawal swojego zycia Brawo panie Jurku jestem z panem do konca moich dni
Hmm
3 lata temu
Sama idea fantastyczna. Jednak gdy się prześledzi historię (nie jakieś opowieści, tylko solidnie zgłębiając temat) to okazuje się, że faktycznie od samego początku około jedna dziesiąta całej kwoty dostała nóg i wyparowała. I jeszcze żaden sąd nie zdołał Jurka zmusić do przedstawienia dokumentów. Jest naprawdę solidnie umocowany. Wolałbym żeby wziął sobie naprawdę gruuuubą pensję na legalu, niż mataczył.
Forsa forsa
3 lata temu
Melon rośnie
Aga
3 lata temu
I teraz wiecie ile jest to pieniędzy te 2 mld złotych na TVP jeśli do tej pory orkiestra nazbierała 1,2 mld złotych.
Onaaa1234
3 lata temu
A kto wam kaze wplacac???co za ludziska doczepia sie kazdego
Najnowsze komentarze (40)
Pytający
3 lata temu
Kto Wam "minusikom" zabrania stworzyć taką fundację i żyć tak jak to opisujecie ??? Komuna się skończyła, to wolny kraj, także pokażcie jakie jesteście KOZAKI.
Marek
3 lata temu
Na propagandę na wiosnę tamtego roku przeznaczono 2 mld. Ile ludzi by było lepiej zbadanych, krócej chorowało, czy umarło ?
ela
3 lata temu
Szacun, nawet jeśli zjadł - jak sugerują niektórzy - jakas kwotę, to dzieki niemu uratowano wiele ludzkich żyć...
Lysol
3 lata temu
Ciekawe gdzie są te pieniądze
ppp
3 lata temu
żebractwo na potegę dobrze sobie obmyslony interes na dostatnie życie
janosik
3 lata temu
Grają na aborcję razem z lempart czy tego nie widać?
e323edc
3 lata temu
Im więcej dajemy Owsiakowi,tym bardziej ubożeje służba zdrowia. To jet fenomen !!!
malpawzoo
3 lata temu
w tym roku grają na aborcję, owsik licytuje proaborcyjny obraz z piorunem i proaborcyjnymi hasłami!!!
Aga
3 lata temu
I teraz wiecie ile jest to pieniędzy te 2 mld złotych na TVP jeśli do tej pory orkiestra nazbierała 1,2 mld złotych.
wrona
3 lata temu
nieźle zyje się z puszek
TakiTam
3 lata temu
Jaka organizacja, czy ktokolwiek inny spowodował, że dzięki działalności WOŚP kupiono tyle aparatury leczniczej, czy wyposażenia do szpitali, no kto ?? Spośród tych krytycznych głosów niech ktokolwiek zorganizuje coś podobnego, no proszę kto pierwszy ? Ale jak dziecko zachoruje lub inny członek rodziny, to będzie dobrze skorzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP bo przecież inaczej tego sprzętu, wyposażenia po prostu by nie było. Gdyby Pan Owsiak chociaz raz nie rozliczył środków, albo wydał je niezgodnie z przeznaczeniem to wiadomym jest, że jego przecownicy już dawno by to wykorzystali. A tu co, 29 lat wspaniałej działalności, łączącej, co tez ważne, ludzi. Bravo i oby do konca świata.
dan
3 lata temu
Świąteczna Pomoc i aborcja - paradoks. Nawet Marks byłby zdegustowany brakiem logiki.
mmm
3 lata temu
Owsiak wszedł w spółkę z Lempard to teraz będzie zbierał pieniądze na ratowanie dzieci czy na ich zabijanie?
Forsa forsa
3 lata temu
Melon rośnie